Kryefjala Logo

3 vite heqje lirie për Bojken Lakon, ja ç’ka bërë!

7 Prill, 2022 | 1:10 pm

Këngëtari shqiptar Bojken Lako ka marrë me qera një ambient për ta kthyer në studio muzikore, por pasi tentoi ta rregullonte jo çdo gjë shkoi sipas pritshmërimeve të tij.

Atij i është dhënë 3 vjet heqje lirie për “ndërtim të paligjshëm. Por në gjykim të shkurtuar çështja është lënë me 3 vjet shërbim prove dhe një gjobë prej 500 mijë lekësh.

E gjitha u bë për një lejë që duhet të merrte, e mesa duket problemet per Bokun filluan që në 2021. Ai vetë nuk ka dhënë asnjë deklaratë.

Të ngjashme