Kryefjala Logo

Të premteve,astrologu Paolo Fox i ka dy fjalë më shumë

4 Gusht, 2023 | 10:30 am

Dashi-Në këtë periudhë profesionistët e lirë kanë një avantazh dhe mund të zgjojë ambicien e tij. Ka pasur disa blloqe në të kaluarën, por tani mund t’i kapërceni ato edhe falë njerëzve që ju rrethojnë. Afërdita është aktive dhe zemrat e vetmuara mund të kenë më shumë.

Demi-Ditët e ardhshme janë të rëndësishme. Pjesa e dytë e muajit sjell përgjigje për pronën dhe paratë. Afërdita është kontradiktore ndaj bëni kujdes në dashuri ku ndoshta ka një boshllëk për të mbushur. Ata që ndihen të keqkuptuar në nivelin sentimental do të përpiqen të gjejnë situata alternative.

Binjakët-Sot hëna është kundër saj ndaj kujdes nga vonesat në punë. Nëse ka një projekt në vazhdim, mos u ndalni. Situata sentimentale është e rëndësishme për çiftet që duan të rikuperohen. Planifikoni një pushim me partnerin tuaj.

Gaforrja-Ajo që po përjetoni është një periudhë e veçantë. Ata që kanë mbyllur një projekt do të kenë një tjetër për t’iu përkushtuar. Gjysma e dytë e vitit është më e mirë se e para. Duhet guxim për të arritur më shumë dhe nuk keni nevojë të mendoni për të kaluarën. Dashuria bëhet më aktive.

Luani-Ky është një parajsë energjie për takime dhe emocione. Afërdita sjell gjykim dhe gjithashtu sjell takime të reja për beqarët. Në punë, kujdes nga gabimet me Jupiterin kundër.

Virgjëresha-Jeni të egër në këtë periudhë, për fajin e hënës përballë. Nuk është momenti i duhur për të bërë kërkesa por çdo gjë duhet ta përballoni me qetësi si në punë ashtu edhe në dashuri.

Peshorja-Këta janë yje të rëndësishëm dhe intrigues për ata që duan të përjetojnë një marrëdhënie të dobishme dhe të re. Ka të reja në punë por ka ende disa shqetësime të vogla fizike. Ju mund të përfitoni sa më shumë nga pjesa e dytë e vitit.

Akrepi-Ka pak tension në dashuri dhe ka edhe në çiftet më të forta dhe më të arsyeshme. Ju nuk keni më durim, për të gjithë fajin e Venusit të kundërt. Më mirë të mos bëni bujë me partnerin tuaj dhe t’i kushtoni vëmendje punës ku do të ketë ndryshime të papritura.

Shigjetari-Është koha për të parë disa çështje ekonomike. Të gjithë yjet favorizojnë projektet më të rëndësishme por në punë gjithmonë kërkoni ndryshime. Shijoni gushtin në kërkim të aventurave.

Bricjapi-Në radhë të parë interesat tuaja janë puna dhe mundësia për të kënaqur një ambicie të caktuar tuajën. Ata që kanë ushtruar jashtë vendit mund të kthehen dhe të vënë njohuritë e tyre në lojë në vendin e vetë. Ka sukses dhe dëshirë për t’u rikthyer në lojë. Dashuria, nga ana tjetër, është e dobët.

Ujori-Ka shumë intolerancë në jetën tuaj dhe gjithashtu një pakënaqësi të caktuar. Ju bëni një jetë që nuk dëshironi ta bëni dhe gjithashtu keni hequr dorë nga siguria për të pasigurt. Ka ankth për paratë dhe punën. Dëshira për liri.

Peshqit-Yjet ndihmojnë dhe sjellin reflektime në këto dy javët e para të gushtit për ata që duan të ndryshojnë. Vendosni llogaritë dhe zgjidhni çështjet e parave. Vëmendje në dashuri me virgjëreshën dhe binjakët.

Të ngjashme