Sekreti i ekspertëve për të eleminuar dhjamin rreth barkut

7 muaj më parë

Çfarë ju duhet:
– 300 ml kefir (ose kos të ulët-yndyrë)
– 2 lugë çaji tërshërë

– 1 lugë fara liri
– 1 lugë kakao pluhur
– 5-7 kumbulla të thata
•Përgatiteni që në mbrëmje që të jetë gati për mëngjes.

Mos harroni:
Hidhni ujë të valuar mbi kumbullat e thara. Mbulojeni enën me kapak dhe lëreni për 5-10 minuta.

Shtoni tërshërën, farat e grimcuara dhe kakaon në një tas. Shtoni kosin dhe përziejini mirë.

Preferohet të konsumohet në mëngjes për rezultat më të mirë.

Të ngjashme