Kryefjala Logo

Si mund të nisë e hëna pa lexuar më parë Paolo Fox?

16 Tetor, 2023 | 11:18 am

Dashi-Problemi që po përjetoni tani është i lidhur me frikën për të ardhmen. Duke dashur të kompensoni kohën e humbur, dëshironi të bëni gjithçka që ju del përpara, pa zgjedhur apo përzgjedhur ngjarje. Roli i zakonshëm është shumë i ngushtë për ju.

Vështirësi mund të lindin nëse dikush vendos kufizime për artikujt tuaj të rinj. Nëse e turpëroni trupin, arrini i rraskapitur në mbrëmje ose jeni të stresuar, nuk keni pasur një moment pushim për një kohë të gjatë. Do të jetë një ditë që do të ndihmojë në rizgjimin e pasioneve, shumë do të duhet të përballen me një person që është i moshuar dhe i paqartë në sjelljen e tij.

Demi-Nëse ka pasur një ndarje, nëse ka pasur pengesa, ne mund dhe duhet të fillojmë përsëri; Ka pasur disa vonesa në punë për shkak të pyetjeve personale apo familjare.
Deri në nëntor do të vijnë zgjidhjet por edhe kënaqësitë në jetën tuaj profesionale, rezultatet do të jenë të ndryshme në varësi të moshës dhe aftësive tuaja për të vepruar.
Megjithatë, është një periudhë për t’u rikthyer në lojë.

Ata që mbetën në prapaskenë kthehen në skenë. Dita të jep një emocion dhe një buzëqeshje. Ata me fat që kanë një person në krah mund të bëhen një hap i madh deri në fund të vjeshtës.

Binjakët-Është një ditë tjetër e fortë. Së bashku me shenjat e Dashit dhe Ujorit, puristët kishin projekte afatgjata. Duhet mbajtur mend që ju jeni në krye dhe për pasojë nëse ka diçka që nuk shkon, do të bëni bujë nëse nuk ju dëgjojnë dhe në rast se jeni pranë një personi të vështirë, do të jeni gjithmonë ai që do të vendosni nëse për të filluar një krizë dhe sa kohë për ta bërë atë. Me Venusin disonant në dashuri duhet të jeni pak të kujdesshëm. Çështjet financiare duhet të trajtohen me kujdes.

Gaforrja-Është një ditë që i fton të gjithë të tregohen të kujdesshëm dhe të preferojnë disa emocione. Kini kujdes që të mos nervozoheni në vendin e punës. Shmangia e komplikimeve gjatë këtyre orëve është gjëja më e mirë për të bërë. Kishte shumë për të bërë, për fat të mirë angazhimi do të shpërblehet me sukses. Është mirë të çlironi disa emocione negative. Nëse jeni pranë një personi të Peshqve ose Binjakëve, do të jetë e rëndësishme të pastroni një keqkuptim. Argumentet duhet të menaxhohen me mençuri, fundi do t’ju gjejë fitues.

Luani-Ndaloni polemikat sot. Marrëdhëniet më të vështira janë me Ujorin dhe Akrepin. Ju jeni një person i fortë, i pajisur me krenari të madhe, është e vështirë për ju të kërkoni falje, edhe nëse ndoshta nuk ka asgjë për t’u falur. Mos i nxisni tensionet.

Duhet ta kapërceni këtë periudhë të çuditshme, mendoj se ka dyshime në fushën e punës; shumë madje filluan nga e para ose ndryshuan referenca nga shkurti e deri më sot. Të shkundësh nervat është po aq e lehtë sa të grindesh, kjo ditë sjell shumë provokime.

Virgjëresha-Me personin e duhur në krah, qoftë partner apo interes dashurie – kjo varet – deri në vjeshtë do të mund të realizoni një projekt (që ndoshta e keni pasur në mendje prej disa kohësh).
Është kohë për realizime, vendime të rëndësishme dhe nuk mund të përjashtoj që të rinjtë të kenë një projekt të mirë apo të duan të marrin përsipër një biznes, të përfshihen.

Muajt ​​e ardhshëm janë kaq të rëndësishëm dhe aktivë, saqë do të jetë e vështirë të ulesh dhe të shikosh. Paolo Fox këshillon të mos mbeteni të mbërthyer në pozicionet tuaja, duke qenë se periudha do të jetë vendimtare për zemrën. Nëse jeni vetëm, nëse nuk keni ndjerë emocione për një kohë të gjatë, duhet të pyesni veten pse ndodh kjo, yjet ndihmojnë ata që nuk luajnë shumë mbrojtje.

Peshorja-Në këtë ditë ne kemi një qiell më të mirë për ju që mbeteni ende të shqetësuar emocionalisht. Ka pasur largime të padëshiruara. Kur lidheni me një person është e vështirë ta braktisni atë. Ka Peshore që mendojnë për një ish edhe disa muaj pas ndarjes. Çiftet që qëndrojnë së bashku duhet të kalibrojnë tensionet brenda marrëdhënies. Dikush ka ndryshuar, ka qenë i sëmurë ose mendon ndryshe se në të kaluarën.

Të gjithë duhet të verifikojnë rolin e tyre, për të shmangur situata të vështira në të ardhmen. Paolo Fox rekomandon të tregoheni të kujdesshëm me paratë, sepse ka disa borxhe për t’u shlyer për një shpenzim, disa probleme me shtëpinë ose me partnerët apo personat e paqartë tashmë janë hapur që nga marsi i këtij viti. Gjatë vjeshtës do të mund të provoni një rrugë të re, të kërkoni horizonte të reja.

Akrepi-Është një kohë ndryshimi. Jeni gati për të bërë diçka të re, por frika për të mos e bërë atë mbetet e lartë. Realisht, duke parë yjet nga data 23 e në vazhdim, nuk do të mungojë konfirmimi, edhe nëse Jupiteri në kundërshtim sugjeron (ose kërkon) nisjen nga e para, nga vende apo situata të tjera në krahasim me të shkuarën.

Çiftet në krizë duhet të jenë më të matur në muajin tetor dhe ata që nuk janë në krizë duhet të bëjnë kujdes që të mos bien në grackën e polemikave që lindin në mënyrë krejtësisht të papërshtatshme.

Shigjetari-Yjet e sotëm ofrojnë optimizëm, nuk e përjashtoj mundësinë që ju mund t’i dhuroni buzëqeshje njerëzve që ju rrethojnë ose që janë shqetësuar për ju nëse keni qenë të sëmurë, një referencë për ditët 10 deri në 12, të cilat megjithatë ishin të rënda, të lodhshme. një nivel fizik ‘ishte një rënie. Paolo Fox nuk përjashton që disa shqetësime të jenë psikosomatike, veçanërisht nëse nuk argëtoheni më në punë, nëse jeta është bërë përsëritëse, nëse dashuria nuk mban më surpriza.

Në këtë moment ju vetëm duhet të kuptoni se cili është objekti i dëshirave tuaja dhe të planifikoni për të ardhmen, sepse nuk mund të jetoni pa një projekt në mendje. Shigjetari godet objektivin dhe nuk është i kënaqur me rezultatin dhe kërkon menjëherë një gol tjetër për të shënuar. Ju dëshironi të arrini qëllime të reja. Kjo varet nga ju. Një risi e vogël mund të sjellë avantazhe dhe më shumë optimizëm.

Bricjapi-Jo vetëm që kemi një Venus të bukur, por edhe Jupiteri, Marsi dhe Saturni janë të favorshëm. Kjo është arsyeja pse ka kaq shumë vullnet të mirë! Ata që arrijnë të fitojnë janë ata që nuk kanë frikë nga e ardhmja apo nga ndryshimi. Me pak fjalë, ne jemi drejt një evolucioni të madh që do të jetë konstant gjatë javëve të ardhshme. Asgjë nuk duhet nënvlerësuar. Është mirë të jeni më mbështetës ndaj njerëzve që duan t’ju tregojnë dashuri gjatë kësaj periudhe.

Ata që janë vetëm për një kohë të gjatë duhet të ndjekin rrugën e yjeve, të mos mbyllen në shtëpi. Bricjapi shpesh përjeton momente vetmie, me fat ose me zgjedhje. Pikërisht në momentet kur ai mbetet vetëm me veten, ai është në gjendje të menaxhojë më së miri problemet, të gjejë zgjidhje dhe të planifikojë projekte për të ardhmen.

Ujori-Kjo ditë ju fton të flisni vetëm nëse është e nevojshme. Një moment tensioni është duke u zhvilluar, në të cilin jo gjithçka është e qartë, madje mund të mendoni se dikush është kundër jush ose ngadalëson evolucionin tuaj. Ka pasur kaq shumë tensione në javët e fundit saqë ka të ngjarë që të shfaqni një qëndrim jo miqësor ose thjesht të keni nevojë të pushoni.

Horoskopi i Paolo Fox ju këshillon të qëndroni larg njerëzve që kanë fuqinë t’ju bëjnë nervoz. Kushdo që do të fillojë me një program ose projekt të ri ndihet i pavendosur. Paolo Fox kishte shpjeguar tashmë prej disa kohësh se 2023 nuk është një vit që na lejon të lëmë të sigurtën për të pasigurt. Për shumë Ujorë, rreziku është pothuajse një profesion, por nuk duhet të ekzagjeroni.

Peshqit-Të gjithë çiftet që kanë përjetuar një ndarje, një krizë të kohëve të fundit ose një moment tensioni të fortë si pasojë e xhelozisë së thellë mund të grinden ende. Dita është më pak konfliktuale nga sa pritej, por duhet mbajtur mend që Venusi është në opozitë. Ju mund të përjetoni një sëmundje të përkohshme. Mundohuni të bëni gjithçka me qetësi. Muajt ​​e fundit kanë testuar fizikun tuaj dhe ka pasur raste kur ju është dashur të përballeni me probleme të mëdha, sfida me veten.

Të ngjashme