Përqëndrohuni sepse parashikimet sot janë shumë të gjata!

2 muaj më parë

Dashi-Periudhë shumë pozitive në dashuri, dikush mund të bëjë një takim të mirë dhe të takojë një person interesant gjatë një takimi apo eventi shoqëror; për ta bërë gjithçka më të veçantë dhe intriguese do të jetë fakti që nuk e prisnit, një nga surprizat e papritura klasike të jetës! Lëreni veten të befasoheni (dhe ndoshta edhe të rrëmbeheni) nga dashuria, ndjenjat duhet pasur gjithmonë kujdes dhe zemrës nuk duhet t’i mungojnë kurrë emocionet e këtij lloji. Jini të hapur ndaj mundësive të reja edhe në punë, mund të vijnë propozime premtuese që nuk duhen anashkaluar aspak! Dhe mos harroni të pushoni, ka nga ata që kanë filluar të mbeten pa energji.

Demi-Ky është një vit i rëndësishëm. Secili ka horoskopin e tij, por për shumicën 2023 do t’i ndihmojë të bëjnë zgjedhje të rëndësishme, për punë mund të zgjidhni disa çështje të vjetra dhe disa projekte eksperimentale të nisura muajt e fundit mund të konfirmohen në vjeshtë. Tani duhet të merremi me disa probleme të vogla, varet nga sipërmarrja në vazhdim. E kisha shpjeguar këtë në fillim të qershorit dhe e shkrova edhe në librin tim se do të kishte shqetësime. Deri në datën 28 ​​është e vështirë të eliminoni një telash dhe shpresoj që kjo verë (veçanërisht gushti dhe shtatori) të rifusë në lojë qetësinë tuaj; në fund do të jeni të kënaqur. Ka çrregullime dashurie për t’u përballur, çiftet që përjetuan një krizë në shkurt të këtij viti do të duhet të jenë më të kujdesshëm.

Binjakët-Dashuria është në qendër të gjithçkaje tani, sipas horoskopit të Paolo Fox: beqarët mund të bëjnë takime të veçanta, çiftet në vend të kësaj do të jenë në gjendje të rinovojnë dialogun dhe të ndajnë ndjenjat e tyre më të thella (ndoshta edhe duke rindezur pasionin!). Sfida të reja profesionale po vijnë, të cilat duhen përballuar me guxim dhe besim në aftësitë tuaja, në momentin që do të mund të përballeni praktikisht me çdo gjë, ndaj mos kini frikë… kini kujdes, megjithatë, shmangni impulsivitetin dhe mos jini kurrë mendjemadh. Ju nuk doni të përfundoni si Icarus që fluturoi shumë lart dhe u dogj…

Gaforrja-Ju do të merrni (më në fund) njohjen për angazhimin dhe përkushtimin tuaj, vazhdoni të jepni më të mirën tuaj dhe do të shpërbleheni siç duhet! Dashuria përfiton edhe nga ky tranzit i bukur planetar: nga tani deri të dielën do të shtohen mundësitë për të përjetuar momente intensive me partnerin, apo edhe aventura pa përkushtim për beqarët, gjithçka shkon për aq kohë sa u jepni hapësirë ​​çështjeve sentimentale. Kujdes me sistemin tretës, më mirë të shmangni ushqimet e rënda dhe jo të shëndetshme në favor të një diete të shëndetshme të kombinuar me aktivitet fizik.

Luani-Kjo është dita perfekte për t’i treguar botës karizmin dhe talentin tuaj, cilësi që nuk ju mungojnë as në momentet më të vështira! Mos kini frikë të dilni në skenën kryesore dhe të bini në sy, sigurisht që do të vlerësoheni dhe ndoshta dikush thjesht mund t’ju afrohet për t’ju bërë një propozim të këndshëm. Magnetizmi juaj do të tërheqë vëmendjen e të tjerëve duke hapur mundësi të reja, mos e humbisni mundësinë. Jini të sigurt dhe përballuni ballë për ballë me sfidat, pa lënë asgjë apo askënd t’ju dekurajojë.

Virgjëresha-Do të duhet të jeni veçanërisht të vëmendshëm ndaj detajeve në këto 24 orë, siç raportohet nga horoskopi i Paolo Fox, ndaj gjeni kohë për të reflektuar mbi veprimet tuaja dhe për të përgatitur plane të sakta. Shpesh të mendosh më thellë, të marrësh disa ditë më shumë, është më mirë sesa të veprosh me nxitim dhe të tërhiqesh nga impulsiviteti. Mos u mbingarkoni nga shqetësimet e tepërta dhe përqendroni sa më shumë energji në atë që është e rëndësishme për ju. Prisni disa degë të thata të jetës suaj dhe lëvizni me saktësi, e cila në fakt është në fund të fundit çelësi i suksesit!

Peshorja-Po ju rizgjohet shoqëria, ajo dëshirë për të qenë me të tjerët që e kishit humbur pak kohët e fundit (apo ndoshta nuk kishte këtë dëshirë të madhe duke marrë parasysh angazhimet e shumta). Përfitoni nga kjo energji për t’u lidhur me njerëz të rinj dhe për të zhvilluar kontakte, ndoshta partneritete fitimprurëse mund të lindin nga askund! Prandaj, imperativi është që të përdorni aftësitë tuaja ndërpersonale në mënyrë të mirë. Jini të hapur ndaj çdo mundësie, si në aspektin profesional ashtu edhe në atë sentimental, sepse tashmë keni hequr dorë nga disa gjëra në të kaluarën dhe është koha për t’u rikuperuar veçanërisht për sa i përket rezultateve dhe përfitimeve. Yjet dhe intuita juaj e rinovuar do t’ju ndihmojnë të kuptoni se si të lëvizni.

Akrepi-Horoskopi i Paolo Fox nënvizon rëndësinë e vendosmërisë dhe forcës së brendshme që do të jetë në plan të parë sot dhe gjatë gjithë fundjavës! Edhe ju, si miqtë e Luanit, keni për detyrë t’i përballoni sfidat me vetëbesim dhe pa lejuar asgjë dhe askënd t’ju rrëzojë. Pasioni dhe këmbëngulja, si dhe të qenit në formë të mirë fizike në këtë periudhë, do të jenë thelbësore për të kapërcyer çdo pengesë që mund të shfaqet. Mos harroni se jeni më i fortë se sa besoni, largoni mendimet negative dhe asgjë nuk mund të hyjë mes jush dhe qëllimit!

Shigjetari-Sot ndiheni veçanërisht aventureske, me një dëshirë të madhe për të eksploruar dhe mësuar gjëra të reja, por edhe për të ndërmarrë përvoja të ndryshme për të kërkuar këndvështrime të tjera. Në thelb, zgjerimi i horizontit është ajo që ju motivon më shumë për momentin! Lëreni veten të udhëhiqeni nga etja për njohuri dhe zbulim, në fund të fundit të kesh një mendje të hapur është një nga sekretet e suksesit dhe rritjes së vazhdueshme. Nëse tashmë e dini se çfarë të provoni, kjo është në rregull, përndryshe merrni pak kohë për të parë përreth dhe për të parë se kush ju ngacmon, në punë por edhe të dashuruar në rast se jeni beqarë ose po ktheheni nga një zhgënjim në zemër. Bota është plot me mundësi që vetëm presin të shfrytëzohen!

Bricjapi-Sipas horoskopit të Paolo Fox në këto 24 orë do t’ju duhet t’i drejtoheni të gjithë disiplinës dhe vendosmërisë së mundshme, mund të lindin ngjarje të rrezikshme të papritura që rrezikojnë t’ju vënë në provë serioze apo edhe të komprometoni një situatë. Përqendrohuni në përgjegjësitë tuaja dhe vendosni një plan veprimi për t’u marrë me çdo problem! Angazhimi, serioziteti dhe përkushtimi do t’ju çojnë në arritjen e qëllimeve nëse mbani qëndrimin e duhur dhe nuk do të humbisni zemrën në vështirësinë e parë. Mbyllni shpërqendrimet dhe degët e thata jashtë derës, rruga drejt lumturisë është gjurmuar mirë, por nuk duhet ta humbisni atë…

Ujori-Në këtë periudhë ndiheni ekscentrikë, më shumë se kurrë në fundjavë! Jo të gjithë e kanë kuptuar arsyen e vërtetë, megjithatë duhet ta përdorni këtë energji për të shprehur kreativitetin dhe imagjinatën tuaj; Apeli u drejtohet mbi të gjitha atyre që punojnë në fusha artistike apo në sektorë “jo skematikë”, ku mund të ndërhyhet duke vënë të vetat në të. Është origjinaliteti që i bën të veçantë të lindurit e kësaj shenje, ndaj lërini veten të udhëhiqeni nga instinkti dhe intuita që me siguri do t’i keni në sasi të mëdha, nuk do të pendoheni edhe sepse yjet do të kujdesen t’ju ndihmojnë sa më shumë. Në dashuri gjërat po shkojnë mirë dhe çiftet mund të mendojnë për një kërcim cilësor në marrëdhënie…

Peshqit-Ndjeshmëria juaj do të jetë në plan të parë nesër, Peshq. Do të jeni më të vëmendshëm ndaj emocioneve të të tjerëve dhe mund të ofroni mbështetjen dhe mirëkuptimin tuaj. Ju mbështeteni në intuitën tuaj për t’u lidhur me njerëzit përreth jush dhe për të ofruar ndihmë kur është e nevojshme. Kontributi juaj do të vlerësohet dhe do të jetë reciproke.

Të ngjashme