Kryefjala Logo

Yjet i përkthen vetëm astrologu Paolo Fox

7 Dhjetor, 2023 | 8:38 am

Dashi-Sot Dashi mund të zemërohet për shkak të një hëne kundërshtare që kërkon qartësi në të gjitha marrëdhëniet. Mundohuni të keni pak më shumë vëmendje ndaj të tjerëve.

Demi-Ky Venus e kundërt nxjerr në pah disa shqetësime në dashuri. Do të ketë një përçarje për t’u ndrequr edhe nëse Jupiteri në shenjë ruan suksesin e përgjithshëm. Sot, megjithatë, ka një nervozizëm në ajër.

Binjakët-Hëna në trinë është sinonim i kthimit të forcës. Sot do ju duhet të përballeni me njerëz jo shumë të sjellshëm dhe jo shumë besnikë dhe kjo do ju nervozojë pak. Mos i derdhni shqetësimet në dashuri.

Gaforrja-Këto ditë në vijim janë më të mira dhe ju lejojnë të zgjidhni probleme të ndryshme. Ky kalim i Mërkurit është e vetmja e metë dhe sjell nevojën për të përballuar jetesën. Për ndjenjat po i afrohemi një fundjave të rëndësishme.

Luani-Meqenëse këto ditë jeni në qendër të vëmendjes së shumë njerëzve është e rëndësishme të veproni në mënyrën e duhur. Dielli dhe Marsi i favorshëm sjellin burime të mira edhe nëse këtë fundjavë do t’ju shohin paksa të jashtëzakonshëm.

Virgjëresha-Ka një Mars disonant dhe një diell nervoz, kështu që nuk do të mund të keni gjithmonë marrëdhëniet më të mira. Deri në datën 14 të muajit do t’ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme. Ndjenjat përjetojnë një sezon më të mirë.

Peshorja-Është shumë e rëndësishme të mbani nën kontroll paratë dhe pamjen tuaj fizike. Sot hëna është në shenjën tuaj kështu që emocionet janë në maksimum. Favorizohen takimet për beqarët.

Akrepi-Nëse ka pak shqetësim në punë është normale, keni përjetuar shumë ndryshime kohët e fundit edhe nëse tani ka më shumë siguri. Afërdita në shenjë përfaqëson emocionet që duhen përjetuar në raund.

Shigjetari-Me diellin dhe Marsin në shenjë që ju ndalon,jeni aq i vrullshëm sa rrezikoni të bëni diçka të gabuar vetëm për të marrë një rezultat me çdo kusht. Në këtë periudhë në dashuri duhet të keni kujdes nga xhelozia.

Bricjapi-Kjo është një periudhë angazhimesh dhe përgjegjësish, por ju jeni të kënaqur me këtë pasi ndiheni mirë kur realizoni projekte, veçanërisht nëse tuajat. Yjet e shpërblejnë edhe dashurinë.

Ujori-Ne arrijmë në një fundjavë përfundimtare brenda ose jashtë në dashuri. Kujdes nga polemikat dhe mund të flini edhe më pak sepse ka shumë mendime në kokën tuaj. Të gjitha projektet e reja janë të rëndësishme.

Peshqit-Është koha për të zgjuar emocionet dhe fundjava sjell një avantazh të madh. Do të jeni në gjendje të bëni gjithçka që keni shtyrë prej kohësh. Dashuria bëhet sërish protagoniste.

Të ngjashme