Kryefjala Logo

Si të bëni pamjen e makijazhit natyral për djemtë që aq shumë e duan

24 Tetor, 2022 | 1:17 pm

Pyesni cilindo djalë se çfarë grimi i pëlqen tek femrat dhetipi mesatar do t’ju thotë se i pëlqen një bukuri natyrale.
Në fakt e kuptojmë pasi të puthësh një fytyrë plot shkëlqim dhe pluhur nuk është kënaqësi.
Si të arrini një makijazh super natyral?

1-Përgatisni lëkurën tuaj
Një pamje e mrekullueshme natyrale fillon me lëkurë të shkëlqyer.
Sigurohuni që të lani fytyrën çdo natë dhe të përdorni pastrues grimi për të pastruar pudrën.
Pasi të keni një fytyrë të pastër, hidratojeni.
Sigurohuni që po zgjidhni një hidratues të krijuar për lëkurën tuaj, veçanërisht nëse është i ndjeshëm, i thatë ose i yndyrshëm.
Më pas, jepini fondatinës ose korrektorit tuaj një bazë për t’u mbajtur me një primer grimi i cili fshin yndyrën e tepërt, qetëson lëkurën dhe përmirëson aplikimin e fondatinës.

2-Rregulloni tonin e lëkurës tuaj
Arma juaj do të varet nga sa mbulim ju nevojitet.
Nëse keni lëkurë të shkëlqyeshme, përdorni një hidratues të lyer ose thjesht mbuloni njollat ​​e kuqe dhe zbardhjen e lehtë duke prekur lehtë korrektorin në pikat ku ju nevojitet.
Keni nevojë për pak më shumë mbulim? Aplikoni një shtresë të lehtë fondatin.

3-Shtoni një prekje ngjyrash
Largohuni nga peneli dhe hijet për këtë pamje të mbivlerësuar sepse një rimel dhe pak tone ngjyrë toke bëjnë më shumë punë.
Dëshironi ngjyrë në faqet tuaja? Zgjidhni një krem ​​ose skuqje të lëngshme për një pamje më natyrale dhe të përzier.

4-Vendoseni dhe harroni
Nëse lëkura juaj është e yndyrshme ose grimi juaj është i prirur të rrëshqasë nga mesi i ditës, vendoseni atë me një pluhur të lehtë pluhuri të pastër.
Kalojeni këtë hap nëse lëkura juaj tashmë është e thatë.

Të ngjashme