Kryefjala Logo

Të hënën vetëm astrologu Paolo Fox del në punë me qejf!

7 Gusht, 2023 | 10:20 am

Dashi-Do të keni energji të madhe dhe siguri se mund të bëni gjithçka që dëshironi vërtet. Mbi të gjitha, yjet ju ftojnë për dashuri dhe përpjekje romantike që ju afrojnë edhe më shumë me partnerin tuaj (qoftë nëse jeni çift apo dëshironi të pushtoni dikë). Me pak zgjuarsi dhe kreativitet, mund të bëheni të papërmbajtshëm dhe ultra tërheqës. Ndërkohë në punë ju pret një sfidë e rëndësishme dhe delikate, e cila kërkon guxim dhe guxim.

Demi-Çelësi për të mbijetuar në këtë periudhë plot tension është qetësia dhe stabiliteti, veçanërisht në dashuri. Nuk do të duhet një revolucion apo një strategji kushedi se çfarë, por ndonjëherë pak më shumë ekuilibër do t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Një vendosmëri e fortë ndihmon shumë në punë, jep një ndjenjë sigurie dhe lehtëson arritjen e suksesit. Gjithçka varet nga ju, por jeni mësuar të grindeni dhe të tregoheni në çdo situatë.

Binjakët-Ka paqe në jetën tuaj të dashurisë dhe përjetoni më shumë komunikim dhe vitalitet në marrëdhëniet tuaja. Komunikimi i thjeshtë çon në ide interesante, diskutime argëtuese dhe momente (të lehta) emocionuese. Mos jini të turpshëm, mos u bëni mendjemëdhenj dhe gjeni mirëkuptimin e duhur me partnerin tuaj. Nga ana tjetër, nëse jeni vetëm, është e rëndësishme të dilni dhe të takoni njerëz. Dikush mund t’ju përfshijë në një aktivitet krijues ose një projekt premtues në punë.

Gaforrja-Përkushtimi dhe puna juaj e palodhur së shpejti do të njihen dhe ndoshta do të shpërblehen. Më në fund gjërat kanë filluar të bien në vend, kështu që shijoni momentin dhe përpiquni të përdorni situatën për të korrigjuar çdo çekuilibër. Në përgjithësi do ndiheni më të qetë dhe ndjeshmëria dhe mbrojtja juaj ndaj partnerit do të rritet. Shijo momentin.

Luani-Kjo javë do të jetë një javë e artë për ju nga të gjitha këndvështrimet: nga njëra anë do të merrni njohje dhe kënaqësi të madhe në punë dhe mund të merrni edhe një shpërblim të këndshëm. Shijojeni këtë moment pozitiv pa e prishur atë me sjellje të rrezikshme dhe impulsive apo dëshirë për të përfituar nga të tjerët. Çdo gjë shkon, kështu që përqendrohuni te familja dhe partneri. Beqarët mund të takojnë dikë në punë.

Virgjëresha-Të lindurit në këtë shenjë duhet t’i kushtojnë më shumë vëmendje dhe kujdes dashurisë. Marrëdhëniet janë bërë shumë rutinë dhe monotone, ndaj duhet të kërkoni një tronditje (qoftë të vogël në një marrëdhënie që ka shkuar keq) ose një lidhje më të thellë. Ky aspekt nuk duhet nënvlerësuar. Në të vërtetë, nëse kalon shumë kohë dhe ruhet status quo-ja, rreziku i pakënaqësisë dhe tradhtisë rritet. Në aspektin e biznesit, integriteti juaj do të vlerësohet.

Peshorja-Keni nevojë për më shumë ekuilibër në jetën tuaj të dashurisë. Mirëkuptimi i ndërsjellë dhe bashkëpunimi i thjeshtë nuk funksionojnë për disa çifte. Nëse situata është serioze apo jo, varet nga historia e vetme, por në përgjithësi zona emocionale duhet të ketë më shumë hapësirë ​​dhe cilësi. Ndërkohë, fati në punë është i mirë dhe mund të përfshiheni në një projekt që kërkon diplomaci apo negociata.

Akrepi-Gushti do të jetë një muaj i së vërtetës për të lindurit e kësaj shenje, veçanërisht në jetën e tyre profesionale. Shumë do të duhet të marrin vendime të rëndësishme në punë. Mendoni me kujdes përpara se të veproni. Merrni kohën tuaj, sepse jeta juaj e ardhshme varet nga kjo. Dashuria do t’ju japë forcë dhe besim dhe mund të ndjeni intensitetin e një marrëdhënieje romantike ose (për beqarët) një dëshirë më të madhe për të dalë dhe për të takuar njerëz.

Shigjetari-Ju do të goditeni nga një energji e madhe. Kjo do t’ju ndihmojë të kapërceni vështirësitë që po përjetoni dhe të rindezni një marrëdhënie dashurie që ka nevojë për një tronditje. Shqetësimet për paratë ka të ngjarë të pakësohen dhe në disa raste do të zhduken, por megjithatë shmangni shpenzimet e pamatur. Supersticiozët do të këshillohen të ecin me “tërfilin me katër fletë në xhep”, ndërsa njerëzit praktik do të kuptojnë se vetëm pengesat e vogla e bëjnë të vështirë marrëveshjen dhe zgjidhjen e problemeve. Përqendrohuni në prioritetet tuaja këtë javë, por merrni edhe pak kohë për t’u çlodhur.

Bricjapi-Ekuilibri juaj i brendshëm nuk është në gjendjen më të mirë dhe marrëdhëniet me të tjerët (veçanërisht ato më të ndjeshmet dhe më të rëndësishmet) mund të përkeqësohen. Shmangni debatin dhe fillimin e diskutimeve të kota. Marrëdhëniet janë paksa të paqëndrueshme, ka probleme strukturore për të zgjidhur ose ka mungesë pasioni. Për të ringjallur këto ndjenja mjafton t’i shtoni pak erëza lidhjes, organizoni një darkë romantike ose një pushim të vogël.

Ujori-Po kaloni një periudhë ulje-ngritjesh, por mos u shqetësoni: energjia dhe ekuilibri i përsosur i brendshëm që gjeni do t’ju ndihmojnë në momentet më të vështira, duke ju dhënë mundësinë të thithni goditjet dhe të rinisni. fuqishëm. Ndiqni zemrën tuaj dhe, mbi të gjitha, intuitën tuaj, e cila nuk do t’ju zhgënjejë. Por kini kujdes që të mos e hidhni tutje një marrëdhënie (në thelb të suksesshme) për shkak të një “momenti të keq” ose një “kapriçioz”. Mund të ketë shpenzime të papritura.

Peshqit-Jeni një nga shenjat më energjike dhe më rrezatuese të zodiakut të momentit. Zhytuni në atë që doni më shumë (nëse nuk doni ta shtyni deri pas pushimeve të gushtit) dhe trajtojini çështjet më të ndjeshme me moderim. Mund të ketë probleme përputhshmërie në jetën tuaj të dashurisë, por edhe atëherë ka rëndësi vendosmëria juaj. Këtë muaj nuk do të doni të ndaleni për asnjë moment, por bëni kujdes të mos e teproni. Shmangni të ngrënit e tepërt dhe ngadalësoni pak shpejtësinë në punë, përndryshe do të jeni të rraskapitur në shtator. Dhe mos lejoni që kjo të ndodhë.

Të ngjashme