Kryefjala Logo

Parashikimet e yjeve me të vetmin:Paolo Fox

17 Tetor, 2023 | 10:46 am

Dashi-Një fazë e këndshme rinisjeje po vjen për ju. Kjo nuk do të thotë se çdo problem do të zgjidhet në një çast, por se gjërat do të fillojnë të përmirësohen pak nga pak. Ju dëshironi të rikuperoni kohën dhe hapësirën dhe të përpiqeni të bëni gjëra të reja. Është një kohë e qetë për dashuri.

Demi-Këtë javë hëna e kundërt krijon disa shqetësime dhe disa ndryshime humori. Mundohuni të kujdeseni më shumë për mirëqenien tuaj dhe shmangni debatet si në punë ashtu edhe në dashuri. Kjo është koha e duhur për të rregulluar gjërat.

Binjakët-Jeni shumë të zënë me punë këto ditë dhe dashuria është lënë pak mënjanë por ka nevojë për më shumë garanci. Mbërrin projekte të reja por përpiquni të mos prisni shumë menjëherë. Saturni disonant sjell vonesa.

Gaforrja-Në dashuri ka më pak pasiguri se në të kaluarën, kështu që mund të filloni të rinisni një ndjenjë. Ata që janë beqarë janë në kërkim të historive të reja edhe nëse nuk është gjithmonë e lehtë të takosh njerëz interesantë. Megjithatë, të përpiqesh është gjithmonë më mirë sesa të qëndrosh në këmbë. Përgjegjësitë e mëdha vijnë me punën.

Luani-Kohët e fundit keni pasur disa probleme në punë edhe pse dëshironi të dukeni gjithmonë të suksesshëm. Nëse diçka nuk shkon siç duhet, mos u dorëzoni, por ndryshoni strategjinë tuaj. Pasioni i kthehet dashurisë.

Virgjëresha-Kjo ditë është e bukur dhe sjell kënaqësi të madhe në punë por edhe në dashuri. Venusi kalon përmes shenjës dhe lejon çiftet e qëndrueshme të bëjnë plane për të ardhmen. Ata që janë vetëm do të bekohen nga yjet në takime.

Peshorja-Na duhet ende pak kohë për të parë rezultatet e projekteve të reja. Kushdo që ka ndryshuar referenca ose detyra ka ndërmarrë një hap të rrezikshëm, por do të ketë rezultatet e tij. Ka shumë lodhje ndaj përpiquni të rikuperoni energjinë tuaj. Në dashuri jeni të zhytur në mendime.

Akrepi-Ka një tension të fortë këto ditë edhe nëse për ju 2023 ishte një vit në përgjithësi i suksesshëm. Ata që kanë ndryshuar bashkëpunime apo punë do të duhet të përveshin mëngët për t’u përshtatur me këtë jetë të re. Një revolucion i madh është duke u zhvilluar. Dashuria? Bej kujdes.

Shogjetari-Ju e keni kapërcyer periudhën më të vështirë kështu që tani gjithçka është në tatëpjetë. Në dashuri keni nevojë për më shumë mirëkuptim dhe në punë nëse po planifikoni një ndryshim, studioni mirë të gjitha lëvizjet përpara se ta bëni këtë.

Brocjapi-Yjet janë në anën tuaj ndaj është koha për projekte të reja. Në dashuri, ndjenjat kthehen të gjalla dhe mbani në mend se viti i ardhshëm do të jetë ideal për të bërë hapa të rëndësishëm në dashuri dhe në punë.

Ujori-Këto ditë janë për rikuperim dhe ju lejojnë të gjeni pak qetësi në nivel psikologjik. Revolucioni është afër, prandaj jini gati. Në dashuri kushtojini vëmendje diskutimeve me partnerin.

Peshqit-Kjo është një periudhë angazhimi të madh nga pikëpamja e punës edhe nëse kënaqësitë janë paksa të ndryshueshme në varësi të ditës. Vetëm në fund të muajit do të mbërrijë koha e rikonfirmimeve. Ne dashuri? Ka një shkëndijë për t’u gjetur.

Të ngjashme