Kryefjala Logo

Si fillon java e shenjave me astrologun Paolo Fox

9 Janar, 2023 | 10:44 am

Dashi-Është një ditë më e çliruar nga tensionet e dy ditëve të fundit.
Në kuptimin që nëse ka dikë që nuk e doni më, mund ta largoni.
Është sikur litari këputet pasi tërhiqet shumë! Tani varet nga lloji i marrëdhënies që jetoni.

Demi-Nëse ka situata me të cilat duhet të përballeni, do të jetë më mirë të vazhdoni deri në këtë mbrëmje, e hëna do të jetë pak më e plogësht.
Por nuk shoh asnjë pengesë në lidhje me dashurinë. Më shumë se çdo gjë ekziston një gjendje nervozizmi që duhet mbajtur nën kontroll, është dita klasike në të cilën ata do t’ju detyrojnë të bëni gjëra.
Ose nëse bëni diçka, do të vini re vonesa ose pengesa të vogla.

Binjakët-Në rastin më të mirë, ata që bëjnë gjithmonë të njëjtën punë nuk kanë shtuar asgjë më shumë.
Por ka pasur edhe persona që e kanë kuptuar se kanë bërë llogaritë gabim duke pranuar kontrata dhe projekte që kanë rezultuar se kanë pak vlerë. Bllokime, vonesa në pagesa, çështje ligjore për të zgjidhur.

Gaforrja-Kjo ditë është e ndryshme nga dy ditët e fundit të jetuara dhe ju lejon të bëni diçka më shumë, arrin t’ju japë më shumë energji.
Ky qiell u jep një shtysë edhe të gjithë atyre që kanë nevojë të thonë diçka. Për fat të keq jeni të zemëruar me dikë, ndaj do të ishte me vend që të rikuperoni ekuilibrin e brendshëm duke qenë se në këtë periudhë shpesh e gjeni veten kundër dikujt ose ndiheni të testuar.

Luani-Një ditë në të cilën jeni paksa të nënshtruar, asgjë serioze, por ndoshta disa akorde do të kërcejnë në momentin e fundit, ose mund të ketë momente stresi. Luanët që kanë një histori të bukur dashurie e konfirmojnë atë me çmimin e diskutimit, marrëdhëniet më nervoze janë me shenjën e Akrepit.

Virgjëresha-Është një ditë rikuperimi edhe në planin fizik.
Nuk ka probleme të mëdha në aspektin praktik të jetës suaj, mund të ndodhin edhe raste të vogla si telefonata.
Është turp që tani, nga pikëpamja ekonomike dhe juridike ka disa gjëra për t’u rishikuar. Gjëja e parë që duhet të përpiqeni të merrni është një nxitje e mirë e energjisë shtesë

Peshorja-Përmirësim i qartë gjatë ditëve të fundit. Gjëja e parë që duhet të bëni është të përpiqeni të gjeni një paqe mendore në një nivel emocional.
Në të vërtetë, unë rekomandoj të gjithë ata që mund të ndryshojnë, të fillojnë programe të reja, të jenë të zënë, sepse nga tani deri në qershor do të ketë shumë për të bërë dhe për të ridiskutuar.
Në dashuri, ndonjëherë ju duket sikur nuk keni të bëni me personin e duhur, ose një zhgënjim po ndodh.

Akrepi-Në këtë ditë duket se keni vërtet një aftësi të madhe për të shprehur më së miri dëshirat tuaja.
Hënë e favorshme, do të ishte gjithashtu e rëndësishme të përpiqeni të zbërtheni një çështje pune.
Në dashuri disa lidhje romantike nuk janë trajtuar në mënyrën më të mirë. Nuk ka nevojë të lini të sigurtën për të pasigurtën..

Shigjetari-Kjo ditë mbyll një periudhë që në fund mund të konsiderohet edhe interesante!
Cilat janë paqartësitë e përjetuara në muajt e fundit mund të bëhen të sigurta brenda një kohe të shkurtër.
Pozitiv ky horoskop për ata që presin përgjigje pune dhe për ata që kanë bërë kërkesa për rinovim kontrate.

Bricjapi-Një ditë që ende fillon me Hënën e kundërt, ka të ngjarë të ketë njëfarë tensioni, ose ende një bezdi fizike për t’u zgjidhur, ndoshta thjesht një sëmundje sezonale.
Mendoj se ka ardhur koha që Bricjapët të ndërmarrin nisma të mëdha. Koha për të ndaluar nuk ka ardhur ende, tani mund të vendosni disa projekte në punë dhe të merrni rezultate të mira tashmë deri në pranverë.

Ujori-Dikush mund të ndihet i lodhur, ose ndoshta ka një sëmundje të lehtë sezonale.
Nuk do të jetë aq shumë kjo ditë që do të krijojë tensione të veçanta sa ditët e ardhshme.
Prandaj, është normale të përjetosh një situatë, për të mos thënë të ndrydhur, por të paktën një relaksim ndjenjash që mund të shpërblehen.

Peshqit-Gjëja e rëndësishme në këtë periudhë është rikuperimi i emocioneve të favorshme.
Ata që kohët e fundit u është dashur të përballen me një operacion të vogël ose kanë qenë të sëmurë duhet t’i japin kohë kohës.
Sa më shumë t’i afrohemi pranverës, aq më të lirë do të ndihemi nga kaq shumë bezdi të vogla.
Do të thoja të mendoni edhe për dashurinë, Afërdita do të jetë në shenjë në fund të muajit,por mos kërkoni dashuri të ndërlikuara!

Të ngjashme