Kryefjala Logo

Rrumbullak strumbullak,kur e hap të gjen gjithçka:Paolo Fox!

20 Maj, 2023 | 11:16 am

Dashi-Vjen një fundjavë e rëndësishme, preludi i një periudhe fillimesh të reja pune që mund të na çojnë larg. Në pranverë diçka ka ndryshuar në jetën tuaj. Në dashuri, marrëdhëniet me Binjakët, Shigjetarin apo Luanin janë të shkëlqyera.

Demi-Përpiquni të mos lejoni që kritikat ndaj jush të ndikojnë shumë tek ju. Mund të përjetoni një moment të fortë nervozizmi që mund të çojë në ndërprerjen e bashkëpunimit ose marrëdhënieve miqësie. Kujdes. Në dashuri përpiquni t’i zgjidhni problemet dhe mos i përballoni ato në mënyrë agresive.

Binjakët-Kjo fundjavë është paksa e veçantë me diellin dhe hënën në shenjën tuaj, por ato i nënshtrohen disonancës së Saturnit. Ka kohë që nuk keni mundur të jeni të qetë dhe keni nevojë të fortë për ndryshim, veçanërisht në punë. Gjithsesi për të parë lajme do të duhet të prisni vitin e ri, tani për tani është më mirë të mësoni si të menaxhoni angazhimet dhe marrëdhëniet që keni.

Gaforrja-Me hënën që prek shenjën tuaj për tre ditë, emocionet favorizohen. Shijojeni fundjavën me partnerin sepse do jetë shumë pasionante. Saturni është ende pozitiv ndaj puna sjell konfirmime.

Luani-Kini kujdes sepse këto janë ditë të veçanta ku do të jeni mjaft intolerantë. Jeni të lodhur nga rregullat e vendosura nga të tjerët dhe dëshironi të revolucionarizoni gjithçka me qasjen tuaj inovative. Në dashuri yjet janë intrigues dhe nga qershori do të bëhet edhe më i mirë.

Virgjëresha-Prej disa kohësh po ndjeni se diçka nuk po shkon mirë.
Mundohuni të shkëputeni dhe shijoni këtë fundjavë me qetësinë më të madhe. Jepini më shumë hapësirë ​​dashurisë pa e ndikuar me ankesa të vazhdueshme për punën apo pakënaqësinë tuaj.

Peshorja-Ditë e bukur që sjell një përmirësim të dukshëm në jetën tuaj. Në dashuri, njeriu rikuperohet, edhe për çiftet që janë pak të lodhur nga rutina dhe arrin të gjejë një ekuilibër të mirë në punë. Megjithatë, më e mira do të vijë nga qershori.

Akrepi-Kjo është një periudhë shumë e veçantë ku ju alternoni momentet e forcës me momentet e rënies. Dashuria jep emocione të papritura ndaj qëndroni të sigurt dhe mund të ketë ndryshime në punë.

Shigjetari-Hëna është e kundërt ndaj sot do ndiheni pak nën presion. Zakonisht jeni njerëz shumë iniciativë por sot mund të jeni të detyruar të qëndroni në shtëpi për të zgjidhur disa probleme praktike. Në dashuri përpiquni të jeni më konkret dhe mos u hidhni në histori iluzore.

Bricjapi-Jeni shumë të fortë dhe nuk ka njeri që mund t’ju ndalojë.
Marrëdhëniet e punës janë gjithnjë e më të forta dhe të qëndrueshme dhe tani ju jeni në kontroll të situatës. Në dashuri mund të ketë disa paqartësi.

Ujori-Vjen një moment rikuperimi pas dy ditësh të rënda. Jupiteri është ende kundër tij dhe sjell disa probleme të natyrës ekonomike. Nga pikëpamja sentimentale favorizohen takime të reja.

Peshqit-Është koha për të hequr qafe shumë peshë.
Diçka nuk po shkon ashtu siç dëshironi, prandaj kushtojini vëmendje, veçanërisht marrëdhënies me të tjerët, e cila mund të jetë paksa nervoze. Sot ndiheni pak kundër të gjithëve, por përpiquni të ruani qetësinë.

Të ngjashme