Kryefjala Logo

Zyrtarisht e premte dhe astrologu Paolo Fox ka gjithçka gati!

25 Gusht, 2023 | 10:29 am

Dashi-Kur ai qiell më në fund aktivizohet, jeta bëhet më e mirë. Edhe nëse ishte një problem pune ose parash, me siguri keni arritur ta zgjidhni atë, të paktën tani për tani, dhe atë gjithashtu me ndihmën e njerëzve që ju duan dhe ju mbrojnë.

Afërdita është gjithmonë zonja e dashurisë. Pra po flasim për një periudhë të rëndësishme për ata që duan të konfirmojnë historinë, mendoj se edhe më fatlumët do të mendojnë ta zyrtarizojnë, nëse nuk është bërë tashmë! Zemrat e vetmuara janë të zëna! Mendoj se më në fund ka ardhur koha për të shpenguar dashurinë, ndjenjat. Edhe pasionet me kohë të pjesshme janë stimuluese.

Demi-Disa nga borxhet e krijuara gjatë dy viteve të fundit mund të kthehen ose të ketë një punë kontabiliteti në familje. Nuk duhet të shqetësoheni shumë. Edhe ata që hezitojnë të zgjasin kontratën e tyre do të përfundojnë duke marrë atë që duan. Unë do të shtoja se ata që kanë biznesin e tyre mund të shpresojnë për një përparim. E vetmja gjë që nuk duhet të bëni është të jetoni gjithçka shumë shpejt. Këshilla që mund të jap në dashuri është të ndiqni valën, mos u grindni.

Binjakët-Këtë të premte yjet janë të pafat, pak si dje. Herë pas here do të doja të ikja, të bëja diçka tjetër, por jo gjithçka është e lehtë apo e përshtatshme. Problemi është se ju duhet të merreni me disa çështje ligjore, financiare dhe familjare. Mos u ndalni në hezitimin e parë, përpiquni të mos humbni kontakte të rëndësishme. Më pas, nëse jeni ende me pushime, shmangni të menduarit për gjithçka duhet të bëni dhe organizohuni që nga shtatori.

Gaforrja-Nëse çështjet familjare duhet të zgjidhen, është mirë të flisni për to sot dhe të mos shtyni asgjë për të shtunën ose të dielën. Në nivel profesional, sigurisht që disa projekte janë ende të kufizuara, me siguri këtë sezon do të duhet të fokusoheni në atë që dëshironi vërtet. Edhe nëse një program mbyllet, ka një mundësi për të shkuar diku tjetër. Jeni një person që nuk jeton dot pa dashuri, kjo është koha më e mirë për të bërë takime, të cilat do të konfirmohen në pak më shumë se një muaj; në fillim të tetorit, në fakt, hapet një fazë e re dhe shumë interesante. Planifikoni një fundjavë larg komplikimeve. Mbrëmje e mërzitshme.

Luani-Tranziti i gjatë i Venusit në shenjën tuaj është koha më e mirë për të kuptuar se sa e rëndësishme është dashuria për ju. Sa keq që Jupiteri është disonant, sjell pak ankth tek çiftet që nuk kanë qenë të sinqertë dhe kanë diçka për të fshehur. Më mirë të flasësh qartë. Jupiteri përfaqëson gjithashtu paratë, punën, kështu që çiftet që kanë interesa të përbashkëta ose bëjnë biznes duhet ta rregullojnë marrëdhënien e tyre ndryshe nga më parë, ndaj mos përzieni bisedat formale dhe joformale. Projekte të mëdha pune, por edhe përgjegjësi të mëdha që do të vijnë.

Virgjëresha-Nëse ka një gjë që unë e admiroj në shenjën tuaj, është aftësia për të kapërcyer problemet më të mëdha me logjikë dhe këmbëngulje. Mund të arrini deri në fund të ankthit, mund t’i shihni gjërat edhe nga ana e atyre që ndoshta janë kundër jush. Përvojat tuaja që nga marsi, kur Saturni ishte në opozitë, ju kanë bërë të kuptoni se është e kotë të ruani bindjet tuaja. Prandaj, ky fund gushti mund të jetë një mundësi për t’u rikuperuar nëse ka pasur probleme më parë. Nëse ka ndonjë gjë, dyshimi mund të jetë se çfarë duhet bërë nga shtatori, nëse duhen pranuar apo jo angazhime të reja. Unë rekomandoj ta luani të sigurt pa e tepruar. Dielli në shenjën tuaj të zodiakut ofron njohuri interesante për të ardhmen. Në dashuri lundroni në sy, për momentin nuk ka asnjë lajm të madh, por nuk e përjashtoj që nga fillimi i tetorit të fillojë sezoni i konfirmimeve edhe për beqarët më kokëfortë të shenjës.

Peshorja-Më duhet të flas për një fundjavë disi konfuze, kujdes të mos humbasësh takimet. Mund të shfaqen probleme financiare në familje. Idetë tuaja nuk pranohen gjithmonë dhe kur diçka vendoset për të ardhmen, jo të gjithë janë dakord. Duke shpenzuar shumë kohët e fundit, borxhi i akumuluar mund të dështojë. Kujdesuni për shtëpinë dhe pronën. Në përgjithësi, ne kemi një të ardhme më të mirë, rikthimi së bashku, kjo është e rëndësishme; i vëmendshëm në të gjitha aktivitetet që lidhen me stresin e tepërt.

Akrepi-Sot dhe nesër Hëna është e favorshme, fatkeqësisht ka njerëz që krijojnë vazhdimisht probleme në jetën tuaj. Dua të them me ish-partnerin me të cilin jeni grindur. Ju mund të keni ndryshuar grupe ose role, edhe nëse nuk keni dashur. Megjithatë, ka strategji të reja për të eksploruar. Me sa duket projektet janë në zhvillim e sipër dhe do të merret një vendim i rëndësishëm në bazë të asaj që do të bëhet në katër javët e ardhshme; një largim i ri përfshin rreziqe, por edhe kënaqësi. Kjo fundjavë vjen me një muaj të mbarë, do t’ju lejojë të zgjidhni një mosmarrëveshje të vogël. Në fakt që nga qershori dashuria është trazuar, diçka është shfaqur së fundmi, më mirë kështu; nuk ju ka pëlqyer kurrë hipokrizia.

Shigjetari-Kini kujdes, sepse nëse lidhja është e çmuar, historia është e rëndësishme, kjo periudhë do t’ju lejojë të shëroheni. Dashuritë e reja lindin papritur dhe kushedi nëse dikush nuk ka pasur një takim të veçantë që nga qershori; Afërdita ka qenë e favorshme prej disa javësh. Kur jetoni një marrëdhënie transgresive, joformale pranë një historie të fiksuar, por tashmë të oksiduar nga koha, shfaqet nevoja për ndryshim. Por pa situata të tilla drastike, do të mjaftonte të flisnit dhe t’i besoni partnerit kur ka probleme në bashkim ose dëshira ulet; është mirë të organizoni diçka të këndshme kur lidhja është ndërprerë për një kohë të gjatë. Kontrata duhet të zgjidhet, disa referenca kanë ndryshuar, shefat, kolegët, gjithçka po evoluon.

Bricjapi-Këtë të premte Hëna është në shenjën tuaj, ju keni një aftësi të madhe për të vepruar dhe një vullnet të vërtetuar nga faktet, sepse duhet thënë se nëse angazhoheni për të realizuar një projekt nuk do të ndaleni para asgjëje. Ndërsa kjo është e mirë (vendosmëria është e rëndësishme në jetë), mund të jetë gjithashtu një problem për forcën tuaj fizike. Mundohuni të relaksoheni. E kuptoj që nuk mund të ndalosh së menduari për punë dhe gjëra praktike për një moment, por edhe dashuria ka nevojë për një mbështetje të vogël. Të gjithë ata që e kanë mbaruar historinë muajt e fundit tani mendojnë vetëm për suksesin personal, jam i bindur se zemrat e vetmuara do të bëjnë një takim apo zgjedhje të rëndësishme deri në fund të vjeshtës. Kushdo që dëshiron të përcaktojë më mirë historinë, të martohet ose të jetojë së bashku, ka rreth gjashtë muaj për të vendosur. Edhe ata që janë ndarë prej disa kohësh mund të provojnë sërish.

Ujori-Keni dhënë shumë dhe mendoni se do të merrni pak. Ju nuk jeni një për të gjykuar, por keni nevojë për siguri çdo herë. Nëse deri më sot jeni përpjekur të pranoni mospagime, vonesa, shumë gjëra që dëshironi të sqaroni tashmë javën e ardhshme, nga e diela 27 Marsi do të nisë tranzitin e tij vendimtar. Ju bëni shumë, por jo gjithçka varet nga ju dhe është shumë e bezdisshme. Dëshira juaj do të ishte të jetoni larg kufizimeve, por tani duhet të pranoni kompromise të bezdisshme ose pritje të gjata. Krijuesit e së njëjtës vepër do të donin ta ndryshonin atë, nuk ka indikacione të qarta për të ardhmen. Në të njëjtën kohë, kushdo që ka dy propozime në lojë duhet të bëjë një zgjedhje që askujt nuk i pëlqen. Jupiteri nervoz fsheh tensione të vogla. Çështja vendimtare është ajo financiare, ku ndonjëherë veprohet me pasion pa marrë parasysh interesat e veta.

Peshqit-Është normale të ndiheni të stresuar këto ditë. Sidomos nëse duhet të filloni ndonjë projekt të rëndësishëm në shtator. Mund të jetë e pakëndshme për një kohë nga e enjtja në të premte. Me pak guxim dhe vullnet të mirë mund të ecësh përpara; sot jeni nën presion, dielli dhe hëna janë në një marrëdhënie kritike. Kujdes, nëse ka zemërim të fshehur në marrëdhënie të caktuara, rreziku është që ne të akuzojmë njëri-tjetrin për intolerancë ose izolim; është mirë të shmangni qëndrimet krenare dhe kokëfortë. Tensionet e shkaktuara nga puna ka të ngjarë të lehtësohen në dashuri. Mos dëgjoni ato që dëgjoni, gjithmonë përpiquni të prekni situatat drejtpërdrejt për të marrë konfirmimin zyrtar. Kushtojini vëmendje asaj që ka të bëjë me çështjet ligjore, kontratat dhe marrëdhëniet me subjektet që përfaqësojnë autoritetet. Disa përplasje ishin të pashmangshme, le t’i lëmë gjërat të zgjidhen përpara se të marrim një vendim të rëndësishëm.

Të ngjashme