Kryefjala Logo

Parashikimet e së premtes,22 shtator,me të besuarin tuaj Paolo Fox

22 Shtator, 2023 | 8:56 am

Dashi-Ju dëshironi të bëni gjëra të reja dhe të zhyteni në aventura të reja nga pikëpamja e punës. Kjo e premte është e bukur për punë, por jo aq shumë për dashurinë, e cila ndoshta nuk është me të vërtetë prioriteti juaj për momentin.

Demi-Ju jeni ndjerë pak nën mot këto ditët e fundit dhe ndryshimi i stinës nuk ju ndihmon shumë për të rifituar forcat tuaja, por duhet të jeni të duruar dhe t’i kushtoni pak kohë mirëqenies suaj. Kjo nuk është as koha ideale për dashuri.

Binjakët-Kohët e fundit ndiheni pak të bllokuar sikur nuk mund të gjeni energjinë e duhur për të bërë gjërat. Më mirë të mos fiksoheni shumë, megjithatë do të rifitoni lartësinë pak nga pak sepse pak nga pak fati do t’ju shtohet.

Gaforrja-Ju jeni duke përjetuar një periudhë disi të veçantë ku gjërat nuk po funksionojnë në mënyrën më të mirë të tyre, por në të njëjtën kohë ato nuk janë as katastrofike. Prisni ditë më të mira dhe ndërkohë shijoni në maksimum këtë fundjavë. Në dashuri duhet të gjeni pak intimitet.

Luani-Për ju kjo është një periudhë shumë stresuese për shkak të punës por në të njëjtën kohë stimuluese. Kini kujdes, megjithatë, mos e teproni sepse shëndeti juaj mund të vuajë. Në dashuri, megjithatë, pas një kohe largimi, paqja kthehet.

Virgjëresha-Kushtojini vëmendje çështjeve të parave sot dhe gjithashtu disa ngjarjeve të papritura në punë. Për pjesën tjetër gjithçka duket se po shkon mirë dhe madje dashuria kthehet për të dhënë emocione por mos harroni se duhet të bëni përpjekjet tuaja për të.

Peshorja-Pas muajve stresues, vjen një moment pozitiviteti dhe rilindjeje. Puna po shkon mirë, dashuria është pak konfuze. Megjithatë, është vetëm një moment kalimtar.

Akrepi-Fillon një periudhë me fat ku ju ktheheni të jeni të suksesshëm nga të gjitha këndvështrimet. Dëshira për të bërë është e madhe dhe gjithashtu dëshira për të dashur. Shfrytëzojeni favorin e yjeve.

Shigjetari-Ka diçka që nuk po shkon siç do të dëshironit, sidomos në punë. Mundohuni të kuptoni se çfarë nuk funksionon dhe pse dhe kini kujdes me paratë. Dashuria? Funksionon, por kini kujdes të mos e vendosni këmbën në dy këpucë.

Bricjapi-Jeni në pistën e nisjes, më në fund është koha juaj për të shkëlqyer. Në punë e keni kanalizuar veten në sektorin e duhur për ju, por bëni kujdes të mos bëni zgjedhje të nxituara dhe të menduara keq. Dashuria? Nuk është prioritet tani.

Ujori-Ju po përjetoni një periudhë shumë kaotike në këto muajt e fundit dhe gjërat duket se kanë ngecur në këtë kaos. Në punë zgjedhjet do të duhet të bëhen së shpejti dhe dashuria është paksa e nënshtruar.

Peshqit-Është një periudhë mjaft kërkuese nga pikëpamja e punës por edhe stimuluese. Vazhdoni kështu pa u ankuar shumë dhe në dashuri përpiquni të gjeni pak intimitet me partnerin.

Të ngjashme