Kryefjala Logo

Për të lindurit nën shenjat e ujit, ajrit, tokës dhe zjarrit, ja parashikimet astrologjike për ditën e sotme 9 shkurt 2023

10 muaj më parë

Dashi-Në dashuri përpiquni të jeni më vendimtar dhe nëse diçka nuk ju bën të ndiheni mirë, ndërpritni lidhjet në vend që të zvarritni një histori që nuk funksionon. Në punë vijnë gjëra të reja që duhen vlerësuar me kujdes përpara se të pranohen.

Demi-Kjo ditë është paksa nervoze ndaj është më mirë të shmangni diskutimet me partnerin tuaj që mund të çojnë në zënka më të mëdha.
Në punë, përpiquni të përcaktoni më mirë nevojat dhe prioritetet tuaja.

Binjakët-Emocionet e bukura vijnë në dashuri për t’u përjetuar plotësisht, veçanërisht në fundjavë.
Në punë është më mirë të qëndroni larg diskutimeve, përpiquni të mbani një profil të ulët.

Gaforrja-Për dashurinë vjen një ditë e bukur për të jetuar në maksimum, prandaj organizoni diçka të bukur. Ka pakënaqësi në punë.

Luani-Për sa i përket dashurisë, kjo ditë sjell disa diskutime, por përpiquni të mos e teproni me fjalët.
Në punë, përgjigjet që keni pritur do të vijnë së shpejti.

Virgjëresha-Nëse jeni ende beqarë, filloni të shikoni përreth, sepse yjet flasin për emocione të forta.
Në punë mund të ketë një ndalesë të vogël, por asgjë serioze apo përfundimtare.

Peshorja-Në këtë ditë vjen një moment i vogël shpërqendrimi në dashuri.
Ndoshta jeni paksa shumë i zënë në punë dhe gjithashtu mjaft i stresuar, por së shpejti gjërat do të përmirësohen.

Akrepi-Përpiquni të hapeni pak më shumë në dashuri sepse yjet janë të favorshëm. Në punë, Saturni ju ndihmon të arrini më shumë.

Shigjetari-Në dashuri duhet të bësh zgjedhje dhe të kuptosh se për kë rreh zemra.
Në punë, është koha për vendime të rëndësishme që do të përdoren për një kërcim në cilësi.

Bricjapi-Lajmet e mira vijnë në dashuri, ndaj shijoni këtë moment të bukur dhe në punë, mos u trembni nga lajmet, në fund të fundit është pikërisht ajo që kërkoni.

Ujori-Në dashuri ju duhet pak durim, sepse Afërdita do t’ju japë një dorë të këndshme.
Në punë nuk mungojnë lajmet por duhet të zbutni disa skaje të karakterit tuaj që janë pak këndore.

Peshqit-Kjo ditë sjell disa polemika të vogla në dashuri, por mos bëni dramë prej saj.
Në punë, është koha për të shijuar suksesin.
Periudha e artë.

Të ngjashme