Kryefjala Logo

Sonte ke takimin e parë ? Mos vish këto gjëra

13 Qershor, 2022 | 1:30 pm

Më në fund po del në një takim me atë tipin që pëlqen dhe gjithçka mendon është çfarë do veshësh?

Sot do t’ju tregojmë se cilat veshje apo aksesorë duhet patjetër ti evitoni,nëse doni një takim të dytë gjithmonë..

1-Mos u bëj “rastësore”
Nëse do takoheni gjatë ditës, ju sugjerojmë të vishni diçka që do të tregojë feminilitetin tuaj me një fustan të lezetshëm ose një bluzë me një palë xhinse të përshtatshme.
Nëse takimi po zhvillohet natën dhe është rastësor, atëherë mund të zgjidhni një Maxi Dress të mrekullueshëm ose një palë xhinse të gjata me takë dhe një kanatjere ose body minimaliste pas trupit.

2-Jo veshje të shkurtra
Përshtypja juaj e parë është më e rëndësishmja dhe më e paharrueshmja, kështu që veshja me një fustan të shkurtër do t’ju bëjë të dukeni si të varfëra dhe të dëshpëruara, madje mund të japë përshtypjen e gabuar në takimin tuaj dhe ata do t’ju duan më shumë për një qëndrim një natë sesa një marrëdhënie aktuale.

3-Jo taka të parehatshme
Gjëja më e keqe që mund të bësh në një takim është të ecësh ose të kërcesh në këpucë të parehatshme.Zgjidhni një këpucë të rehatshme dhe të bukur pa ekzagjerime.

4-Mos u bëj dikush që nuk je
Ju nuk keni asnjë arsye për tu stresuar për ndonjë gjë, nëse ai është personi i duhur për ju atëherë do të përfundoni duke ndërtuar një marrëdhënie me të pavarësisht nëse bëni një gabim të gardërobës apo jo.

Personi me të cilin po takoheni duhet të takohet me ju për atë që jeni dhe jo vetëm për pamjen tuaj. Nëse personi që po shkon në një takim me ju interesohet vetëm për pamjen tuaj, le të shkojë!

Të ngjashme