Kryefjala Logo

Shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot njëri tjetrin

1 vit më parë

Të gjithë e kemi një person që nuk e durojmë dot pavarësisht se çfarë bën ai. Vetëm prania e tij na bën të ndihemi të acaruar dhe të bezdisur.

Por,nëse i dimë shenjën e horoskopit mund ta evitojmë që në fillim sepse sot do t’iu tregojmë se cilat shenja nuk shkojnë aspak mirë me njëra tjetrën.

Dashi ka Akrepin
Dashi nuk i do afër ata që nuk janë të thjeshtë dhe tē drejtpërdrejtë siç janë njerëzit e shenjës së Akrepit.

Demi ka Binjakët
Binjakët ndryshojnë mendim dhe humor vazhdimisht,e pikërisht kjo gje acaron së tepërmi një Dem.

Binjakët kanë Bricjapin
Një Bricjap nuk do dëgjonte kurrë fjalimet e gjata të Binjakut dhe nuk do pranonte as mendjemadhësinë e tij,prandaj Binjakët nuk i duan.

Gaforrja ka Shigjetarin
Gaforrja nuk mund të pranojë afër vetes nje shenjë që ka si qëllim të prishë delikatesën dhe butësinë e një Gaforreje.

Luani ka Gaforren
Gaforrja le veten të drejtohet nga zemra dhe kjo është diçka që një Luan nuk mund ta tolerojë.

Virgjëresha ka Luanin
Kjo midis tyre është beteja për pushtet.
Gjithsekush dëshiron të jetë i pari.

Peshorja ka Ujorin
Peshorja do të jetë e lavdëruar gjatë gjithë kohës, ndërsa Ujori i urren sentimentalizmat e kota.

Akrepi ka Demin
Akrepi mendon se pas pamjes së Demit të shkëlqyer duket se gjithmonë ka diçka për të fshehur.

Shigjetari ka Peshoren
Peshorja është rigoroz dhe racional, dy karakteristika që konsiderohen absolutisht të mërzitshme nga Shigjetari.

Bricjapi ka Peshqit
Bricjapi e sheh idealizmin e Peshqve si një dobësi dhe mendojnë se mënyra e tyre e të bërit është absolutisht e gabuar.

Ujori ka Dashin
Ujori mendon se Dashi mbivlerësohet, por e vërteta është se ata janë dy personalitete dominuese që nuk mund të takohen.

Peshqit kanë Bricjapin
Peshqit duan të jetojnë në relaks të plotë, duke bërë udhëtime mendore të pabesueshme ulur në mënyrë të qetë në divan, ndërsa Bricjapët janë praktikë dhe me plane afatgjata.

Të ngjashme