Kryefjala Logo

Të shohim si do të shkojë e premtja sipas horoskopit të Paolo Fox.

29 Dhjetor, 2023 | 11:00 am

Dashi-Ju pëlqen të keni të bëni me njerëz luftarak që nuk u pëlqen të thonë gjithmonë po. Për këtë arsye do e gjeni stimuluese marrëdhënien me personat e shenjës së Dashit, Binjakëve, Shigjetarit apo Luanit. Edhe në punë do keni shumë planetë që do të kthehen në favorin tuaj dhe që do të ndihmojnë veçanërisht njerëzit që po kultivojnë projekte interesante për të ardhmen. Mundohuni ta kaloni natën e Vitit të Ri në shoqërinë e njerëzve stimulues dhe të këndshëm.

Demi-Vazhdon kjo fazë lodhjeje dhe apatie që ju kap për shkak të kundërshtimit të Venusit që ndër të tjera do të përfundojë së shpejti. Ka ende disa pyetje të hapura për të sqaruar, si në familje ashtu edhe në dashuri. Koha e duhur për të folur qartë dhe për të numëruar pikët tuaja do të jetë e diela e ardhshme. Do të ketë disa çështje ligjore ose burokratike për të zgjidhur. Ata që janë vetëm për një kohë të gjatë, ndoshta duhet të fajësojnë dembelizmin dhe apatinë e tyre. Duhet të dilni më shumë dhe të shoqëroheni me njerëz më frymëzues.

Binjakët-Nuk është një periudhë e lehtë për dashurinë për Binjakët. Do ketë zënka të shpeshta edhe për çështje të parëndësishme. Ndoshta duhet të përpiqeni të jeni të kujdesshëm dhe të përdorni fjalët me më shumë kujdes, në mënyrë që të mos ofendoni ndjeshmërinë e njerëzve të tjerë. Së shpejti do të ketë shumë planetë kundërshtarë që do t’ju shkaktojnë dyshime dhe hutime, veçanërisht në lidhje me dashurinë. Nëse negociatat janë duke u zhvilluar, do të ishte më mirë ta trajtoni atë pa arritur në përfundime shumë të nxituara.

Gaforrja-Nuk ka asnjë entuziazëm të madh në çdo gjë që bëni për momentin. Këta yje disi kundërshtarë mund të favorizojnë apatinë dhe dembelizmin. Çiftet që janë ndarë mund të arrijnë një marrëveshje të rëndësishme për të ardhmen e tyre. Puna mund të rikthehet në të ardhmen, veçanërisht për ata që kanë ide dhe projekte të rëndësishme për të çuar përpara në vitin 2024. Nëse ka diçka gatim, tani është koha për të besuar në të.

Luani-Me Hënën që kalon në shenjën tuaj, pasioni dhe karizma juaj do të rritet gjithashtu. Tani ka më shumë dëshirë dhe më shumë dëshirë për të ndarë momente të bukura me të dashurin tuaj. Në anën sentimentale do të përfshiheni më shumë dhe do të ketë gjithashtu një mënyrë për t’u pajtuar nëse vini nga një periudhë disi e komplikuar përsa i përket marrëdhënieve. Sidomos me personat e shenjës së Dashit, Binjakëve dhe Shigjetarit mund të lindin mirëkuptime të shkëlqyera. Ka disa projekte shumë interesante në punë.

Virgjëresha-Kjo vorbull emocionesh dhe situatash të diskutueshme nuk po bën gjë tjetër veçse ju bën edhe më të pasigurt dhe të pasigurt për të ardhmen tuaj. Sidomos çiftet afatgjatë po përpiqen të gjejnë sërish mirëkuptim. Keqkuptimet janë gjithmonë afër qoshes në këtë moment të jetës suaj. Dita e sotme do të jetë e karakterizuar nga tension dhe nervozizëm. Mundohuni të përdorni fjalë me moderim, përndryshe mund të lindin mosmarrëveshje të ashpra.

Peshorja-Flaka e pasionit është gati të rindizet në këtë moment. Shpesh prireni të thoni gjithmonë jo për çdo gjë dhe kjo ju shkakton njëfarë armiqësie. Ndoshta duhet t’u jepni më shumë besim të tjerëve dhe të shmangni mbylljen. Nga pikëpamja e punës, ju vini nga një fazë tepër e vështirë në shumë aspekte. Mundohuni të jeni më konstruktiv dhe të besoni më shumë në aftësitë tuaja. Janari do të jetë një muaj emocionues veçanërisht për ata që studiojnë ose duhet të japin një provim.

Akrepi-Një fazë progresi është gati të nisë sipas horoskopit të ditës, pas një periudhe të karakterizuar nga tension dhe agjitacion. Shpesh prireni t’ia ngarkoni vetes përgjegjësinë për atë që ju ndodh, duke fajësuar veten përtej të metave tuaja. Ju duhet të përpiqeni ta doni veten më shumë dhe të jeni në gjendje të ndiheni mirë me të tjerët. Tani do të fillojë një fazë rikuperimi e cila do t’ju lejojë të rikuperoni marrëdhëniet me njerëz që janë distancuar nga ju për shkak të një mosmarrëveshjeje ose keqkuptimi.

Shigjetari-Nga fundi i muajit, projekte të rëndësishme me partnerin tuaj mund të marrin hov. Çështjet e vjetra në lidhje me punën dhe sferën tuaj ekonomike do të kthehen sërish në fokus. E diela do të jetë e rëndësishme veçanërisht për marrëdhëniet shoqërore sepse më në fund do të keni mundësi të takoni sërish miqtë e vjetër ose të takoni njerëz të rinj. Të gjitha historitë që lindin në këtë periudhë mund të jenë veçanërisht pasionante dhe dërrmuese.

Bricjapi- Prej disa kohësh jeni duke kërkuar mundësi të reja që po përpiqeni të mbërrini. Mbi të gjitha, njerëzit që kanë qëndrueshmëri më të madhe dhe që mund të mburren me një CV të rëndësishme do të kenë gjetur mundësi të reja për t’u rritur nga pikëpamja ekonomike. Ju vini nga një muaj nëntor në të cilin keni rënë në konflikt me të tjerët, veçanërisht me ata që nuk e bëjnë detyrën. E diela do jetë e çmuar për ata që së fundmi janë ndarë dhe janë në kërkim të situatave të reja sentimentale.

Ujori-Hëna e kundërt do ju shkaktojë disa konflikte me persona të rëndësishëm. Në këto raste duhet të përpiqeni të përdorni fjalët me kujdes që të mos përkeqësoni situatën dhe të mos prishni ditët e fundit të vitit. Sidomos gjatë këtyre ditëve festive duhet të frekuentoni ambiente të reja për të takuar njerëz intrigues. Sidomos ata që janë ndarë së fundi do të kenë më shumë mundësi për të takuar njerëz tërheqës dhe të disponueshëm.

Peshqit- Deri në mars të ardhshëm do t’ju kërkohet të bëni një zgjedhje të rëndësishme e cila mbi të gjitha do të ketë të bëjë me punën. Përgjegjësi të reja vijnë në jetën tuaj dhe kjo sigurisht përfaqëson një pikë kthese të mundshme. Sipas horoskopit të ditës, veçanërisht ata që së fundmi kanë grumbulluar njëfarë urrejtjeje ndaj dikujt, do të ndiejnë nevojën për ta shkarkuar atë. Mundohuni ta bëni atë në mënyrë korrekte dhe me mençuri, përndryshe rrezikoni të prishni natën e Vitit të Ri.

Të ngjashme