Kryefjala Logo

Parashikimet më të sakta i sjell për ju vetëm Paolo Fox!

18 Qershor, 2024 | 10:48 am

Dashi-Dikush do ketë diçka për të thënë për ju dhe kjo po ju nervozon. Në marrëdhëniet tuaja me vëllezërit e motrat apo të afërmit e tjerë, kohët e fundit ka pasur disa fërkime që ju kanë vënë në humor të keq. Gjithashtu për këtë arsye keni tendencë të zgjoheni pak të lodhur dhe të mërzitur. Do të ketë gjithashtu vonesa dhe shqetësime që mund të pengojnë planet tuaja. Një ditë si kjo duhet marrë gjithmonë me pak kripë, duke menduar se do të ketë pak ndikim në të ardhmen tuaj. Mundohuni të planifikoni disa ngjarje të rëndësishme ndoshta për muajin korrik. Kjo do t’ju ndihmojë të rifitoni njëfarë optimizmi.

Demi-Afërdita është kthyer në favor, duke sjellë me vete zgjidhje të reja për problemet e vjetra që ju kanë mërzitur prej disa muajsh. Tani jeni më të sigurt për të ardhmen sesa disa muaj më parë. Pjesa e dytë e qershorit do të jetë pjellore për dashuri dhe miqësi. Ju gjithashtu mund të organizoni një ngjarje të këndshme në shoqërinë e atyre njerëzve që përfaqësojnë një pikë të vërtetë referimi për ju. Mundohuni të mos thoni jo nëse dikush ju fton në një festë.

Binjakët-Ky është një horoskop me vlerë të madhe sidomos për ata njerëz që kanë projekte për të çuar përpara. Në këtë moment jeni shumë të fokusuar në projektet tuaja dhe në ato gjëra që përfaqësojnë të ardhmen tuaj për ju. Në dashuri, edhe pas një ndarjeje do të ketë një mënyrë për të filluar përsëri dhe për t’u rikthyer në lojë me një frymë më konstruktive. Në planin fizik do të keni shumë për të rikuperuar edhe sepse vini nga një periudhë në të cilën nuk kanë munguar sëmundjet.

Gaforrja-Me Merkurin dhe Venusin në shenjën tuaj kjo mund të jetë vetëm një periudhë shumë e vlefshme për ju nga shumë këndvështrime. Nëse jeni duke pritur për një përgjigje për një pyetje në lidhje me marrëveshjet ose kontratat, mund ta merrni atë shumë shpejt. Sipas horoskopit të ditës, kjo do të jetë një periudhë rinisjeje veçanërisht për ata që punojnë si profesionistë të lirë. Edhe ata që kanë pasur disa probleme në marrëdhënien e tyre tani do të jenë në gjendje të gjejnë zgjidhje më të menjëhershme dhe efektive për të rifituar mirëkuptimin.

Luani-Ju jeni duke vënë në dyshim shumë gjëra në jetën tuaj. Janë disa bashkëpunime që nuk ju pëlqejnë më, ndoshta sepse dikush nuk ju është treguar besnik. Ka edhe disa çështje të pazgjidhura në marrëdhënien tuaj që ju kanë shqetësuar shumë. Megjithatë, qielli juaj, sidomos në pjesën e fundit të qershorit, do të jetë padyshim shumë më kuptues dhe shumë më proaktiv nga shumë këndvështrime. Nëse në fillim të vitit ka pasur ndonjë pakënaqësi që ju ka shqetësuar shumë, në pjesën e dytë të vitit do të ketë një mënyrë për të kompensuar.

Virgjëresha-Disa probleme që u krijuan në fillim të muajit ju bënë të rimendoni ose rivlerësoni shumë gjëra. Nëse nuk jeni ndjerë mirë brenda një grupi, tani do të ketë një mënyrë për të marrë një vendim përfundimtar. Disa mund të mendojnë të heqin dorë, ndërsa të tjerë mund të kërkojnë sqarime përfundimtare për të zgjidhur çdo paqartësi. Sipas horoskopit të ditës, midis ditës 25 dhe 26 mund të ndodhë diçka që mund t’ju lejojë të bëni një ndryshim. Mund të jetë një takim me dikë që do t’ju hapë dyert për mundësi të reja.

Peshorja-Nëse në të kaluarën ka pasur probleme në lidhje me punën ose familjen, ato mund të rishfaqen në këtë pjesë të dytë të qershorit. Ka disa çështje ekonomike që kanë të bëjnë me asetet tuaja ose menaxhimin e parave që po ju shkaktojnë disa dhimbje koke të vogla. E gjithë kjo nuk duhet t’ju tmerrojë, në fakt duhet të jetë çelësi për t’i dhënë fund disa situatave që janë zvarritur prej disa kohësh dhe që ju absolutisht dëshironi t’i zgjidhni, por nuk keni gjetur ende kohën apo mënyrën për ta bërë këtë.

Akrepi-Nga e enjtja do të keni katër planetë për t’ju mbështetur. Kjo është një situatë astrologjike që do t’ju ndihmojë të zgjidhni disa probleme që janë zvarritur prej disa kohësh dhe që mund të kenë të bëjnë me dashurinë ose punën. Sipas horoskopit të ditës, ata që duan të rinovojnë një marrëveshje do të kenë disa tela në harkun e tyre. Në fund të qershorit do të ketë një rifillim me Saturnin aktiv i cili do t’ju ndihmojë të gjeni shpirtin e duhur për të përballuar betejat që ju presin dhe për t’i fituar ato në përputhje me rrethanat.

Shigjetari-Më në fund po dilni nga një fazë komplekse e shënuar nga shumë planetë kundërshtarë që ju kanë shkaktuar probleme përputhshmërie me të tjerët. Në mënyrë tipike, opinionet e njerëzve të tjerë nuk kanë shumë rëndësi për ju. Ju jeni në gjendje të vazhdoni rrugën tuaj pavarësisht gjithçkaje dhe të gjithëve. Afërdita nuk është më përballë dhe kjo do të favorizojë veçanërisht ata çifte që kanë debatuar shumë kohët e fundit. Tani ndiheni më të lirë të dashuroni dhe të bëni atë që dëshironi pa asnjë kufizim dhe pa shqetësimin e ndonjë pengese që qëndron mes jush dhe lumturisë suaj. Përfitoni gjithashtu për të organizuar diçka interesante për këtë verë të nxehtë.

Bricjapi-Korriku do të jetë një muaj vendimtar për të gjithë Bricjapët që duan të rikthehen në lojë. Në këtë fazë të karakterizuar nga disa kundërshti astrologjike, po luftoni për të gjetur sërish rrugën e duhur. Kjo është vetëm një fazë kalimtare që do të zgjidhet së shpejti. Për dhjetë ditë të tjera, idetë tuaja do të jenë paksa të turbullta dhe konfuze. Nuk është momenti i duhur për të marrë vendime të rëndësishme. Nëse ka zgjedhje vendimtare për të bërë, do të jetë më mirë të merrni kohën tuaj dhe të shmangni presionin e atyre që dëshirojnë që ju të vendosni menjëherë.

Ujori-Ju po përpiqeni të ndiqni zgjidhje të sigurta dhe të provuara, ndoshta sepse nuk doni më të rrezikoni. Sipas yjeve, duhet të mbështeteni më shumë në aftësitë dhe talentin tuaj, ndoshta duke lënë mënjanë ata njerëz që gjithmonë kritikojnë zgjedhjet tuaja duke i bërë ato të duken të gabuara. Kini kujdes me disa shpenzime shtëpiake që mund të rrezikojnë seriozisht buxhetet tuaja. Në familje do të ketë diskutime sesi do të shpenzohen paratë dhe si do të investohen. Shmangni reagimet e papritura që mund ta përkeqësojnë situatën.

Peshqit-Me Venusin, Mërkurin dhe Marsin në aspekt të shkëlqyer, nuk do ta keni të vështirë të riktheheni në krye në këtë pjesë të dytë të qershorit. Edhe nëse vini nga një periudhë mjaft e lodhshme dhe stresuese, tani me siguri keni ide më të qarta për atë që dëshironi të bëni në të ardhmen. Tani është më e lehtë të rinovosh një marrëveshje ose të gjesh një zgjidhje, veçanërisht nëse punoni si ekip. Sipas horoskopit të ditës, do të jetë e vështirë të mos bini në dashuri me këtë Venus intriguese. Nëse keni takuar së fundmi dikë që ju intereson, përpiquni të jeni ai që do të hidhni hapin e parë dhe mos kini frikë.

Të ngjashme