Kryefjala Logo

Parashikimet e secilës shenjë me astrologun Paolo Fox

27 Korrik, 2023 | 10:43 am

Dashi-Ju jeni në një moment të rëndësishëm të jetës tuaj edhe pse të lodhshme. Ka fitore me Venus pozitive dhe gjithashtu zgjidhje. Tani për tani ju dëshironi të hiqni qafe një barrë. Në dashuri, mos e lini të sigurtën për të pasigurt.

Demi-E juaja është një shenjë që ka dalë nga tensioni muajsh dhe tani më në fund po vijnë sukseset. Nëse një tension i caktuar ka të bëjë me paratë dhe punën, zgjidhjet do të vijnë nga mesi i gushtit. Mos u bëni pesimist, kini kujdes në dashuri.

Binjakët-Ekziston një gjendje eksitimi pozitiv në ajër që duhet të drejtohet drejt dashurisë. Ndjenjat mund të lulëzojnë. Saturni disonant sjell vonesa në punë dhe hëna e kundërt kërkon të mos bëjë shumë.

Gaforrja- Kjo është një kohë “krasitjeje” me një shkëputje emocionale ose projekt për t’u larguar. Por shkurtimet do të shërbejnë për rritjen e re personale. Nga ajo që vjen, mos u dëshpëroni.

Luani-Më të rinjtë mund të kenë ndonjë konflikt, por lërini gjërat të rrëshqasin mbi ju. Venusi sjell forcë dhe hijeshi. Po rifitoni pak fuqi në punë por edhe në familje. Dritat e vëmendjes janë të gjitha mbi ju.

Virgjëresha-Hëna është e favorshme ndaj është koha për zgjedhje të mençura. Muajt ​​e fundit kanë qenë të favorshëm dhe ju kanë bërë të jetoni të qetë, përveç disa bezdive. Ne shpenzojmë shumë dhe fitojmë pak për ca kohë.

Peshorja-Kjo është një klimë e lodhshme, por ky qiell sjell dashurinë, por edhe miqësinë. Jupiteri mbron çështjet më të mëdha. Shumë duan të kthehen në lojë dhe do të kenë mundësinë ta bëjnë këtë.

Akrepi-Ka shumë tensione planetare në këtë periudhë dhe ka pasiguri për punën. Aprovimet do të vijnë në vjeshtë. Një ndryshim i rëndësishëm do të ketë të bëjë me punën dhe dashuria është paksa problematike, sidomos për zemrat e vetmuara.

Shigjetari-Hëna kalon në shenjën tuaj dhe do të formojë një tribunë të bukur me Venusin, ndaj shtyni ndjenjat tuaja. Kthehen ndjenjat që nuk i keni ndjerë për një kohë. Do të ketë lajme deri në fund të vitit.

Bricjapi-Është një kohë suksesi. Konfirmimet vijnë dhe përpiquni të gjeni harmoninë me veten tuaj. Do të duhet të bëhen zgjedhje të rëndësishme dhe të përcaktohen prioritetet. Qielli pjellor për punën, neutral për dashurinë.

Ujori-Këshilla është të planifikoni një periudhë të qetë edhe nëse jeni nën presion këto ditë. Ka mendime të dyta të mundshme. Është efekt i planetëve të kundërt, më mirë të mos e lodhni veten me të.

Peshqit-Për momentin ekziston një gjendje turbullimi që ekziston gjithmonë në jetën tuaj përpara një zgjedhjeje të madhe ose fillimit të një projekti të ri, por Saturni në shenjën tuaj ju jep vendosmëri. Dashuria jetohet më shumë me mendjen sesa me zemër dhe duket pothuajse e kufizuar në një situatë të vështirë, por ju keni një aftësi të madhe për të ndryshuar strukturën e një marrëdhënieje.

Të ngjashme