Kryefjala Logo

Rregulla të rrepta që Gwen Stefani dhe Blake Shelton ndjekin në martesën e tyre

4 muaj më parë

Kur solistja kryesore e “No Doubt” Gwen Stefani, 54 vjeç, takoi këngëtarin e “God’s Country” Blake Shelton, 47 vjeç, gjatë regjistrimit të The Voice në 2014, askush nuk do ta kishte menduar se ata do të përfundonin në lidhje për gjashtë vjet dhe do të martoheshin në korrik 2021.

Martesa e çiftit duket e fortë si kurrë më parë dhe ka mënyra specifike për të mbajtur gjallë dashurinë e tyre.

•Mos e ndani punën tuaj nga jeta juaj personale.

Si një artiste tre herë fituese e çmimeve Grammy, e cila aktualisht është duke punuar në albumin e saj të 5-të në studio, dhe një këngëtare aq e dekoruar, do të ishte turp të mos i përdornim ato fuqi.

Dyshja kanë regjistruar katër duete së bashku, “Go Ahead and Break My Heart”, “You Make it Feel Like Christmas”, “Happy Anywhere” dhe “Askush përveç teje”.

Gjatë një interviste me Chelsea Handler, Stefani zbuloi se si ishte procesi i shkrimit të “You Make It Feel Like Christmas” përkrah bashkëshortit të saj.

•Mbajeni familjen afër.

Në martesën e saj të mëparshme me Rossdale, Stefani kishte tre fëmijë – tre djem të quajtur Kingston, 17, Zuma, 15 dhe Apollo, 9. Gjatë një interviste me PEOPLE, Shelton aludoi se Stefani nuk mendonte se lidhja e tyre do të zgjaste për shkak të tyre.

“Unë mendoj se Gwen mendoi, kur filluam të shiheshim për herë të parë, se do të ishte një moment në kohë për shkak të kësaj,” tha ai, por ai ka shpjeguar më parë se krejtësisht e kundërta do të ishte rasti në një intervistë për KFROG. .

“Unë kam fëmijë në jetën time, të cilët janë heronjtë e mi. Unë i dua dhe i shikoj e kujdesem tha ai, duke shtuar më vonë se “Unë nuk mund ta imagjinoj jetën time pa këto. fëmijët tani.”

•Krijoni shumë kujtime “të para” së bashku.

Gjatë karantinës, Stefani dhe Shelton kaluan shumë nga koha e tyre duke bërë pikërisht atë që po bënin të gjithë të tjerët – duke mësuar se si të bënin diçka të re. “Këtë verë gjatë karantinës, mësova se si të bëj reçel,” zbuloi Shelton në një video për The Voice që shpjegon se çfarë po bënin trajnerët gjatë bllokimit.

“Ne bëmë shumë gjëra argëtuese,” tha Stefani. “Kemi bërë shumë gatime. Mësova se si të bëj bukë me brumë si të gjithë të tjerët; m’u desh një muaj për të marrë fillimin e duhur.”

Përveç gjithë gatimit, ata bënë edhe një sërë gjërash të tjera së bashku. “Bëmë shumë gjëra. Ne ndërtuam një kopsht. Ne mbollëm zinnia. Dua të them, ne mbollëm mijëra lule zinnia,” tha ajo. “Ishin shumë gjëra që ti ëndërron t’i bësh dhe që nuk ke kohë t’i bësh kurrë.”

Stefani theksoi se koha e tyre së bashku ishte “magjike” pasi ata kurrë nuk “kanë kaq shumë kohë bashkë”.

Të ngjashme