Kryefjala Logo

Për horoskopin e së dielës,ju këshillojmë të uleni

4 muaj më parë

Dashi-Ne fillojmë me Hënën në shenjën tuaj të zodiakut, dhe ky është sigurisht një element shtesë i forcës. I rekomandoj të gjithë njerëzve që duan të përjetojnë një histori të bukur, që kanë qenë vetëm për një kohë të gjatë, të merren me punë. Disa madje kanë dy histori në lojë ose janë të pasigurta, të kapur mes pavendosmërisë, midis së shkuarës dhe së tashmes.

Propozime pune të rëndësishme, madje të lodhshme sepse trupi do vihet në lojë. Ju shpesh zgjidhni rrugën më aventureske ose të rrezikshme, kjo sjell një sasi të mjaftueshme stresi. Por rreziku është një pjesë integrale e jetës suaj, gjithçka që është normale, e zakonshme dhe e mërzitshme hidhet automatikisht. Nuk hezitoni të kritikoni ata që nuk ju pëlqejnë, duke rrezikuar të ngjallni bujë, gjë që në fund të fundit nuk ju shqetëson.

Demi-Edhe nëse ka një konflikt në vendin e punës do të zgjidhet në mënyrën më të mirë ose do t’ju duhet të hiqni dorë pak. Me Jupiterin në shenjë është e vështirë të mendosh për mbyllje të qarta, në blloqe. Sidoqoftë, do t’ju duhet të rishikoni rolin tuaj në një kompani ose, nëse keni biznesin tuaj, investimet tuaja së shpejti. Vetë aspekti praktik mund të jetë më kompleksi për t’u menaxhuar duke pasur parasysh kundërshtimet planetare të periudhës. Ekziston nevoja për të forcuar imazhin tuaj, i cili i është nënshtruar një sërë kritikash pak a shumë të mbuluara kohët e fundit. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse keni një biznes që përfshin përgjegjësi. Një ditë e rrezikshme për çiftet që tashmë janë larguar prej disa kohësh ose që janë larguar fizikisht prej dy muajsh. Shpesh ju pëlqen të provokoni edhe vetëm për hir të shfaqjes, argëtimit, kujdes që disa fjalë të mos keqkuptohen.

Binjakët-Nisur nga yjet e pjesës së fundit të vitit, çdo rrezik duhet llogaritur, për sa i përket parave dhe çështjeve ligjore është më mirë të mos e teproni. Kushdo që ka bërë diçka të gabuar në të kaluarën mund të paguajë çmimin e kësaj situate dhe do të duhet ta korrigjojë situatën deri në fund të vjeshtës; ne e dimë se dashuria ka qenë në pauzë për reflektim për disa kohë. Ka shumë dyshime që vijnë nga jashtë, ka tension në çift, madje edhe nëse është një periudhë kalimtare duhet të mbani gjithçka nën kontroll, polemikat dhe qortimet e kota.

Gaforrja-Kjo ditë rezulton e lodhshme, por shikimi i qiellit në fund të tetorit në përgjithësi, mbetet një nga shenjat më të forta. Gjithçka ka të bëjë me zgjedhjet tuaja. Ju duhet të filloni të mendoni për një zgjedhje të rëndësishme që do ta kthejë jetën tuaj në linjë, rezultatet që mund të arrini janë të vlefshme. Ju nuk keni nevojë të keni njerëz të rremë rreth jush, ju duhet të bëni një lloj pastrimi të përgjithshëm. Kam lexuar disonancën e Hënës, sot mund të lindë një diskutim, por vetëm për të shmangur një telash. Është mirë të mendoni për një ndryshim grupi ose një rrugë të re në funksion të vitit të ardhshëm; Marrëdhënia me personat që doni do jetë vendimtare, kujdes vetëm me Peshqit dhe Binjakët, shenja që nuk duken të qarta ndaj jush. Asgjë nuk ka ndryshuar për ju, por ata që keni pranë duket se po ju fshehin diçka, të paktën kjo është ndjenja juaj.

Luani-Ju dëshironi hakmarrje, këto ditë po ndihet lodhja, madje mund të mos jeni plotësisht të kënaqur me rezultatet e arritura. Për disa nuk ka asnjë lajm të madh në planin ekonomik dhe kjo mund të bëhet problem, veçanërisht nëse ka përgjegjësi të rënda për të menaxhuar për të ardhmen. Siç shpjegoi së fundmi Paolo Fox, ata që kanë aksione në një kompani, pozicione ose kanë ndërprerë një kontratë dhe kanë nënshkruar një tjetër, duhet të bëjnë ndryshime në standardin e tyre të jetesës, duke kursyer diçka. Kini kujdes në çështjet ligjore, nuk ka kuptim të ngrini bujë tani. Megjithatë, mund të jeni të bindur se keni marrë një vlerësim të gabuar, ka të ngjarë që do t’ju duhet të zemëroheni me ata që mendoni se nuk ju vlerësuan saktë.

Virgjëresha-Në kuadër të punës, kjo është koha e duhur për të ecur përpara, për të realizuar projekte, mund të keni një mundësi të mirë. Ajo që shumë kanë vënë re është një fragmentim në detyra, nëse më parë kishte vetëm një referencë, prej disa kohësh duhet të bëjmë më shumë gjëra ose të fillojmë të mendojmë se çfarë duhet të përfundojë në funksion të vitit të ardhshëm. Gjithçka nuk mund të bëhet në një kohë të shkurtër. Ky është mesazhi i Saturnit në opozitë. Është shumë e rëndësishme të kujtojmë se dashuria është sërish protagoniste këtë fundjavë. Nëse keni harruar dikë ose rastësisht i keni dhënë shumë hapësirë ​​punës dhe dashurisë së kufizuar, duhet të ndryshoni kursin, vetëm në këtë mënyrë një person që ju pëlqen do të jetë më i afërt.

Peshorja-Hëna në opozitë sjell disa shqetësime, shpresoj që shqetësimet e përjetuara në fillim të muajit, ato që krijuan edhe disa probleme fizike, të mos kthehen. Mes sot dhe nesër nuk e përjashtoj mundësinë e një diskutimi të vogël, përpiquni të bëni një fytyrë të mirë! Është tjetër çështje për fundjavën, pasi nga nesër pasdite yjet do të shpërblejnë. Nuk ia vlen të flasim tani për kontrata që do të duhet të nënshkruhen nga fundi i vitit deri në fillim të vitit 2024, është mirë të tregoheni të kujdesshëm në marrëdhëniet me partnerët dhe bashkëpunëtorët. Ndjenjat normale, por duhet mbajtur mend se, sapo të ketë kaluar java e parë e nëntorit, Afërdita do të jetë në shenjë. Ndaj është më mirë të mos i hidhni poshtë mundësitë që mund të bëhen diçka e rëndësishme në një kohë të shkurtër.

Akrepi-Nëse nuk jeni të kënaqur me atë që jetoni, keni probleme me njerëzit rreth jush, përfundoni duke u ndjerë keq. Tani, megjithatë, duhet të rebeloheni edhe kundër vetes, me fjalë të tjera është mirë ta shfrytëzoni këtë periudhë për të gjetur qetësinë e brendshme. Tani Dielli, Mërkuri dhe Marsi janë në aspekt të shkëlqyer, Saturni gjithashtu, kjo është një periudhë e rëndësishme. Pasiguritë mund të kapërcehen, ata që kanë ndryshuar grupe, punë ose role dhe nuk ishin plotësisht të bindur se kishin bërë gjënë e duhur do të kenë më pak pasiguri. Herë pas here të vjen si rebelim, është një lloj reagimi ndaj imponimeve, një revolucion që dëshiron ta kalosh me çdo kusht për të imponuar vetveten. Ka lodhje të dielën, kështu që nëse keni një fjalim të rëndësishëm do të ishte më mirë të lëvizni tani.

Shigjetari-Mund të bëni plane afatgjata, kjo jo vetëm sepse periudha është e vlefshme, por edhe sepse jeni një person optimist. Disa përgjegjësi peshojnë shumë, por tani ka më shumë kohë për të reflektuar, më shumë forcë për të reaguar. Pra, nëse keni diçka për t’u ankuar tek dikush, nuk do të dëshironi më të dëgjoni justifikime. Venusi disonant flet për rishikime në lidhje me dashurinë. Ka ende ditë interesante për ata që duan të kenë një lidhje rastësore, nëse vërtet nuk lëvizni mund të merrni një ofertë nga një person që nuk është as shumë larg jush. Të lindurit në Shigjetar që kanë biznesin e tyre ose kanë nisur së fundmi një projekt mund të fitojnë pak më shumë.

Bricjapi-Detyra ka qenë gjithmonë para kënaqësisë për ju. Nëse këto ditë ndjenjat luajnë një rol të vogël në jetën tuaj, mund të jetë sepse në të kaluarën, pa e kuptuar, i keni dhënë një rol dytësor dashurisë. Është një qiell i vlefshëm për të bërë zgjedhje, do të jetë më e lehtë të vendosësh gjithçka personalisht, qoftë një hapje apo një distancim. Nëse për arsye të jashtme nuk jeni në gjendje të jetoni një pasion ashtu siç dëshironi, mund të vendosni të largoheni, por dijeni se do të përjetoni mendime të dyta. Në një nivel racional, ju mund të vendosni t’i jepni fund një historie, por nuk mund ta kontrolloni zemrën. Zgjedhje për shtëpinë, lajme të rëndësishme.

Ujori-Duket se këto ditë nuk jeni në gjendje të gjeni qetësinë e brendshme, ndoshta sepse keni kaq shumë shqetësime ose një projekt do të nisë dhe jeni dyshues për rezultatet. Dashuria është pak shqetësuese, nuk do të thotë se ka krizë, por ka distanca për të kapërcyer, një ndjeshmëri të ndryshme në përballjen me situata të caktuara, në disa raste ka edhe një distancë fizike. Kujdes nga ringjalljet e ndjenjave, Ujorët nuk u pëlqen të kthehen pas zgjedhjeve të bëra në të kaluarën. Deri të dielën ju këshilloj të keni kujdes në çdo gjë. Ata që duhet të përballen me sfida janë në garë për të fituar, por duhet të organizohen sa më mirë që të munden, përndryshe konfuzioni do t’i pushtojë. Ekziston një dëshirë për t’u shkëputur nga modelet e zakonshme.

Peshqit-Gjatë kësaj jave duhet të kishit marrë një konfirmim, një rezultat më i mirë se sa pritej. E sigurt është se me këta yje mund të bëni zgjedhje të rëndësishme për të ardhmen. Nuk do të ketë mungesë kënaqësie nëse keni atë që duhet për ta bërë atë. Ata që punojnë për një kompani mendojnë se kanë mundësinë dhe aftësinë për të bërë më shumë dhe nuk do të pengohen. Në të vërtetë, disa propozime të bëra muajt e fundit më në fund mund të zbatohen, një marrëveshje ose kontratë do të respektohet.

Jeni të zënë me çështje praktike dhe dashuria mund të bëhet e vështirë për t’u menaxhuar. Nëntori do të jetë një muaj më i mirë për zemrën. Ndaj nëse kujdeseni për dikë, prisni para se të tregoni padurim, pas javës së parë të nëntorit gjithçka do të jetë më e qartë. Afërdita në opozitë tani për tani kërkon vëmendje për aspektin intim të marrëdhënies e cila, sidomos në rastin e çifteve të krijuara prej disa kohësh, mund të ketë humbur shkëlqimin e saj kohët e fundit.

Të ngjashme