Kryefjala Logo

Të hënave vetëm astrologu Paolo Fox na bën të ngrihemi nga krevati

28 Gusht, 2023 | 10:00 am

Dashi-Ndoshta bujaria ju ka bërë t’u besoni njerëzve që janë treguar të pabesueshëm: situata do të duhet të rregullohet, veçanërisht për sa i përket çështjeve financiare dhe ligjore. Sot është një ditë e pandërprerë: mbrëmja mund të jetë akoma më e mirë se mëngjesi.

Demi-Kohët e fundit ka pasur shumë trazira për shkak të ndryshimeve dhe vonesave të ndryshme. Megjithatë, disa çështje pune dhe mosmarrëveshje të llojeve të ndryshme do të sqarohen në javët në vijim. Edhe nëse dashurisë i është dashur t’i mbijetojë disa grindjeve, nëse marrëdhëniet janë të çmuara, është e drejtë t’i mbajmë ato gjallë.

Binjakët-Disa vonesa ju lënë të hutuar, por këto janë situata që mund të zgjidhen brenda pak ditësh, në mënyrë që më pas të planifikoni siç duhet projektet dhe idetë në funksion të shtatorit. Dashuria do të rritet: ditët e ardhshme premtojnë të jenë interesante.

Gaforrja-Për disa prej jush 15 gushti u karakterizua nga nervozizëm dhe tensione dhe sigurisht që tani do të na duhet të merremi me çështje burokratike. Sot ka një konfuzion të përgjithshëm, por nga 31 gushti mund të fillojmë të gjejmë qetësi shpirtërore.

Luani-Pikat e forta të yjeve tuaj duket se qëndrojnë te miqësia dhe dashuria, por ju duhet të jeni të kujdesshëm ndaj njerëzve oportunistë.

Virgjëresha-Në grumbullimin e gjërave për të bërë, idealja do të ishte të dallonit më qartë se çfarë ju pëlqen dhe çfarë nuk ju pëlqen në të vërtetë. Një ndryshim i rëndësishëm do t’ju sjellë angazhim në disa fronte në muajt e ardhshëm. Çiftet që tashmë kanë pasur probleme duhet të jenë të kujdesshëm që të mos bien në debate të kota, të cilat mund t’i përkeqësojnë gjërat.

Peshorja-Fillimi i kësaj jave nuk është gjë tjetër veçse emocionues, por Marsi në shenjë çon, megjithëse me pak konfuzion dhe nervozizëm, në zgjidhjen e disa situatave të pazgjidhura dhe zgjidhjen e blloqeve personale dhe mosmarrëveshjeve familjare. Në këtë mënyrë edhe sfera sentimentale do të mund të rifillojë marshimin.

Akrepi-Tabloja e përgjithshme nuk është më e qetë. Edhe nëse nuk do të varej drejtpërdrejt nga ju, mes ish-ish ndërhyrës dhe anëtarëve problematikë të familjes, nervozizmi mund t’ju çojë në shumë polemika. Sugjerimi është të jeni të durueshëm dhe të shkoni më tej. Disa janë gjithashtu të shqetësuar për ndryshimet në pritje të punës: në përgjithësi, ata do të donin më shumë siguri.

Shigjetari-Ndryshimet nuk do ju kapin të papërgatitur por përkundrazi do rezultojnë të jenë stimuluese. Përveç kësaj, Marsi do t’i japë shtytjen e duhur për të jetuar përvoja emocionuese emocionale (kjo është e vërtetë si për çiftet që janë tashmë të lidhur ngushtë, ashtu edhe për ata që aktualisht janë beqarë).

Bricjapi-Projektet, idetë dhe objektivat e shumta kanë çuar në zhgënjime të ndryshme: është mirë të jeni gjithmonë aktiv, por duhet të keni parasysh se diçka mund të shkojë keq dhe, në çdo rast, disa pushime mund të jenë të dobishme. Lajm pozitiv për çiftet që janë bashkë prej kohësh: lidhja mund të zyrtarizohet dhe planet e mëtejshme për të ardhmen janë të mundshme.

Ujori-Ndër nevojat e këtyre ditëve është mirë të niseni nga çështjet ekonomike. Është urgjente të bëhen disa porositje, numërim, kontrollim të llogarive rrjedhëse dhe lloje të ndryshme afatesh. Ka pakënaqësi në marrëdhëniet me të tjerët, por Afërdita tani ju lejon të shpreheni qartë në dashuri.

Peshqit-Ju jeni pak i shqetësuar dhe i shqetësuar: kundërshtimi i Diellit dhe Mërkurit kërkon qartësi dhe rregull. Mbani në mend se detyrat e reja gjithashtu mund të çojnë në ndryshime pozitive. Disa ndryshime priten edhe në marrëdhëniet në çift: angazhimet dhe përgjegjësitë e njërit prej të dyve (ose të dyjave) do të çojnë në ndryshime të pashmangshme.

Të ngjashme