Kryefjala Logo

Shenja e horoskopit me një javë shpërblyese përpara

6 muaj më parë

Çfarë mund të bëni për të larguar pasiguritë tuaja dhe për të qëndruar në këmbë? Si mund t’i ktheni gjërat në favorin tuaj? Ju mund të mos e kuptoni këtë, por bërja e këtyre pyetjeve ngadalë dhe në mënyrë të qëndrueshme ju bën më të fortë nga brenda.

•Akrepi
Fillimi i javës do të jetë mjaft i mirë për ju, Akrep. Sidomos të mërkurën. Të gjitha energjitë planetare janë të përqendruara diku tjetër në këtë kohë. Pra, ju jeni duke fluturuar nën radarin e kërcimeve kozmike dhe gjërave të tjera të bezdisshme. Disa prej jush mund të marrin edhe një goditje befasuese, por të merituar nga shefi në punë ose mësuesi juaj. Madje mund ta gjeni veten më të frymëzuar se zakonisht këtë javë. Mos e mbani veten prapa. Lërini lëngjet krijuese të rrjedhin dhe të dalë diçka e jashtëzakonshme.

Në çështjet e zemrës, mund të ndiheni paksa të frustruar në këtë moment. Plutoni përballë Venusit dhe Marsit është fajtor për këtë. Por mos u shqetësoni. Ju nuk jeni edhe një herë në rrugën e drejtpërdrejtë të luftës së shefit të tyre. Është koha për të ecur ngadalë dhe për t’i lënë ngjarjet të zhvillohen me një ritëm më organik tani.

Nëse papritmas ju ndieni dëshirën të telefononi prindërit tuaj ose një të afërm me të cilin nuk keni folur për një kohë të gjatë, mos u ndalni. Neptuni tek Peshqit (dhe Saturni) do të ngjallë ndjenja familjare brenda jush këtë javë. Mund të ftoheni edhe në një drekë në oborrin e shtëpisë ose në diçka tjetër që nuk e dinit se po planifikohej.

Të ngjashme