Kryefjala Logo

Parashikimet e të hënës,30 tetor me astrologuan tuaj,Paolo Fox

4 muaj më parë

Demi-Kjo është një tjetër ditë që fton të gjithë të lindurit e shenjës së Demit t’i bëjnë gjërat me qetësi, tensione ka pasur së fundmi. Ata që kanë përjetuar probleme familjare, pune dhe diskutimi gjatë tre javëve të fundit, është më mirë të shtyjnë çdo lloj kontakti. Peripecitë e vjetra mund të rikthehen në dritë, kundërshtimet e Diellit, Mërkurit dhe Marsit krijojnë mosmarrëveshje të lindura për arsye të parëndësishme. Ajo që duket e diskutueshme është sektori sentimental, është e vështirë të mos debatoni me të dashurin tuaj për një çështje në dukje të parëndësishme. Në këtë periudhë marrëdhëniet e dashurisë nuk marrin hov menjëherë, nëse jeni beqarë keni rënë në dashuri me një person të vështirë, të largët apo të ndryshëm nga ju për nga karakteri dhe nevojat.

Binjakët-Përshtatshmëria juaj është në çati kohët e fundit, ju mund të mashtroni çdo situatë. Aftësitë tuaja komunikuese janë paksa të lëkundura dhe mund t’ju sjellin disa telashe. Në dashuri ka paqartësi por asgjë që nuk mund të kapërcehet me pak durim. Karriera juaj duket se po përparon ngadalë, por fati është në anën tuaj.

Gaforrja-Javët e rikuperimit. Pikërisht në këto ditë Dielli, Mërkuri dhe Marsi janë të favorshëm. Shpresoj që shumë mund t’i shfrytëzojnë sa më shumë prej tyre. Është një kohë kur Gaforrja duhet të shpresojë për të ardhmen, të përballojë gjithçka me më shumë optimizëm. Pjesa e parë e kësaj dite është e qetë, por sonte ne rikuperojmë. Dashuritë që lindin në këtë moment kanë ngjyrime romantike dhe poetike, sigurisht që zotërojnë aromën dhe shtysën që të çon në marrjen e zgjedhjeve të rëndësishme. Në këtë ju do të mbështeteni nga pozicioni i Jupiterit i cili merr një aspekt të veçantë dhe që ju përfshin më shumë nëse tashmë keni një histori të vlefshme.

Një rreshtim i planetëve në një shenjë miqësore krijon vrull rreth ideve dhe historive të reja. Pra, këtu janë ata që janë ende në kërkim të një lidhjeje.

Luani-Në dashuri ka shumë nevojë për qetësi dhe sot mund të përjetoni një moment të bukur me partnerin. Në punë, nëse ka një zgjedhje për të bërë, është më mirë ta shtyni për javën e ardhshme.

Virgjëresha-Ju keni një dëshirë të madhe për të dashur kështu që përpiquni të dilni më shumë dhe të hapeni me të tjerët. Në punë është më mirë t’ua delegoni ndonjëherë të tjerëve.

Peshorja-Duke qenë se fillimi i tetorit solli lodhje dhe problem për t’u kuruar, mirëpresim këtë fund muaji i cili ofron disa burime më shumë. Për më tepër, nëntori do të jetë një muaj interesant për dashurinë, ndaj beqarët duhet të zgjerojnë fushën e tyre të veprimit. Nëse jeni të lodhur nga një mjedis, keni nisur së fundmi një bashkëpunim ose jeni të sigurt se duhet të ndryshoni diçka. Është mirë të përpiqeni të shpërqendroni mendjen, të rikuperoni dashurinë. Ky fillim jave do ju ndihmojë. Shpirti juaj i gjallë është nota më domethënëse e momentit, do t’ju lejojë të përballoni me dinamikë dhe entuziazëm çdo situatë dhe eventualitet në mjedisin familjar dhe në vendin e punës. Mundohuni të bëni shëtitje të gjata, nëse koha e lejon, kushtojini më shumë vëmendje dietës suaj.

Akrepi-Yjet po ju japin një dorë sot dhe mund të takoni edhe dikë shumë interesant. Në punë bëni kërkesa nëse dëshironi diçka më shumë.

Shigjetari-Mos i nënvlerësoni njerëzit që takoni sot, sepse ata mund të kthehen në diçka më shumë se një miqësi. Në punë realizoni vetëm projekte në të cilat besoni vërtet. Kjo është një ditë që mund të japë sinjale të veçanta për ata që janë në pritje të lajmeve për një lidhje.

Bricjapi-Sot mund të keni një takim të ri interesant dhe në punë mund t’ju ofrojnë ndonjë projekt të ri, merreni parasysh.

Ujori-Mjafton t’i kushtoni vëmendje disa debateve të vogla në dashuri sot dhe në punë gjeni kohë për t’i bërë gjërat jashtëzakonisht me qetësi.

Peshqit-Më mirë të jeni shumë të qetë në dashuri sepse yjet janë pak nervozë sot. Në punë ju impononi edhe mendimet tuaja, e dini se çfarë po bëni dhe është e drejtë që të tjerët t’ju respektojnë.

Të ngjashme