Kryefjala Logo

Shenjë pas shenje,ky është horoskopi i datës 14 dhjetor

14 Dhjetor, 2023 | 10:16 am

Dashi-Mos e shtyni për nesër një diskutim me partnerin, flisni për problemet dhe përpiquni t’i zgjidhni ato. Mos u mërzitni shumë, do e keni shumë të vështirë të qëndroni të qetë, sidomos në familje. Në fushën e punës disa negociata po zgjasin shumë, por kjo nuk varet nga ju, kujdes me paratë. Për sa i përket shëndetit, duhet të hani më lehtë.

Demi-Disa probleme që lidhen me paratë ju mbajnë të shqetësuar, por mos u shqetësoni për asgjë. Çfarëdo pune që bëni, ju këshilloj të jeni të zënë. Kohët e fundit keni ngrënë shumë, duhet të ndiqni një dietë detoksifikimi.

Binjakët-Në këtë fundjavë mund të keni një takim shumë interesant, të jeni gati, edhe nëse në këtë periudhë nuk ndiheni aspak në sintoni me të tjerët. Në punë po përjetoni pak momente të ndrydhura sepse keni pak energji. Trajtimet që do të filloni sot janë të favorizuara.

Gaforrja-Dikush do ju nervozojë, lëreni dhe fokusohuni vetëm në gjërat e rëndësishme. Në punë nuk jeni shumë të koncentruar, për më tepër mund të ketë vonesa, shtyni të gjitha takimet e rëndësishme. Ju ndiheni si një barrë, ndoshta duhet të çliroheni nga disa përgjegjësi.

Luani-Sot mund të keni disa diskutime shumë të rëndësishme me partnerin tuaj dhe gjithashtu duhet të përpiqeni të zgjidhni një problem para së shtunës. Edhe nëse jeni shumë impulsivë, mos nxisni polemika të panevojshme në punë, kushtojini vëmendje të veçantë sidomos fundjavës. Shmangni teprimin në mbrëmje.

Virgjëresha-Në nivel pune po përjetoni periudha mjaft interesante dhe mund të keni shumë mundësi. Nëse jeni të pavendosur mes dy historive të dashurisë, së shpejti do të bëni një zgjedhje përfundimtare. Në punë, përpiquni të bëni diçka të këndshme në përgatitjen e pasdites. Lajm i mirë për shëndetin tuaj, keni një nxitje të mirë të energjisë.

Peshorja-Shmangni vënien në provë të marrëdhënies tuaj, veçanërisht nëse ajo ka zgjatur për disa vite. Ju këshilloj të bëni vetëm gjërat e nevojshme dhe të shmangni çdo lloj konflikti në shtëpi. Edhe nëse jeni prekur nga përvojat e këqija të punës, mos e hidhni poshtë vetëm tani. Merrni gjërat ngadalë.

Akrepi-Sot do jetë një ditë pozitive, përfitoni nga ajo për të sqaruar gjithçka që nuk shkon me partnerin. Gjatë fundjavës së ardhshme mund të keni një shqetësim me një person shumë të dashur për ju, kini kujdes! Në punë duhet të përpiqeni të kuptoni se cilët persona janë vërtet në anën tuaj, kjo do t’ju ndihmojë shumë. Planifikoni një udhëtim këtë fundjavë për të bredhur pak.

Shigjetari-Sot mund të jetë një ditë plot kënaqësi nga pikëpamja emocionale. Nëse jeni beqarë, mund të takoni njerëz të rinj. Nëse jeni një profesionist i pavarur, do të jeni në gjendje të bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë. Për sa i përket shëndetit, duhet të kontrolloni dhëmbët.

Bricjapi- Falë Hënës në shenjën tuaj, sot do jeni shumë të apasionuar dhe gjithashtu do të jeni të sigurt për gjërat që do t’i thoni partnerit, gjithashtu do jeni shumë kreativë. Nëse keni përjetuar një moment pushimi në punë, kjo situatë astrologjike do t’ju ndihmojë të filloni përsëri. Organizoni diçka me miqtë tuaj për t’u argëtuar.

Ujori-Përpiquni të mos përfshiheni shumë në marrëdhënie, dëshironi t’i përjetoni gjërat me qetësi, por jo gjithmonë ia dilni, edhe nëse ndiheni më të fortë sot. Në punë do të ketë probleme për të kapërcyer, ndaj zënë veten! Në fund të ditës do jeni shumë nervozë.

Peshqit-Do ketë debate në familje apo me partnerin, por gjithçka do zgjidhet. Në punë duhet të gjeni pak stabilitet, gjërat me një person të lindur në shenjën e Bricjapit shkojnë shumë mirë, ndërsa me disa Binjakë ka disa dyshime. Ju duhet të merrni një hobi për të lehtësuar nervat tuaja.

Të ngjashme