Kryefjala Logo

Shkurt,pastër dhe shumë qartë:Ky është astrologu Paolo Fox

5 muaj më parë

Dashi-Duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme në punë që do të sjellin mundësi të mëdha. Nga pikëpamja sentimentale, prisni një pasion të mirë.

Demi-Në punë duhet të bëni projekte më konkrete dhe më pak imagjinative. Tani për tani është më mirë të mos shkojmë shumë larg dhe në dashuri ka një moment kontrasti që mund të sjellë disa probleme, por çiftet që duan njëri-tjetrin rezistojnë.

Binjakët-Një energji e mirë është rikthyer më në fund pas dy ditësh mjaft të bezdisshme ku humori i keq po ngrihej në qiell. Në punë ka një ngadalësim dhe në dashuri rikthehet një dëshirë e madhe për të kapërcyer problemet.

Gaforrja-Ju keni një ambicie në rritje sot dhe mezi prisni t’i dëshmoni të gjithëve vlerën tuaj. Kjo javë është e shkëlqyer për ndjenjat dhe u hap rrugë takimeve shumë të këndshme.

Luani-Hëna ju jep forcë të madhe sot dhe do të tërhiqni vëmendjen e të gjithëve me karizmën tuaj. Sa për dashurinë, nëse ju pëlqen dikush, dilni përpara.

Virgjëresha-Bëni kujdes me fjalët tuaja sot, pasi ka pak trazim në ajër dhe rrezikoni të krijoni zënka të panevojshme. Në punë nuk jeni shumë të kënaqur por duhet të gjeni një ekuilibër.

Peshorja-Me hënën në shenjën tuaj sot do të keni energji dhe dëshirë të madhe për të bërë. Ju e keni jetuar pjesën e parë të vitit në hije, por tani është koha për të shkëlqyer. Kujdes nga disa diskutime në dashuri.

Akrepi-Përpiquni të përfundoni projektet e punës deri të premten kur hëna është në shenjë. Kthehet një dëshirë e madhe për të bërë dhe mbi të gjitha për të dashuruar. Vetëm përpiquni të mos jeni aq xheloz sa jeni zakonisht.

Shigjetari-E bukur kjo ditë për ta shfrytëzuar sa më shumë. Në punë duhet të zgjidhni diçka që nuk po funksionon dhe në dashuri dëshironi të konsolidoni një marrëdhënie.

Bricjapi-Ky qiell është shumë frymëzues edhe nëse është sfidues. Ka shumë gjëra për të bërë dhe nuk është gjithmonë e lehtë për t’i përfunduar ato. Kujdes nga disa mosmarrëveshje me një koleg dhe në dashuri mund të ketë pak mërzi.

Ujori-Ju gjithmonë dëshironi ndryshim dhe risi dhe kur gjërat janë shumë të njëjta ju mërziteni. Megjithatë, tani është më mirë të mos hidhesh në errësirë. Në dashuri ka pak monotoni.

Peshqit-Ju jeni duke përjetuar ditë ku ankthi është pak mjeshtëror, por duhet të braktisni mendimet negative. Angazhohuni për të jetuar me qetësi dhe në dashuri ka disa diskutime, por çiftet që e duan njëri-tjetrin rezistojnë.

Të ngjashme