Kryefjala Logo

Parashikimet e një jave të re me astrologun Paolo Fox

25 Shtator, 2023 | 9:54 am

Dashi-Një ditë konfuze në të cilën lodhja fillon të ndihet, shumë angazhime të lidhura me jetën e përditshme kanë krijuar pak stres që rrezikon të shqetësojë lidhjet sentimentale ose ka dikush që ka të bëjë me njerëz me ego joproporcionale, një skenar që ai mezi e përballon. sepse të lindurit në këtë shenjë duan të kenë hapësirën e tyre. Pavarësisht gjithçkaje që po vazhdoni të punoni në projekte, disa janë edhe pranë realizimit të tyre; jeni kthyer si drejtorë të jetës suaj dhe po rifitoni poste të rëndësishme, kini kujdes të mos ringjallni çështje nga e kaluara që ishin mbyllur, por që mund t’ju rikthehen përsëri.

Demi-Jeni ende në mes të atij revolucioni të shpallur tashmë në fund të vitit të kaluar, një proces që shkakton ndryshime, por në përgjithësi po ecën mirë… megjithatë, ka nga ata që, megjithatë, nuk po marrin avantazhe të mëdha sepse e bëjnë këtë. nuk ka ndërmend të përfshihet, duke pasur parasysh frikën e pasojave të mundshme negative. Ne duhet ta kthejmë këtë kurs, të heqim frikën e guximit për të bërë diçka për të ndërtuar një të ardhme më të mirë.

Binjakët-Më në fund e keni çliruar veten nga një barrë e madhe, 48 orët e fundit kanë qenë të rënda me debate (madje edhe me partnerin) apo edhe mbyllje e ndarje të qarta. Ajo që krijon probleme është një pikëpamje disi e zhgënjyer e marrëdhënieve, ose çiftet nuk kanë kohë të mjaftueshme për të qenë së bashku dhe për të shijuar marrëdhënien. Mos u shqetësoni sepse jeni duke shkuar drejt një tetori më të ndërgjegjshëm përsa i përket ndjenjave, ajo që nuk është bërë deri tani do të rikuperohet shumë shpejt. Jepni një shans dashurive të reja, por vini veten në linjë më shumë!

Gaforrja-Jeni shumë simpatik, por edhe tepër i ndjeshëm dhe në këtë ditë mund t’ju pushtojë melankolia; ju mendoni se jeni të rrethuar nga njerëz që ju kuptojnë, por nuk është gjithmonë kështu, sepse shpesh ndryshoni humor dhe kjo çorienton të tjerët. Dhe sikur të mos mjaftonte kjo, prej disa muajsh projektet dhe programet me të cilat keni punuar kanë ecur paksa me lëvizje të ngadalta, gjë që po ju bën të ndiheni nervoz sepse jeni duke punuar shumë dhe duke arritur pak. Megjithatë, kënaqësitë e vogla do të vijnë në muajt e ardhshëm, ne mund të fillojmë që andej për të ecur përsëri lart.

Luani-Me Jupiterin në favor, të lindurit në këtë shenjë do të duken edhe më të fortë, më me vullnet të fortë dhe më sanguinë; këto karakteristika do të ndihmojnë shumë për suksesin e disa projekteve ose për rifillimin e diçkaje që ishte braktisur. Rrallëherë kapeni nga pesimizmi, një nga cilësitë tuaja të mëdha është se keni gjithmonë energjinë e duhur (edhe mendore) për të ecur përpara.

Virgjëresha-Do t’ju duhej një ditë relaksuese, idealja do të ishte të shfrytëzonit sa më shumë këtë ditë, kështu që shpresa është që të mos keni shumë për të bërë: është koha të kujdeseni për fëmijët dhe shtëpinë, por mbi të gjitha për veten dhe familjes tuaj, kushtojini pak kohë cilësore dashurive tuaja dhe asaj që ju bën të ndiheni mirë. Ndjenja juaj logjike, ajo që ju bën të gjeni një shpjegim për gjithçka, mund t’ju ndihmojë të zgjidhni një dilemë, por mos u ngecni shumë sepse ndonjëherë edhe gjërat më të ndërlikuara zgjidhen vetë.

Peshorja- Je shumë e zjarrtë dhe ke një dëshirë të madhe për të dashuruar, po ia merr jetën në kafshata si nuk ka kohë që ka ndodhur sepse e ke kuptuar që është vetëm një dhe nuk duhet humbur. Kohët kur vazhdimisht mendonit se nuk mund ta bënit të dukej larg; tani e keni kuptuar se keni forcë të jashtëzakonshme dhe se nuk jeni aspak të varur nga të tjerët. Nëse doni të bëni diçka, e bëni, pa paranojë apo dyshime, dhe të gjitha projektet që keni në mendje po rikuperohen duke pasur parasysh forcën e yjeve në muajin tetor!

Akrepi-Mos e tundni shumë varkën, diçka ka ndodhur në jetën tuaj (ose në një lidhje) në gusht që ju mundon ende. Shqetësimet për shkak të këtij keqkuptimi ju sjellin stres të madh dhe nuk ju bëjnë shumë të kthjellët.Kësaj i shtohet edhe fakti se ju shpesh i vendosni shqetësimet dhe nevojat e të tjerëve para tuajat dhe kjo nuk është e drejtë. Rimëkëmbja do të vijë në muajt tetor dhe nëntor, veçanërisht në sferën sentimentale, ndaj bëni durim, por filloni të bëni diçka më shumë në këtë kuptim nga kjo e diel. Pastaj ka nga ata që duan të bëjnë gjëra të ndryshme, por nuk munden, ose ata që kanë dyshime për një kontratë që skadon.

Shigjetari-Hëna është në një pozicion të favorshëm në këtë moment, kështu që do të ndiheni më të qetë dhe larg atyre situatave konfliktuale që ju kanë nervozuar kohët e fundit. Kini kujdes me dashurinë dhe mos kërkoni shumë nga partneri juaj, veçanërisht kur jeni të detyruar të jetoni një marrëdhënie me (shumë) pavarësi; Fakti që ju dëshironi lirinë nuk do të thotë që ju duhet të tradhtoni ata që ju rrethojnë dhe ndoshta prisni që ai/ajo ta pranojë atë.

Bricjapi-Në këtë periudhë keni punuar aq shumë, keni bërë aq shumë gjëra sa nuk keni pasur kohë për veten tuaj… tani është koha t’i kushtoni një ditë gjërave të bukura, asaj që ju pëlqen dhe emocioneve pozitive. Nëse vazhdoni të keni angazhime dhe përgjegjësi, provoni t’i vononi disa prej tyre ose ndoshta t’ua delegoni (njerëzve të duhur) në favor të orëve konstruktive në nivel personal, të mira si për pushim ashtu edhe për rigjenerimin e mendjes.

Ujori-Jeni duke përjetuar ditë të rëndësishme, me krijimtari dhe imagjinatë të madhe, në të cilat edhe Hëna është aty për t’ju favorizuar: këto janë emocione që kthehen, ndjesi të bukura edhe në dashuri dhe një dëshirë e re për të përjetuar pasione nxitëse në çdo aspekt. Ndoshta, duke pasur parasysh shpirtin tuaj rebel, dikush mund të tundohet të thyejë disa rregulla! Pastaj është tundimi për të marrë projekte të braktisura disa kohë më parë ose për të nisur një të ri.

Peshqit-Pas 48 orësh të mundimshme, këtë ditë duhet t’ia dedikoni relaksimit, zgjidhjes së konfuzionit dhe rimbushjes së baterive. Pa qartësi rrezikoni të punoni dy herë më shumë dhe të mos arrini rezultate, pra të humbni kohë, edhe nëse është pasiguria në punë ajo që ju shqetëson dhe ju bën kaq aktiv; do të dëshironit të bëni diçka ndryshe ose të përcaktoni më mirë rolin tuaj në kompani, pak nga pak do të keni mundësinë e duhur ose do të merrni përgjigjet që kërkoni në lidhje me situatën tuaj. Megjithatë, disa kanë ndjenjën se kanë sakrifikuar shumë për asgjë.

Të ngjashme