Kryefjala Logo

Rregulla strikte që Taylor Swift i detyron punonjësit e saj të ndjekin

1 Nëntor, 2023 | 1:41 pm

Taylor Swift është gjithmonë në krye të lajmeve, dhe nuk është gjithmonë një lajm i mirë. Personazhi i saj publik është i rrënuar me ulje-ngritje. Swift drejton një anije të ngushtë ku punonjësit dinë të mbajnë gojën mbyllur. Por me kalimin e viteve disa rregulla interesante janë ndarë nga njerëzit që kanë punuar me të.

1. Punonjësit e Swift duhet të nënshkruajnë një marrëveshje moszbulimi.

Thashethemet thonë se të gjithë partnerët intimë të Swift duhet të nënshkruajnë një marrëveshje moszbulimi. Nuk është çudi që ajo i mban punonjësit e saj me të njëjtat standarde.

2. Vetëm njerëzit e bukur duhet të aplikojnë.

Në një intervistë të revistës Star të vitit 2016, një ish-asistent i supozuar i Swift-it pohoi se egoja e saj “është aq e madhe sa që me të vërtetë beson se ajo është njeri me pamje mbi mesataren”.

Ajo vazhdoi të thotë se Swift përdor modele të bukura si “letër-muri në sfond” dhe e rrethon veten me njerëz që i konsideron tërheqës.

Asistenti pranon se Swift do të bëjë një përjashtim nëse personi është i suksesshëm. Ajo përdor marrëdhënien e këngëtares me Lena Dunham për ta çuar atë në shtëpi.

3. Mos u ngatërroni me kafen e saj.

Swift dihet se është shumë e veçantë për kafenë e saj. Në fakt, ajo dikur u bashkua me Starbucks për të shitur vetë “Taylor’s Latte” për të festuar albumin e saj “Red (Taylor’s Version)”. Pija është e thjeshtë: një Grande Caramel Nonfat Latte.

Thuhet se një rregull i padeklaruar që askush që punon për Swift nuk e ndryshon porosinë e saj të kafesë.

Ajo dëshiron që ajo të dalë saktësisht e njëjtë çdo herë.

4. Ju duhet t’i doni macet.

Nëse keni një neveri për macet, puna për Taylor Swift mund të mos jetë zgjidhja më e mirë e karrierës për ju. Ajo është një fanse e madhe e maceve dhe dëshiron që punonjësit e saj të ndjejnë të njëjtën gjë për ta.

Në kontrollin e fundit, Swift ishte pronarja krenare e tre maceve, dy  skoceze që ajo i quajti me dashuri Meredith Grey dhe Olivia Benson, dhe një Ragdoll që ajo e quan Benjamin Button.

5. Mos i sill një Pepsi.

Beteja shekullore mes Coca-Cola dhe Pepsi ka përfunduar në sytë e Swift. Ajo e kishte bërë të qartë se ajo është “Team Coke” dhe të gjithë rreth saj e dinë këtë. Swift u bë ambasadore e markës për Coke në vitin 2013. Kompania e bëri atë fytyrën e fushatës së tyre “Stay Extraordinary” dhe formoi një partneritet afatgjatë me të. Është e kuptueshme që ajo do të ndalonte produktet Pepsi për ekipin e saj. Nuk është vetëm personale, është edhe biznes.

6.Ju duhet të mbështesni gratë.

Swift ka qenë e njohur për miratimin publikisht të fuqizimit të grave.

Ajo ka folur hapur për qëllimin e saj për të luftuar seksizmin në industrinë e muzikës.

Beteja e saj me investitorin e industrisë muzikore Scooter Braun i hapi sytë ndaj mizogjinisë së profesionit dhe që atëherë ajo është zotuar të luftojë sjelljen seksiste.

Të gjitha punonjëset femra të Swift thuhet se janë afër saj dhe përbëjnë “bandën e saj të vajzave”. Ata mbështeten tek njëra-tjetra për mbështetje dhe për çështje që vetëm një grua tjetër mund t’i kuptojë.

7.Stafi i Swift duhet të respektojë fansat e saj.

Ndërsa disa të famshëm njihen për sjelljen e tyre të vrazhdë ndaj fansave, Swift thuhet se është pikërisht e kundërta. Në fakt, Greg Dent, ish-truproja e Swift, shkoi aq larg sa tha se Swift është “shumë miqësore me fansat”.

“Ajo do të ndalonte për ta në çdo rrethanë,” tha Dent ndërsa dëshmonte në një gjyq që përfshin Swift dhe DJ David Mueller. “Shumë miqësore me fansat për mua.”

Ish-menaxheri i Swift-it, Rick Barker, ka thënë diçka të njëjtën gjë, duke vënë në dukje se Swift shkon më tej për t’u siguruar që fansat e saj të përfitojnë sa më shumë nga takimet dhe përshëndetjet e tyre.

“Një nga gjërat për të cilat Taylor këmbëngul është që fansët të mos nxitohen,” tha Barker për Pollstar, përmes PopCrush. “E dini, ata padyshim nuk mund të kalojnë pesë ose dhjetë minuta individualisht, por ajo kurrë nuk dëshiron t’i bëjë ata të ndihen sikur është një thirrje bagëtish.”

Të ngjashme