Kryefjala Logo

Stresin e të hënës e ul vetëm astrologu Paolo Fox

4 Shtator, 2023 | 10:33 am

Dashi-Me fillimin e kësaj jave, do të jeni në gjendje të ruani një ekuilibër të brendshëm të fortë dhe të përballeni me pengesa të vogla pa u shqetësuar shumë. Gjithashtu, situata juaj emocionale duket shumë e qëndrueshme për momentin dhe ju jeni në gjendje të merrni siguri shumë të mira. Jeni mjaft të stresuar dhe kjo është padyshim thembra juaj e Akilit. Ndjenja juaj e aventurës është gjithmonë në kulmin e saj. Keni dëshirën për të takuar njerëz të rinj, për të zgjeruar horizontet tuaja dhe për të mësuar më shumë.

Demi-Falë qiellit, fati ju ka ndihmuar prej disa ditësh. Është një kohë e mirë për të nisur një projekt të ri ose për të marrë ndonjë rrezik financiar. Fatkeqësisht, fati shëndetësor nuk është aq i mirë sa mund të ishte. Mos i lini problemet pa mbikëqyrje dhe shikoni një mjek për një kontroll.

Binjakët-Në këtë periudhë të vitit ju keni një ekuilibër të brendshëm të mrekullueshëm që ju lejon t’i rezistoni çdo gjëje. Ju keni aftësinë për t’u përshtatur me situata të gatshme që kërkojnë pak durim. Fati mund t’ju ndihmojë shumë, veçanërisht në çështjet financiare. Mund të ketë disa pengesa të vogla për të kapërcyer për sa i përket shëndetit.

Gaforrja-Sipas horoskopit të sotëm, në fillim të javës do të ketë shumë probleme emocionale. Mund të ketë keqkuptime dhe jo gjithçka mund të shkojë mirë. Ju mund të gjeni rrugën tuaj përmes ujërave të turbullta, të cilat do të jenë arma juaj më e madhe në fillim të shtatorit. Financat tuaja janë të qëndrueshme, por do t’ju duhet t’i menaxhoni paratë më me kujdes dhe të shmangni shpenzimet e panevojshme.

Luani-Nga pikëpamja emocionale, fillimi i kësaj jave nuk do jetë i lehtë për të lindurit e shenjës së Luanit. Sidomos nëse nuk jeni mirë me partnerin tuaj për një kohë të gjatë, mund t’ju duhet të ndaloni dhe të mendoni për një kohë. Mund të vuani pak në fillim të javës, por do të jetë një çështje e vogël që do të zgjidhet vetë brenda një kohe të shkurtër. Krijimtaria juaj do të jetë në kulmin e saj dhe do të keni sukses në punën tuaj.

Virgjëresha-Kjo javë do të fillojë me një humor të pakëndshëm ose një keqkuptim, veçanërisht në dashuri. Tregohuni diplomatik për të shmangur konfliktet me partnerin tuaj; Energjia dhe mençuria juaj do të jenë forca juaj në fillim të shtatorit. Çlirohu një herë e përgjithmonë nga modelet e vjetra dhe shiko me siguri në të panjohurën. Mbani të gjallë kujtimin e njohjeve të kahershme, por, në të njëjtën kohë, shikoni nga e ardhmja.

Peshorja-Përputhshmëria me të tjerët duket se është në kulmin e saj tani. Përfitoni nga kjo periudhë socializimi për të zgjeruar rrethin tuaj të miqve dhe për të takuar njerëz të rinj; aftësitë tuaja komunikuese nuk do të jenë në kulmin e tyre në fillim të shtatorit. Ju mund të dëshironi të shmangni komentet që mund të lëndojnë ndjenjat e kolegëve ose eprorëve. Mundohuni të përdorni aftësitë tuaja diplomatike.

Akrepi-Fati është në anën tuaj. Në fillim të shtatorit, qielli duket se favorizon shenjën tuaj. Tregohuni më të shkathët dhe shfrytëzoni rastin për të investuar në projekte të reja ose për të bërë diçka të re për të rritur të ardhurat tuaja. Ndërkohë, jeta juaj e dashurisë mund të jetë pak e trazuar për shkak të mosmarrëveshjeve të vogla mes jush dhe partnerit. Nëse jeni beqarë, në jetën tuaj do të vijnë njerëz të rinj.

Shigjetari-Jeni shumë energjikë dhe pozitivë, gjë që do t’ju ndihmojë të përballeni me momentet e vështira që mund të lindin gjatë javës. Mund t’ju duhet të punoni më shumë në marrëdhëniet tuaja shoqërore, sepse jeni mjaft të paduruar për momentin dhe nuk ju pëlqejnë disa lloje njerëzish kokëfortë dhe arrogantë. Ka ulje-ngritje, veçanërisht në frontin sentimental dhe mund të lindin keqkuptime të reja. Shmangni përfshirjen në marrëdhënie paralele që mund ta përkeqësojnë situatën.

Bricjapi- Pajtueshmëria me të tjerët rritet me shpejtësi, veçanërisht në botën e biznesit. Përfitoni nga kjo mundësi për të bërë aleanca të reja ose për të përfunduar një marrëveshje shumë të favorshme. Karriera dhe financat mund të jenë një pikë kryesore e shitjes për ju kur filloni këtë javë, me kusht që të shmangni shpenzimet e panevojshme dhe të menaxhoni paratë tuaja me mençuri dhe kujdes. Ju jeni duke përjetuar një moment qetësie. Takimet tuaja me të tjerët karakterizohen nga një ndjenjë miqësie dhe harmonie.

Ujori-Nga pikëpamja e komunikimit, Ujori vazhdon të jetë një shenjë e fortë dhe energjike. Fati është në anën tuaj, por duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë menaxhimit të parave. Do të kuptoni se marrëdhëniet ndërpersonale nuk mund të planifikohen në tavolinë, por kanë një zhvillim të papritur. Edhe nëse jeta juaj vazhdon mjaft e turbullt, duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë dhe të përballeni me qetësi situatat kritike dhe debatet e dhunshme.

Peshqit-Në fillim të kësaj jave, ju mund të krijoni një aleancë të re ose të përfundoni një marrëveshje shumë të favorshme financiarisht. Gjithçka varet nga shkathtësia juaj: Bilanci juaj i brendshëm është shumë solid në shtator. Do të jeni një këshilltar i shkëlqyer për këdo në një situatë krize. Ushtroni pak më shumë modesti në jetën tuaj private. Do të bënit mirë të pranoni se mendimi juaj nuk është i vetmi matës për të gjitha gjërat. Reagoni me më pak vrull, sepse partneri juaj mund të keqkuptojë disa nga deklaratat tuaja ose t’i konsiderojë ato më serioze sesa janë në të vërtetë. Gjithashtu shmangni komentet për gjithçka rreth jush dhe të gjithë rreth jush.

Të ngjashme