Kryefjala Logo

Parashikimi mujor i Binjakëve për dashurinë, marrëdhëniet dhe karrierën

1 vit më parë

Muaji tetor është i mbushur me dashuri, romancë dhe pasion.
Tetori fillon me planetin tuaj në pushtet, Merkurin në Virgjëreshë, ende retrogradë dhe Marsin, planetin e pasionit në shenjën tuaj të horoskopit .
Mërkuri retrogradë ju ka lënë të ndiheni të trullosur që nga fundi i shtatorit dhe intensiteti i këtij planeti do të arrijë kulmin më 2 tetor kur Mërkuri të ndryshojë drejtimin.
E diela është një ditë për ata që rrezikojnë, jini të kujdesshëm kur nënshkruani dokumente, bëni angazhime ose dërgoni mesazhe kritike gjatë gjithë ditës.

Lajmi i mirë është se tetori shënon fundin e Mërkurit deri në janar 2023.
Pra, nga tetori deri në dhjetor, sharmi juaj flirtues mund të rigrupohet dhe të lërë personalitetin tuaj të shkëlqejë.
Problemet prekin marrëdhënien tuaj edhe një herë më 8 tetor gjatë direktivës së Plutonit, duke ju dhënë edhe një herë një arsye për të rimenduar çështjet e marrëdhënieve.
Në të njëjtën kohë, Mërkuri do të jetë në shenjën e horoskopit të Virgjëreshës deri më 10 tetor kështu që ju do të dëshironi të lidhni skajet e lirshme që zvarritën natyrën tuaj pozitive gjatë sezonit të Virgjëreshës.

Hëna e Plotë e Dashit më 9 tetor do t’ju bëjë që të mbyllni papritur një derë për një miqësi ku do të mësoni një mësim të vlefshëm për ti lënë të lirë.

Deri më 10 tetor, fokusi juaj kryesor do të jetë në shtëpinë tuaj dhe disa konflikte që lindën muajin e kaluar me prindërit ose autoritete në punën tuaj.
Nëse keni debatuar me një shef ose prind, të njëjtat tema do të vazhdojnë, por ju do të filloni të ndiheni të fuqizuar për të ndërmarrë veprime dhe për të bërë ndryshime të rëndësishme.
Nga data 3 deri në 7 tetor, do të jetë zgjuarsi nga ana juaj t’i jepni përparësi menaxhimit të kohës.
Organizoni dhe dekoroni kur është e mundur dhe hiqni çdo rrëmujë në shtëpi ose në hapësirën tuaj të punës.

Mund t’ju kthehen disa projekte për t’i menaxhuar, kështu që çdo vonesë ose shkurtim i papritur që keni përjetuar që ndikuan në pagën ose orarin tuaj të punës mund të fillojë të hiqet.
Nuk do të jeni të paqartë derisa Jupiteri, planeti i fatit, të kthehet te Peshqit, sektori juaj i karrierës, në fund të muajit më 28.

Neptuni është tek Peshqit dhe ky planet mund t’ju bëjë të rimendoni vlerat tuaja. Ëndrrat për të ardhmen mund të pushtojnë gjumin tuaj dhe mund të vendosni se është koha për të ndjekur pasionin për paratë.

Pra, Binjakë nëse u ndjetë të nënvlerësuar nga një mbikëqyrës ose menaxher raportues dhe u larguat në heshtje muajin e kaluar, jeni më të hapur ndaj ofertave të punës ose për të qenë në kërkim të mundësive të reja duke përfshirë fillimin e një biznesi tuajin.
Kërkojini ato sidomos pas 23 tetorit kur Venusi, planeti i dashurisë dhe bukurisë hyn në Akrep, sektori juaj i parave dhe burimeve të njerëzve të tjerë.
Me Saturnin, planetin e strukturës në sektorin tuaj arsimor, një karrierë e re mund të nënkuptojë kthimin në shkollë, megjithëse angazhimi financiar mund të duket i pamenaxhueshëm tani.
Si një alternativë, mund të jeni të hapur për një punë që e doni me fleksibilitet, edhe nëse vjen me një ulje page.

Mesi i tetorit, kur Merkuri hyn në Peshorja, mund të bini në dashuri me një person.
Një ndryshim i shpejtë mund të shfaqet rreth kohës së eklipsit diellor në Akrep, më 25 tetor, duke e çuar jetën tuaj në një drejtim të ri.

Lidhja e Venusit me Diellin për pjesën më të madhe të tetorit mund të sjellë ndryshime pozitive në jetën tuaj, por prisni që romanca të jetë pak e vështirë.
Këtë tetor, Marsi do të ndikojë Saturnin duke ju ndihmuar të shihni humbjen dhe mbylljen si pozitive.
Marsi do të vendosë në shesh Mërkurin dhe Neptunin, ndërsa harmonizohet me Saturnin për të ndezur flakët e zemërimit dhe zhgënjimit, duke ju shtyrë të hiqni dorë nga ajo që nuk keni më nevojë të mbani në jetën tuaj.

Kur Marsi të kthehet në retrogradë në fund të muajit më 30 tetor, do të zbuloni se shumëçka ka ndryshuar dhe dashuria për veten fiton.
Ju keni një shans për të rimenduar disa nga zgjedhjet tuaja me më pak zhgënjim të lidhur me rezultatet.
Ky është një lajm i mirë për ju Binjakë sepse kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç keni planifikuar, diçka më e mirë është afër.

Burimi:YourTango

Të ngjashme