Nje takim emocionues me prinderit dhe letra e Romeos perlot Donaldin: Kisha frike te jetoja pa ty!

7 muaj më parë

Mbremjen e sotme Romeo i ka derguar nje mesazh Donaldit ku i thote se ka dite qe shkon vone ne shtepi, doli ne sallon teksa e pa babin qe e kishte zene gjumi teksa shihte Donaldin. Ai ka shkruajtur letren teksa shprehet se e ka marre malli, e ka marre malli ti thote gabimet qe ka, ta pyes ku eshte.

“Me fal qe ste kam besuar dhe qe sisha dakort te hyje, sa u zume ate nate. Ti the une dua dhe do gaboj por gabova une se kisha frike te jetoja pa ty. Tani une nuk them jam Romeo njeri nga binjaket por them jam vellai i Donaldit. Ndjesia me e shemtuat eshte kur te shoh te merzitur”- ka thene ai mes shume fjalesh te tjera.

Mes lotesh Donaldi nuk mund te fliste.!Ai ka treguar se jane shume te lidhur me njeri tjetrin.
“Ka momente qe humbas ketu brenda qe me duket sikur po bej gabime, deshira me e madhe eshte te bej krenar ate dhe familjen time”- ka thene Donaldi.

Me tej Arbana ka zbuluar linjen e jetes te Donaldit ku ai rrefen:

”E kam shume te veshtire te flas per familjen time, sepse kur vjen puna tr ta jam shume i ndjeshem. Prinderit e mi Kastrioti dhe Manuela jane prinderit e mi dhe me kane bere keta qe jam sot. Kam pasur nje femijeri shume te bukur. Ka qene endrra qe ne fillim e Romeos te ishte aktor kurse mua me pelqente piktura. Me eshte dashur te perballem me shume gjera.Kemi qene optimist dhe per kete rol ka merite babi. E vetmja gje qe nuk doja ishte qe ti zhgenjeja”- ka thene ai mes shume kujtimesh qe ka treguar.

Me pas ai ka takuar prinderit me shume lot dhe shprehet se e ka gjithe kohen mendjen tek ata.

“Jemi shume mire, Romeon dhe Marion i ke dy mure me tutje, te perqafojne”- i ka thene e ema!

“Ca meraku ke per ne ne jemi bashke ti je vetem, ne te shohim 24h je fantastik na ke bere krenar”- i ka thene e ema.

Të ngjashme