Shenjat e horoskopit që vlerësojnë inteligjencën para bukurisë

1 muaj më parë

Ekzistojnë disa persona të cilët tek partneri i tyre vlerësojnë inteligjencën dhe jo bukurinë, pra duan të shikojnë shpirtin dhe jo fizikun.

Edhe në horoskop janë dy shenja të cilat si primare në jetë dhe kriter për partnerin kanë pikërisht këtë,të shohin përtej asaj që duket

•Peshqit
Shenja e parë janë personat e Peshqve.
Ata janë vetë tipa pak të mbyllur ndaj botës dhe brenda tyre ruajnë një botë artistike dhe plot ngjyra që rrallëherë e zbulojnë.
Duke e vënë veten gjithmonë nën petkun e tjetrit,një Peshk do mundohet gjithmonë të zbulojë çfarë fsheh personi përballë dhe nëse ja vlen të investojë kohë tek ai njeri.

Peshku i ka inat fjalët por dashuron veprat,mund të shprehi dashurinë duke të të dërguar një këngë dhe pret nga ana tjetër të njëjtën gjë.

Nëse je i/e bukur por nuk ke shpirt artisti brenda,harroje Peshkun.

•Bricjapi
Një person i shenjës së Bricjapit njihet si i ftohtë,arrogant dhe ambicioz
Por kur bëhet fjalë për dashurinë,Bricjapi jep gjithë zemrën dhe besimin.
Duke mos e dashur fallsitetin dhe njerëzit sipërfaqsor,Bricjapët do duan të nxjerrin më të mirën nga personi përballë.

Duan një partner të pashëm në krah por nëse në një tavolinë me miq ose familjarë tregojnë se nuk janë aspak inteligjentë,Bricjapi do t’ju eleminojë nga jeta e tij menjëherë.

Të ngjashme