Kryefjala Logo

Shenja e horoskopit që mposht dhimbjen e zemrës dhe çliron trishtimin

16 Maj, 2024 | 9:39 am

Ne po shikojmë se sa të fortë ndihemi gjatë sezonit të Demit dhe se si kjo forcë ka një efekt anësor të çuditshëm për të:
•Dashi
A jeni ndjerë ndonjëherë vetëm në një dhomë të mbushur me njerëz, Dashi? Shanset që ju jeni ndjerë në këtë mënyrë janë shumë të mira. Mund të zbuloni se më 16 maj, ajo ndjenjë bezdisëse ju shoqëron kudo që të shkoni, pasi mund të mos jeni në gjendje të tundni atë që mund të quhet vetëm ‘izolim’. Ndërkohë që mund të mos jeni fare vetëm, jeni të ngecur në mendimet tuaja dhe kjo ju ndalon të përjetoni momentin.

Është mjaft e lehtë të ndihesh në këtë mënyrë pasi ky kalim ka tendencë t’i shtyjë ata që janë ‘të humbur në mendime’ në vrimën e lepurit të të menduarit gjithnjë e më shumë. Ju jeni mjaft të vetëdijshëm për faktin se nuk jeni vetëm dhe se nëse keni nevojë për ndihmë, gjithçka që duhet të bëni është të kontaktoni. Kështu nuk ju thotë mendja, pasi ndiheni më të izoluar dhe të vetmuar me kalimin e ditës.

Sa herë që jeni vetëm me mendimet tuaja, ju përdorni fuqinë tuaj magjike të Dashit për të menduar për zgjidhje. Po, ju e kuptoni se po ndiheni pak të frikësuar ose të frikësuar nga jeta siç është, tani. Më 16 maj, do ta ktheni në vesh dhe do ta gjeni veten duke parë rrugën e daljes nga izolimi juaj. Ju gjithmonë mund të përfitoni më të mirën nga çdo situatë, Dashi.

Të ngjashme