Trixa i kerkon falje Bores dhe perlotet nga letra e te emes: Bekimin tim do e keni vetem nese ai bertet qe te shkuaren e ka lene pas!

12 muaj më parë

Pas Donaldit ne dhomen e rrefimit ka qeje edhe Teixa e cila ka folur per ndjesite e saj.

“Jetesa ketu tmerr, perjeton emocionet me shume. Nuk me ka shqetesuar asgje deri ne momentin qe banoret po me ngacmonin mua. Nese ka patur pelqim e kam mbajtur per veten time, nuk e kam thene se nuk e kisha menduar kurre. Sepse per mua ishte dicka qe nuk behej per mua. Pas ngacmimeve te banoreve situata u be e sikletshme. Mundohesha te shmangesha por kur iku Semi aty ndjeva shume siklet. Nuk kam bere asnje hap as do e beja kurre papatur nje drite jeshile nga ana e Donaldit. Nuk do e kisha marre hapin nese nuk do e dija me bindje qe dhe nga ana e atij ka ndjenje te forte mund ta them. Pastaj u afruam. Une vet kam qene ajo qe i kam postuar ata dhe kur bejne njerez qe tregojne dashurine e mbeshtes dashurine. Une jam femer vete por kam shume emocione. Eshte shume situate e veshtire. Une me timen e dija dhe thash me mendje oky u hodha sepse ai tha me siguri qe une e di cfare bej. Me turbullonte varsja dhe puthja  dy njerez qe kane kaluar dicka do ngelej nga dashuria por pjesa e respektit me dhemb me shume. Duhej me verte te kishte dhene nje rrefim ketu qe dhe une mos ndihesha ne siklet. Ai e ka dhene me te veten por me vjen shume keq, ndihem e perfshire. Ne faj per nje histori qe eshte mbyllur. Dashuri aq te forta eshte veshtire te mbyllen. Nuk do isha hedhur aq lehte me beso. Mund ti kisha marre hapat pak me sigurt, mendova se isha e qarte dhe kisha besim se e dinte cfare po bente. Ndjenja ime per ate nuk ndryshon dhe e di qe edhe nga ana e tij, e ndjej shume.

Me pas Arbana i ka lexuar nje leter e ardhur nga nena e saj.

”Beba jeme me ka marre malli per ty. Te gjithe jemi shume mire, e di qe ke nevoj te degjosh kete qe te jesh e lumtur. Kam qare e kam qeshur me ty. Ti e di sa veshtiresi kam kaluar ne jete prandaj dua te te them: Jeta eshte shume e shkurter keshtu qe gezoni luftoni mbi te gjitha falni sepse frymen e fundit do e jepnit me buzeqeshje ne fytyre qe beni ashtu sic doni. Nuk te ka pare kurre mami ne krahe te dikujt te ndihesh si ne shtepi. Kisha kohe pa te pare kaq te lumtur, por bekimin tim e merr nese ai djale thote e te bartase qe te shkuaren e ka lene pas, nuk ke pse mban ti ne shpatulla problemet e te tjereve.

”Kerkoj falje qe ndjeva verberisht edhe i kerkoj falje Bores, me vjen shume keq dhe e kam vene veten edhe ne pozite.” – ka thene Trixa.

Të ngjashme