Shihemi ne Eurovizion! Ronela Hajati shpallet fituese e FK

8 muaj më parë

Sonte shenohet nata e trete e Festivalit te Kenges dhe momenti i shume pritur ka ardhur.

Mes nje lufte te ashper kryesisht mes Ronela Hajatit dhe Alban Ramosaj duke qene se publiku i ka duartrokitur me se shumti, erdhi momenti i jurise qe te nxjerre fituesin.

Juria e FK perbehet nga Olti Curri, Rozana Radi, Agim Doci, Anxhela Peristeri, Anxhela Faber, Osman Mula dhe Olsa Toqi.

Fituesja qe do te na coje ne Eurovizion i cili mbahet ne maj ne Torino eshte Ronela Hajati me kengen “Sekret”.

”Para se te them dicka per vete dua nje duartrokitje per Albanin se eshte artist i mire shqiptar. Ky eshte cmimi i pare qe une marr dhe do jete nga me te rendesishmit. I dedikohet vetem babes tim”.

Je super performance dhe kenge! Fitore super e merituar!

Të ngjashme