Kryefjala Logo

Shenjat e ujit,zjarrit,tokës dhe ajrit mblidhen rreth Paolo Fox

14 Nëntor, 2023 | 10:00 am

Dashi-Këto ditë ka nevojë për një vlerësim të situatës. Kjo ditë ngushëllon me një tranzit të bukur të Mërkurit dhe një pozicion të shkëlqyer të hënës. Dashi do të jetë ndër fituesit e muajit nëntor dhe fillim të dhjetorit.

Demi-Situata është paksa e menduar, sot do keni dyshime të vogla. Jini të kujdesshëm nëse kohët e fundit ka pasur probleme me paratë. Kushdo që ka përjetuar një ndarje apo probleme në punë do ketë vështirësi. Jeni në një fazë tensioni dhe rishikimi të madh projektesh.

Binjakët-Sot nuk ka një kënaqësi të madhe. Saturni krijon siklet dhe hëna nuk është vërtet në anën tuaj. Ndoshta po bëni shumë dhe nuk gjeni kurrë kohë për veten tuaj. Kjo do të jetë një ditë paksa stresuese. Dashuria ka nevojë për më shumë mbrojtje.

Gaforrja-Kjo javë është paksa e errët për ndjenjat. Ata që nuk kanë një lidhje e duan por nuk e gjejnë dot, por ata që kanë një histori të mirë ndoshta kanë nevojë për më shumë garanci dhe dashuri. Ky qiell përfshin rishikimin e projekteve të punës. Ndoshta do të ndryshoni role ose grupe pune.

Luani-ky është qielli i fituesit. Kjo është një ditë e bukur me një Merkur të favorshëm që ju jep aftësinë për të mahnitur të tjerët. Beqaret do arrijnë te krijojnë njohje te mira. Me këtë horoskop mund të keni takime vërtet të veçanta. Mundësitë vijnë.

Virgjëresha-Ka ditë që nuk ndjen një ndjenjë të madhe ndaj të tjerëve, sot është një nga ato ditët kur dëshiron të jesh vetëm. Ky qiell sjell tensione në punë dhe në marrëdhënie. Kujdes nga shumë fjalë.

Peshorja-Ky është një qiell i rëndësishëm dhe kjo ditë sjell lajme të mira. Situata është jashtëzakonisht konstruktive pas një periudhe problemesh të mëdha personale. Tani fillojmë përsëri. Kujdes nga dashuria, kapërceni të kaluarën.

Akrepi-Kjo është një periudhë reflektimi për ju, por në të njëjtën kohë edhe veprimi. Dita e sotme është bindëse, por duhet jetuar me pozitivitet dhe optimizëm dhe pa e parë gjithmonë të shkuarën. Dashuritë e reja intriguese.

Shigjetari-Jeni gjithnjë e më shumë protagonistë të këtij qielli. Ata që punojnë vetë ose janë krijues do të kenë mundësi të shkëlqyera për të demonstruar vlerën e tyre dhe për të dalë me ide fituese. E mirë edhe për dashurinë.

Bricjapi-Një javë rikuperimi vjen pas ditëve të rënda. Për ju, përkushtimi ekstrem është një burim kënaqësie dhe ju duhet të punoni shumë dhe ta bëni atë në mënyrën tuaj për të qenë të lumtur. Idetë e kësaj periudhe janë interesante dhe ka ardhur koha për të bërë zgjedhje.

Ujori-Ditë interesante edhe nëse ka disa bllokime në punë. Por zemra që rreh gjithnjë e më shpejt nuk ndalet. Thjesht shmangni agresionin verbal. Mos e humb durimin.

Peshqit-Kjo e martë nis pak me lëvizje të ngadalta por periudha mbetet ende optimale për punë dhe dashuri. Bëni gjithçka me qetësi. Një mbrëmje e qetë por pas pak ditësh do të kthehemi në fuqi të plotë.

Të ngjashme