Kryefjala Logo

Mos e besoni po deshët por këngëtarja shqiptare ka fituar një shumë marramendëse lekësh

3 Prill, 2022 | 10:42 am

Dua Lipa ka fituar 38.5 milionë euro nga turneu i saj “Future Nostalgia”.Kjo rritje ka ardhur nga shitja e biletave të bëra nga turneu i saj botëror të “Future Nostalgia”, cili ishte planifikuar të zhvillohej kur filloi karantina.

Albumi i saj “Future Nostalgia” ishte një suksese mbarëbotëror dhe është shpallur gjithashtu si albumi më i dëgjuar i një artisteje vajzë në “Spotify”.

Turneu “Future Nostalgia” përmban hite si: “Don’t Start Now”,  “Levitating”, “Love Again”, etj. Dua Lipa, nuk zhgënjen asnjëherë madje vazhdon t’i rrisë sukseset e saj dhe këtë vit rrëmbeu edhe dy çmime të mëdha në “iHeartRadio Music Awards 2022.

FFCB8FF7 6973 4FB1 90DD F559B344E7FC

 

 

Të ngjashme