Kryefjala Logo

Si Lindsay Lohan mësoi se ka një gjysmëmotër live në televizion

18 Dhjetor, 2022 | 1:47 pm

Me gjithë vullnetin e mirë nuk është e lehtë të harrohet se aktorja 36-vjeçare ishte dikur një personazh i tabloideve.

Vështirësitë e saj shumë publike, nga jeta e saj në lidhje me dramën që rrethonte prindërit e saj, Dina dhe Michael Lohan kur ajo ishte ende adoleshente.

Dhe njësoj si me Britney Spears, për shumë vite dukej sikur sensacionalizimi dhe tallja e vështirësive publike të Lohan-it ishte bërë një industri më vete.

Ajo uri për të bërë një spektakël të Lohanit arriti një nga kulmet e saj në vitin 2012, kur reporterja e “Good Morning America”, Amy Robach, i mbylli sytë Lohanit në TV live me lajmin se ajo kishte një gjysmëmotër të fshehtë para se Lohan të kishte dëgjuar diçka për të.
Lajmi iu dha Lohanit kur ajo po përpiqej të bënte një rikthim.

Lohan ishte në “GMA” për të promovuar filmin biografik Lifetime Elizabeth Taylor “Liz & Dick”, në të cilin ajo u shfaq pas një mungese të gjatë nga ekranet mes problemeve të përfolura të substancave dhe sjelljes së çrregullt në xhirime.

Gazetarja e “GMA” Amy Robach dukej shumë e etur për të përfituar nga fama e Lohanit, duke i lënë asaj një “gotë” në fund të intervistës së tyre “Liz & Dick”.
Babai i Lindsay Lohan, Michael Lohan, lindi një fëmijë tjetër të quajtur Ashley Horn në 1995.

Siç shihet nga tronditja e Lohan-it kur Robach hodhi bombën, ajo nuk ishte plotësisht në dijeni të gjysmëmotrës së saj sekrete.
Sipas standardeve të sotme fatmirësisht më të ndriçuara, klipi i Lohanit që zbulon lajmet e bombës është paksa i vështirë për t’u parë.

“Ka pasur lajme se ju dyshohet se keni një gjysmëmotër të re,” thotë Robach ndërsa heton Lohan për “luftërat e saj familjare”.

Ndërsa Robach vazhdoi të pyeste Lohanin se si e “përballon” gjithë dramën, Lohan e ndërpreu atë duke i thënë:
“Unë as që e dëgjova këtë, kështu që faleminderit për lajmin. Unë nuk i kushtoj vëmendje asnjërës prej tyre.”
Akuzat dolën në dritë kur gjysmëmotra 17-vjeçare në atë kohë shkuan në emisionin e mëngjesit “The Trisha Goddard Show” për të marrë një test të atësisë.

Testi doli pozitiv dhe më vonë doli se nëna e Hornit, Kristi Horn kishte qënë edashura e tij e fshehtë kur ai ishte ende i martuar me nënën e Lindsay, Dina.

Ajo pretendoi se ishte “më e bukur se Lindsay” dhe tallej me gjysmë motrën e saj për problemet e përdorimit të substancave, duke thënë: “Më pëlqen të jem një person i përgjegjshëm”.

Ajo më vonë i kërkoi falje Lohanit që “lejoi mediat të më përdorin mua për t’ju tërhequr në këtë”.
Fatmirësisht, qasja e urtë që Lohan iu nënshtrua vetëm një dekadë më parë, tani ndihet disi e pavend sot.

Dhe me filmin e saj të ri dhe një valë të re të vullnetit të mirë ndaj saj nga fansat, ajo duket se po shijon diçka si rilindje, pavarësisht dramës që e mbështjell dikur.

Shpresojmë që drama që dikur e mbështillte atë dhe kultura e ndyrë e të famshmëve që ushqehej me të mund të mbeten gjëra të së shkuarës.

Të ngjashme