Kryefjala Logo

Për shenjat e ujit, ajrit, tokës dhe zjarrit, ja parashikimet astrologjike për ditën e sotme 23 shtator

23 Shtator, 2023 | 10:14 am

Dashi-Sot jeni pak të shqetësuar dhe nervozë dhe këtë ankth do ta transferoni edhe në jetën tuaj private, duke rrezikuar të debatoni me partnerin. Ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme nga pikëpamja e punës, por përpiquni të mos ndikoni shumë në dashuri me këtë gjendje shpirtërore të shqetësuar.

Demi-Ata që keni përjetuar një ndarje mund të rimarrin terren në këtë ditë dhe gjithashtu të rizbulojnë shumë pasion. Edhe puna duket se ju buzëqesh me Jupiterin në shenjën që flet për projekte të rëndësishme.

Binjakët-Hiqni të gjitha format e shqetësimit nga koka juaj. Është koha për të zgjidhur problemet dhe për t’i kapërcyer ato me forcë pa u ndalur shumë. Gjithashtu, mos harroni t’i kushtoni kohë kënaqësisë suaj. Dashuritë e reja të preferuara.

Gaforrja-Kushtojini vëmendje kësaj hënë të kundërt e cila sjell disa mosmarrëveshje në familje dhe me partnerin tuaj. Në dashuri mos i nënvlerësoni takimet e reja nëse jeni beqarë.

Luani-Ju jeni optimist nga natyra dhe gjithmonë dëshironi të ktheheni në lojë edhe pasi keni përjetuar momente të vështira. Kjo është një ditë që ju shpërblen, veçanërisht nëse dëshironi të takoni njerëz të rinj dhe të gjeni sërish dashurinë. Mundohuni t’i kushtoni më shumë kohë mirëqenies suaj dhe shfrytëzoni fundjavën për të rimbushur bateritë tuaja.

Virgjëresha-Një fundjavë shumë më e mirë po vjen se gjysma e parë e javës. Keni kaluar disa momente të vështira dhe të tensionuara, por tani jeni duke u rikuperuar. Dashuria rikthehet edhe si protagoniste ndaj lëre veten të shkosh.

Peshorja-Kjo është një ditë me rënie të lehtë ndaj prisni pak shqetësime fizike dhe pak nervozizëm. Kujdes që të mos ju pushtojnë provokimet.

Akrepi-Ka disa dyshime në zemrën tuaj, por duhet të përpiqeni të kuptoni mirë ndjenjat tuaja. Fundjava është e mirë për rikuperimin e energjisë dhe në punë do të vijnë sfida të reja por shumë stimuluese.

Shigjetari-Vjen një moment qetësie në jetën tuaj edhe nëse zemra juaj është e ndarë mes dy njerëzve të dashuruar. Ndryshimet po vijnë në vendin e punës dhe edhe nëse e nisim nga e para do të jetë sërish një gjë pozitive.

Bricjapi-Nuk ju pëlqen shumë të humbni kohë në mënyrë të panevojshme, kështu që mund të nervozoheni këtë ditë për shkak të një ngadalësimi në punë ose një takimi të mërzitshëm me dikë. Në dashuri duhen bërë zgjedhje dhe në punë jeni plot përgjegjësi.

Ujori-Ka shumë dyshime për punën dhe ndoshta ju as nuk e dini se çfarë dëshironi në të vërtetë. Dashuria është pak e ndrydhur por nga tetori do të rikthehet pak qetësi në jetën në çift.

Peshqit-Këtë fundjavë rikuperojmë me një hënë në shenjën që do të ringjallë dashurinë pas një periudhe të gjatë stresi. Marrëdhëniet që po krijohen tani janë të bukura, edhe nëse në këtë periudhë të fundit po i jepni më shumë hapësirë ​​punës. Mundësi të mira vijnë deri në datën 28 ​​të muajit.

Të ngjashme