Kryefjala Logo

Parashikimet e së hënës nisin kështu me Paolo Fox

9 Tetor, 2023 | 9:58 am

Dashi-Tregohuni të kujdesshëm për të vënë në zjarr dashurinë për shkak të angazhimeve në punë, mund të rezultojë një gabim i madh. Me Merkurin përballë do ketë ditë të këqija, do ndiheni të nënshtruar dhe nervozë dhe do bëhet e vështirë të hapeni për të nxjerrë në pah atë që keni brenda. Dyshimet do jenë protagonistë në punë, kusht edhe për shkak të Diellit të kundërt.

Demi-HHëna është disonante, jeni të shqetësuar, ka tensione apo shqetësime të vazhdueshme. Tranziti i Jupiterit në shenjën tuaj të horoskopit sjell nevojën për t’u kujdesur për shumë gjëra, ju jeni ai që duhet të ribëni gjithçka si në punë ashtu edhe në dashuri. Ky planet centralizon detyrimet dhe interesat, rrit rëndësinë në fushën e punës, pa ju disa gjëra nuk mund të bëhen. Duke vepruar kështu, ju arrini në mbrëmje pa energji, me të vetmin mendim për t’u larguar nga shqetësimet që kanë qenë të shumta javët e fundit.

Binjakët-Javë kaotike dhe nervoze, Marsi është në aspekt të mirë, por në dashuri nuk mund të flasim për një periudhë të lehtë, duhet kapërcyer një distancë ose personi që doni është diku tjetër, ka një gjendje shqetësimi që ka të bëjë me komunikimin në çift. Ka një tension që duhet menaxhuar me mençuri. Mund të raportohet një kohë më e mirë për kontaktet e biznesit edhe nëse gjithçka është paksa vonë për dëshirën tuaj. Organizohuni sa më mirë dhe mos shtyni asgjë për të martën dhe të mërkurën.

Gaforrja-Janë ditë të veçanta, qielli i javëve të fundit mbetet i vlefshëm për punë por është i lodhshëm. Ka pengesa për të kapërcyer dhe ka të ngjarë që të jeni të zënë me shumë gjëra të reja që nuk është e lehtë të qëndroni të qetë. Marsi bëhet sërish i favorshëm nga data 12, në fund çfarëdo që të bëni mos kini frikë. Ju mund të mendoni se funksionon dhe se ju jep pak më shumë kënaqësi në fund të muajit. Në dashuri mund të gjeni konfirmime në krahasim me muajin e kaluar.

Luani-Do të jetë një javë e ngarkuar. Nëse keni një rol udhëheqës në punë, ka të ngjarë të ketë shumë gjëra për të organizuar. Periudha e konfliktit me të kaluarën duket se ka mbaruar, në këto ditë mund të mbetej vetëm një tension i vogël për shkak të një çështjeje parash për t’u zgjidhur. Jupiteri në një aspekt kritik të vë në provë dhe nuk e përjashtoj që kohët e fundit të kesh dalë kundër një grupi, ka pasur nevojë të ndryshosh rolin tënd. A po fillojmë nga e para? E mundshme. Por ju pëlqejnë gjërat e reja, sepse ato ju detyrojnë të provoni vazhdimisht veten. Afërdita del nga shenja juaj në dashuri. Do të keni përparësinë, mund të merrni të gjitha vendimet që dëshironi. Në punë ka mundësi të keni një bllok, por shumë shpejt do të zhduket dhe do ndiheni të lirë të shprehni krijimtarinë tuaj duke hedhur çdo zhgënjim nga dritarja. Kujdesuni për shpenzimet tuaja. Në përgjithësi, do të jetë një javë me fat.

Virgjëresha-Afërdita hyn në shenjën tuaj të zodiakut, është koha e duhur për të rifreskuar shpirtin dhe për t’u ndjerë më mirë, për të jetuar marrëdhëniet në mënyrë më efektive. Jupiteri është në një aspekt interesant, ata që nuk përjetojnë gjëra të reja ose këtë periudhë në qetësi, duhet të shikojnë të kaluarën e tyre dhe të kuptojnë nëse janë të mbërthyer në çështje të vjetra të pazgjidhura. Është në rregull të hiqni disa pengesa mendore, kuptoni nëse ka ndonjë bllok të brendshëm që ndalon evolucionin e një periudhe që është e rëndësishme astrologjikisht. Përgjigjet vijnë së shpejti për ata që drejtojnë biznesin e tyre. Takime të reja për ata që duan të përjetojnë ndjenja të këndshme.

Peshorja-Ju pëlqen të jetoni me siguri, megjithatë kohët e fundit ka pasur disa herë diskutime. Ka të ngjarë që këto ditët e fundit të mos jeni ndjerë në formë perfekte, të keni akumuluar tension dhe inat për një kohë të gjatë. Paolo Fox ju kujton kur shpjegoi se midis marsit dhe qershorit diçka nuk kishte shkuar mirë. Që atëherë, disa marrëdhënie me partnerët ose bashkëpunëtorët kanë ndryshuar ose vlerësimi që keni për ta ka ndryshuar. Mërkuri që kalon në shenjë, falë kësaj do të jetë më e lehtë të flitet për të ardhmen dhe e premtja e 13-të do ta demonstrojë këtë. Ata që po ndryshojnë role, grupe ose kanë referenca të tjera do të zhvillojnë siguri të reja me kalimin e kohës. Nga data 12 një rrezik mund të përkufizohet si i kapërcyer.

Akrepi-Duke hapur javën nën stres, Paolo Fox kishte paralajmëruar se do të kishte një sezon pune rinovimesh, të lodhshme dhe pa asnjë moment pushim. Madje ka nga ata që presin përfundimin e një projekti të madh. Në fund të fundit, ndryshimet stimulojnë kreativitetin tuaj dhe nuk duhet të keni frikë të rrezikoni, sot do të ketë vonesa ose vëmendje të vogla për t’i kapërcyer. Është më mirë të çohen përpara projekte të reja, ajo që po testohet tani mund të menaxhohet me siguri më të madhe në fund të vitit kur shpallet një sukses për shumë njerëz.

Shigjetari-Ju nuk duhet të qëndroni të lidhur me të kaluarën, as të ndikoheni nga ajo që ishte e mirë, marrëdhëniet që tani janë konsumuar duhet të ndërpriten. Në fakt, do të jetë një javë kritike sentimentale. Asnjë lajm interesant në punë, do të jetë e njëjta rutinë e vjetër që do t’ju mërzitë. Në kohën tuaj të lirë përpiquni të bëni diçka argëtuese. Fati nuk është shumë në anën tuaj.

Bricjapi-Yje të rëndësishëm për një shenjë apo atë që kërkon rrugë të reja për të ndjekur, tetori është muaji i zgjedhjeve që mund të kenë të bëjnë me shtëpinë, dashurinë apo edhe punën. Shumë varet nga rrethanat dhe mosha, por një zgjedhje e shkëlqyer tashmë është gati për t’u përfunduar më 11 dhe 12 tetor. Ata që kanë mundësi të blejnë, shesin apo zhvendosin shtëpi këto ditë po mendojnë për një ndryshim, një qira, një transferim. Në këtë moment nuk duhet të nënvlerësojmë ndjenjat që janë pikë referimi pas shumë javësh në të cilat kemi menduar paksa shumë për punën, për paratë, për çështje praktike. Ata që nuk kanë vendosur të jetojnë së bashku ose të martohen mund të mendojnë për këtë. Takime të reja shumë intriguese. Mos u dorëzoni para ndrojtjes apo frikës për të bërë gabime.

Ujori-Ide të mira që vijnë në këtë periudhë me Diell dhe Merkur të favorshëm, por mes të thuash dhe të bësh ka shumë ujë. Kjo është arsyeja pse ne duhet t’i mbajmë këmbët fort të vendosura në tokë, veçanërisht në vendin e punës duhet të jemi praktik dhe largpamës, të mos dorëzohemi para iluzioneve apo utopive. Ka disa polemika që po ndodhin. Por ka edhe një lajm të mirë, Venusi nuk do të jetë më kundër nga sot. Kjo do të thotë se dashuria do të jetë në gjendje të rikuperohet. Megjithatë, ai mund t’ju shqetësojë gjatë një bisede ose rrezikoni të zemëroheni për një situatë që nuk funksionon, duhet të pohoni më shumë veten. Të jesh i sjellshëm dhe i sjellshëm është mirë, por ki kujdes që dikush të mos e keqkuptojë mirëkuptimin dhe qëndrimin tënd akomodues duke e ngatërruar me dobësi.

Peshqit-E marta dhe e mërkura pritet të jenë të trazuara, ndaj këshilla që jep Paolo Fox është të organizoni nga sot se çfarë duhet të bëni në 48 orët e ardhshme dhe duke qenë se e dini paraprakisht se do të ketë tensione për t’u kapërcyer, shmangni takimet dhe angazhimet që mund t’ju mërzitë, shtyni gjithçka për pas të premtes. Astrologu romak parashikon që e hëna e datës 16 do të jetë në favorin tuaj. Ata që kanë një interes të madh emocional mes ditës së sotme dhe të nesërmes, mund ta shohin më pak të dashurin e tyre, nuk përjashtohet që të lindë ndonjë polemikë. Saturni në shenjë mund të ketë sjellë tashmë mundësinë e rikuperimit të projekteve të varrosura në të shkuarën apo bashkëpunimeve të përfunduara pak kohë më parë. Ata që janë djegur nga zjarri vështirë se rrezikojnë, jeni jashtëzakonisht të kujdesshëm në çdo gjë, por mos e ekzagjeroni.

Të ngjashme