Kryefjala Logo

Vazhdon rubrika ditore e parashikimeve me Paolo Fox

28 Nëntor, 2023 | 9:40 am

Dashi-Sot hëna është në sekstil me Marsin dhe Diellin në aspekt të mirë dhe Merkurin interesant. Ka shumë projekte në horizont, vetëm dashuria është prapa planit dhe çiftet që duan të jetojnë bashkë ose të martohen do të duhet ta shtyjnë. Kjo ditë sjell ide të mira.

Demi-Më në fund njëfarë stabiliteti është kthyer. Kohët e fundit keni luftuar për të ruajtur atë që keni krijuar deri më sot. Mos e lëshoni, të paktën deri në maj të vitit të ardhshëm. Çdo ditë ka një sasi të mjaftueshme stresi për t’u përballuar, por ju duhet të qëndroni. Në dashuri, përpiquni të gjeni pak qetësi përpara dhjetorit.

Binjakët-Kjo është një javë që lind me shumë mjegulla. Kjo ndjenjë pakënaqësie që po përjetoni mund të ketë rrënjë të thella që duhen analizuar. Saturni përballë sjell ndryshime me të cilat duhet të keni guximin t’i përballoni. Nga viti i ardhshëm Jupiteri do të jetë në shenjë.

Gaforrja-Nuk vihet në dyshim aftësia për të vepruar, por forma. Ndiheni të lodhur gjatë kësaj periudhe dhe duhet të merrni një moment për të reflektuar por dhjetori do të jetë një muaj rikuperimi, edhe kur bëhet fjalë për dashurinë.

Luani-Këto ditë sjellin një aftësi të madhe për të pohuar veten. Duhet të keni rregullat e duhura që të mos dilni kundër të gjithëve dhe nëse doni të jeni protagonistë me çdo kusht rrezikoni të dilni kundër dikujt. Por ky është një qiell shumë i favorshëm dhe gjithashtu i dobishëm për marrëdhëniet e dashurisë.

Virgjëresha-Kjo është një ditë disi e veçantë, dita klasike në të cilën arrini i rraskapitur në mbrëmje. Është shumë e rëndësishme për ju jo vetëm të keni një punë por edhe të jeni të suksesshëm në punë. Në fund të ditës arrini të lodhur, megjithatë ka kënaqësi. Në dhjetor, dashuria do të përjetojë një sezon rikuperimi.

Peshorja-Me këta yje mund të ecni përpara dhe të kërkoni zgjidhje edhe në rastet më komplekse. Marrëdhëniet e dashurisë do jenë gjithnjë e më intriguese, kështu që do të jeni në gjendje të hidhni hapa të rëndësishëm dhe të ndryshoni jetën tuaj. Fitnesi fizik duhet të kujdeset pak më shumë.

Akrepi-Mos i hidhni poshtë lidhjet që mund të bëhen interesante në javët në vijim. Afërdita është gati të hyjë në shenjë dhe do të sjellë lajme të rëndësishme. Një dashuri e lindur kohët e fundit mund t’ju marrë plotësisht, kështu që lëre veten të shkosh. Vjen një rikuperim i mirë në nivelin emocional. Vetëm kushtojini vëmendje parave.

Shigjetari-Kjo e martë zbulon aftësitë tuaja të mëdha për veprim. Kjo është një ditë e mirë për t’u organizuar me një rënie të vogël në mbrëmje për shkak të një hëne të kundërt. Megjithatë, pjesa tjetër e planetëve janë në anën tuaj.

Bricjapi-Kjo është një javë me mendime dhe madje pak e çuditshme. Rrallëherë e ngrini zërin, por sot mund ta bëni. Kjo ditë ngushëllon ata që kanë ide të mira, por nuk lejon krahasime të qeta, sidomos me dikë nga Gaforrja apo Dashi.

Ujori-Ky fund muaji është shumë interesant. Dritë jeshile për qëllime dhe ndryshime të mira. Lajmet vijnë së shpejti.

Peshqit-Të hysh në debate këto ditë mund të jetë një gabim. Ju shikoni gjithçka me shumë tension dhe agjitacion. Nëse vjen një fjali e thënë keq, lëreni të rrëshqasë mbi ju sepse duhet të arrini në 4 dhjetor të bindur se keni të drejtë. Së shpejti do të keni në favor Saturnin, Venusin, Jupiterin kështu që do të mund të keni diçka më shumë. Numërimi mbrapsht për një dhjetor më të mirë.

Të ngjashme