Kryefjala Logo

Pse pushimet e nëntorit duhet ti kaloni në Allure Beauty? Njihuni me Plexr shpëtimtarin tuaj të plakjes

17 Nëntor, 2023 | 6:06 pm

Bota e trajtimeve kundër plakjes është një botë emocionuese, me zhvillime të reja të shpeshta që na mundësojnë t’ju ofrojmë zgjidhje më efektive dhe më pak invazive për problemet që sjell plakja.

Ka disa trajtime vërtet të njohura, si mbushësit e lëkurës dhe injeksionet kundër rrudhave, por a e dini se ekziston një trajtim që është një sekret i famshëm ? Bëhet fjalë për Plexr të cilin mund ta gjeni vetëm në Allure Beauty.
Allure Beauty është klinika më e mirë estetike në Ballkan ku mund të gjeni trajtime dhe metodat më efikase për të patur lëkurë të butë edhe nëse vitet e moshës i keni mbi supe.

Ndonse shumë prej jush presin ditët e pushimit dhe festat e nëntorit por nuk dinë çfarë të bëjnë me to. Tashmë zgjidhjen e keni më të thjeshtë, kaloni ditët e pushimit tani në nëntor në klinikën Allure Beauty, ku gjeni lumturinë dhe sekretin e mosplakjes, vetëm me Plexr, trajtim pa operacion, dhimbje apo gjilpëra.

Plexr është një zhvillim revolucionar në trajtimin e përtëritjes së fytyrës. Deri në vitin 2014 kur Plexr u lançua për herë të parë, e vetmja zgjidhje e disponueshme për lëkurën me rrudha të qepallave ishte operacioni invaziv dhe i shtrenjtë. Megjithatë, në ditët e sotme, ju mund të keni lëkurë të shëndetshme dhe të lëmuar në më pak se një orë – pa pasur nevojë për prerje dhe rreziqet që lidhen me të dhe kohën e rikuperimit!

Pra, në terma bazë, gjatë një trajtimi Plexr, energjia e plazmës përdoret për të ‘avulluar’ qelizat e padëshiruara të lëkurës duke lënë pas lëkurë më të shtrënguar dhe më rinore. Tingëllon pak si fantashkencë, por plazma është përdorur në fushat mjekësore për shumë vite me sukses të jashtëzakonshëm.

Trajtimi Plexr përdor një pajisje të ngjashme me stilolapsin për të rregulluar zonën tuaj problematike, nëpërmjet së cilës ndodh një proces ku krijohet energjia plazmatike. Kjo energji krijon një shkëndijë të vogël, e cila i kthen qelizat e lëkurës tuaj në avull, duke lënë pas një kore karboni. Kjo më pas largohet duke ju lënë me lëkurë të lëmuar.

Plexr është një trajtim komod që shumë pacientë e përshtatin në orën e tyre të drekës ose pas punës, por ju mund ta realizoni në ditët tuaja të pushimit.

Plexr përdoret më së shpeshti si një alternativë jo-kirurgjikale për kirurgjinë e qepallave (blefaroplastikë). Këtu mund të shtrëngojë qepallat me kapuç ose të varur, duke ju dhënë një pamje më të re dhe me sy të hapur.

Që nga zhvillimi i tij, Plexr ka rivalizuar kirurgjinë tradicionale në popullaritetin e saj. Meqenëse Plexr është shumë më i përballueshëm, ka një kohë më të shpejtë rikuperimi dhe mund të trajtojë si zona të mëdha ashtu edhe të vogla, është vërtetuar se është shumë efektiv edhe në trajtimin.

Plexer, pa dhimbje, pa kohë rikuperimi, pa kirurgji,heq çdo lloj shenje në lëkurë, zhduk dhe eleminon rrudhat, shenjat kirurgjikale, shenjat post akne, dëmtime të vjetra lëkure, shenjat e djegies, rigjeneron indet pasi rrit aktivitetin e plazmës (likuid që trupi e prodhon vetë për rigjenerim)Momentalisht, në “Allure Beauty”, “Plexr” përdoret vetëm për efekt estetik, siç është eleminimi i çdo rrudhe, shenje bistimuluese, bën lifting dhe rigjenerim të lëkurës. Gjithashtu eleminon disa nishane që nuk janë kancerogjenë.

Për më shumë kontaktoni në “Allure Beauty”

FF905E12 44A7 4ED6 A1D2 7C316690189B

CE51AC05 DDA6 42DC 94CC 6E85BAD9360A

31AFD212 46FD 4E52 B3B2 26252531874B

Të ngjashme