Kryefjala Logo

Shenja e horoskopit , marrëdhënia e të cilës përjeton ndryshime të rëndësishme midis 24 dhe 30 qershorit

22 Qershor, 2024 | 11:15 am

Jini të kujdesshëm ndaj zgjedhjeve tuaja në mënyrë që të mos prishni atë që shpresoni se do të zgjasë përgjithmonë.

•Bricjapi

Ju mund të keni një ide se çfarë dëshironi ose mendoni se do të ndodhë në marrëdhënien tuaj, por kjo nuk do të thotë se partneri juaj është në të njëjtën faqe. Kur bëhet fjalë për dashurinë, sado që shkëlqeni në udhëheqjen e marrëdhënies, nuk mund të supozoni se partneri juaj i di qëllimet pas veprimeve tuaja. Duke menduar se partneri juaj e di intuitivisht se çfarë ju shtyn, krijon hapësirë ​​për keqkuptime dhe ndjenja të lënduara. Nëse vërtet dëshironi të vazhdoni të ndërtoni këtë partneritet, duhet të mësoni të bëheni më transparentë në biseda dhe të ngadalësoni aq sa duhet për të lejuar atë që doni në procesin tuaj.

Kur Mërkuri në Gaforre të përafrohet me Uranin në Dem të dielën, 30 qershor, ka të ngjarë të hasni një mosmarrëveshje të papritur. Duket sikur keni vendosur që dëshironi që kjo marrëdhënie të zgjasë përgjithmonë. Ju ndiheni të sigurt duke ditur se personi me të cilin jeni sjell diçka unike në tryezë. Por, duke mos ndarë të gjitha planet tuaja, partneri juaj në fakt mund të mendojë se ju dëshironi t’i jepni fund kësaj lidhjeje, prandaj mënyra se si komunikoni do të bëjë ndryshimin.

Kuptoni se nuk keni pse t’i përgjigjeni partnerit tuaj duke përshkruar procesin tuaj ose duke i lënë atij të hyjë në planet që keni bërë në prapaskenë. Sado që mund të keni menduar se po përpiqeni të jeni romantik dhe të planifikonit disa surpriza, ju jeni bërë të qetë. Pra, partneri juaj e ka marrë atë heshtje për të nënkuptuar se diçka nuk shkon.

Mundohuni të qetësoni frikën e tyre dhe mos kini frikë të kërkoni falje. Shikojeni këtë si një mënyrë për të mësuar të komunikoni në mënyrë të shëndetshme.

Të ngjashme