Kryefjala Logo

Si nis e hëna?Atë përgjigje e ka vetëm astrologu Paolo Fox

20 Nëntor, 2023 | 9:08 am

Dashi-Mos u shqetësoni nëse dashuria është në prapavijë, këto ditë do t’ju duhet të fokusoheni mbi të gjitha te puna: shumë varet nga lloji i aktivitetit të kryer, dikush mund të fitojë një sfidë dhe të tjerët mund të kapërcejnë një periudhë të vështirë. Në planin fizik, dy javët e fundit kanë qenë shumë kërkuese. Dhjetori do të jetë një muaj i veçantë për ndjenjat, ndoshta jo gjithçka është e qartë dhe për të shmangur diskutimet e kota preferohet të prisni javën e parë të dhjetorit, kur Venusi nuk do të jetë më përballë.

Demi-Në këtë periudhë i keni kushtuar shumë kohë punës dhe pak jetës private. Për disa ishte e pamundur të tërhiqeshin, pasi që nga qershori jeta e tyre profesionale dhe familjare është kthyer përmbys. Kjo javë kërkon përkushtim por edhe momente relaksi për të qenë gjithmonë mendjelehtë.

Binjakët-Kjo mund të jetë një kohë e mirë për të takuar njerëz të rinj dhe për të bërë një ndryshim në jetën tuaj të dashurisë. Ata që punojnë shumë ose janë të hutuar ndoshta nuk i kanë kuptuar apo ndjekur nevojat e partnerit, së fundmi e kanë gjetur veten përballë një muri me tulla, duhet të rikuperojmë pak nga dëshirat e tyre të humbura. Duhet vullnet, në marrëdhëniet e reja, mirë me Dashin dhe Ujorin.

Gaforrja-Kjo është një javë ku ka nevojë për të sqaruar çështjet e dashurisë, për të kuptuar nëse diçka nuk shkon. Afërdita përballë flet për mosmarrëveshje të vogla të cilat, megjithatë, mund të zgjidhen që në dhjetor, kështu që pse të ngrihet bujë tani për asgjë? Më mirë të presësh. Në vend të kësaj, këshillohet që të angazhoheni për të punuar. Jupiteri dhe Saturni i favorshëm sjellin ide konkrete, një premtim i rëndësishëm i 2024-ës, gjashtë muajt e parë do të jenë vendimtarë. Kështu, ata që kanë nisur së fundmi një projekt do ta perfeksionojnë atë dhe nuk do të duhet të dorëzohen.

Luani-Ka raste kur sfidat jo vetëm që duhen pranuar, por edhe mund të kapërcehen. Fillimi i nëntorit solli vonesa, në fakt të gjitha projektet që duhej të fillonin në fillim të këtij muaji vetëm tani po mbërrijnë. Ditët e 22 dhe 23 do të jenë më interesante dhe për këtë arsye kjo është një javë rifillimi. Shpresojmë që në dashuri të ketë një pajtim dhe në rast se tensionet ekzagjerohen, një pamje më e qetë e gjithë situatës. Rikthehet mundësia për të pasur takime të veçanta, një kusht i vlefshëm për beqarët dhe për ata që duan të arrijnë një lidhje.

Virgjëresha-Ka kënaqësi në horizont, por përpjekjet fizike janë të mëdha dhe shumica e të lindurve, pavarësisht se duan të shkarkojnë përgjegjësitë, e gjejnë veten duke rritur numrin e angazhimeve në vend që t’i pakësojnë ato. E gjithë kjo në fund të fundit sjell njëfarë stresi; Këtu është një javë që do të sjellë dyshime rreth të mërkurës, herë pas here do të ishte koha për të marrë një pauzë për reflektim.

Peshorja-Do të duhet të jeni të mirë në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve të hapura që në pranverë, për shembull ka nga ata që debatuan me partnerin dhe nga ata që ishin të sëmurë në verë ose në fillim të tetorit. Fillojmë të shpresojmë sërish për diçka pozitive, mund të ketë më shumë konfirmime në lidhje me aktivitetin. Afërdita në shenjë sjell sukses, mund të thuhet se Peshorja është më e dashuruar dhe përgjithësisht e gatshme për t’u përfshirë, beqarët tashmë magjepsin njerëzit përreth dhe është koha për hakmarrje.

Akrepi-Në këto ditë do të ketë mosmarrëveshje ligjore, çështje për shtëpi apo kontrata për të zgjidhur. Gjëja e parë që Paolo Fox do t’u sugjeronte atyre që kanë lindur Akrep është të forcojnë ndjenjat e tyre, sepse sa më shumë t’i afrohemi muajit të ardhshëm, aq më e madhe do të jetë aftësia për veprim. Takimet e lindura në këtë periudhë mund të kthehen në diçka më shumë.

Shigjetari-Do të keni një dëshirë të madhe për t’u rikthyer në lojë dhe do të ketë edhe lajme të rëndësishme në lidhje me dashurinë. Shigjetarët janë nga natyra ekstrovertë dhe krijues, por në këtë moment duhet të gjeni bashkëpunëtorët e duhur për të përfunduar projekte të rëndësishme, kartat janë të përziera dhe tuajat do të jenë fitues.

Bricjapi-Në mbrëmje arrini shumë të lodhur dhe nuk është rastësi, mos pranoni kompromise, qëndroni njerëz të një cope, iniciativat tuaja nuk pranohen plotësisht nga njerëzit që ju rrethojnë sepse bazohen në rigorozitet dhe sakrificë. Me pak fjalë, jo të gjithë kanë durimin tuaj! Ju jeni rigoroz në zgjedhjet tuaja, për ju është ose e zezë ose e bardhë, ju nuk dini asnjë rrugë të mesme. Në këtë periudhë duhet të jemi pak më të bindur, në dashuri ata që kanë përjetuar një krizë apo ndarje nuk janë ende jashtë lidhjes edhe nëse personalisht kanë vendosur t’i japin fund, zemra jo gjithmonë ndjek arsyet e mendjes.

Ujori-Ata që kanë përjetuar një fillim të ngadaltë të muajit së shpejti, nga mesi i dhjetorit, do të mund të përjetojnë një ndjenjë rilindjeje. Çështjet e punës dhe studimit janë tashmë në fazën e planifikimit, ata që nisin një biznes apo po kryejnë një eksperiment mbeten të menduar dhe përballë Jupiteri thotë të kenë kujdes me paratë. Është e vërtetë që Ujori nuk jeton vetëm për para, ata janë tip shpirtëror, megjithatë në fund të muajit llogaritë duhet të shlyhen dhe për këtë astrologu romak këshillon të tregohet më i kujdesshëm me shpenzimet.

Peshqit-Ka ditë nervoze kur do të dëshironit të kishit më shumë qartësi rreth jush. Një situatë e pakëndshme mund të përjetohet veçanërisht nga ata që po fillojnë një program ose po përpiqen të vazhdojnë një projekt, pavarësisht nga ndërhyrjet e jashtme. Ka të ngjarë që ju të keni një ide të ndryshme për punën që po bëni tani dhe ta gjeni veten duke bërë diçka ndryshe nga ajo që kishit imagjinuar ose planifikuar. Në çdo rast, me Jupiterin dhe Saturnin të favorshëm ju jeni duke udhëtuar në anën e sigurt dhe nëse ka ndonjë shqetësim të vogël, ato do të kalojnë shpejt. Paolo Fox parashikon që nesër dashuria do të duhet të jetohet me qetësi, ndaj nëse ka probleme do të jetë më mirë të flisni sot.

Të ngjashme