Kryefjala Logo

Sekreti i mëngjesit nga Jennifer Lopez

2 vite më parë

Jennifer Lopez është ikonë për sukseset në muzikë .
Ajo është shembull për format fizike dhe vullnetin e hekurt që edhe pse është në të 50-tat e saj,ngjason me një vajzë të re.

Diva botërore ndjek një dietë të rregullt me tre vaktet kryesore dhe gjëja e parë që pi çdo mëngjes është smoothie për të përshpejtuar metabolizmin.

Këngëtarja ka folur për këtë temë në dhe ka treguar se i kushton vëmendje të veçantë asaj që ha ose pi në mëngjes dhe nuk e ka kufizuar kurrë veten të heqë dorë nga ushqimet e saj të preferuara.

Smoothie që ajo pi për të përshpejtuar metabolizmin ka boronica .
Boronica është frut që ka pak kalori, plot me antioksidantë dhe ka mangan.

Ndaj vajza çdo mëngjes,niseni ditën me një smoothie boronicash dhe hani çfarë pëlqeni por asnjëherë me tepri se boronica nuk bën magjira.

Të ngjashme