Kryefjala Logo

Parashikimet e ditës së shtunë me tuajin,astrologun Paolo Fox

19 Gusht, 2023 | 11:02 am

Dashi-Të dashur desh, kjo fundjavë ka nevojë për relaksim: ka shumë dyshime që kanë lindur së fundmi. Tensionet dhe hutimet shqetësojnë gjithashtu disa çifte përgjithësisht të lidhur ngushtë. Shmangni qëndrimet armiqësore dhe distancat provokuese.

Demi-Ka shumë çifte nga të sapolindurit e deri tek ata afatgjatë që po përballen me tensione ose probleme të papritura familjare. Edhe nëse viti do të jetë i favorshëm, do të ishte e përshtatshme të riformuloheshin programet dhe projektet, duke i përshtatur ato me gjendjen aktuale.

Binjakët-Ju pret një fundjavë e këndshme: është e rëndësishme ta jetoni dashurinë në një mënyrë të qetë. Njohje të reja të mundshme, qoftë edhe thjesht për miqësi. Relaksimi është i këshillueshëm, sidomos nëse keni probleme fizike, por momenti është i favorshëm për zgjidhjen e problemeve profesionale.

Gaforrja-Jundjava mund të jetë joproduktive për ata që duan ta teprojnë. Përkundrazi, këto ditë mbeten të favorshme për planifikimin e gjërave të ardhshme për të bërë. Nëse është e mundur, do të ishte një ide e mirë të kaloni kohë në kontakt me natyrën.

Luani-Edhe nëse për të parë frutat do të duhet të prisni muajin shtator, kjo periudhë është e rëndësishme për mundësitë e mbjelljes dhe për të qenë pranë njerëzve të dashur. Mundësitë që vijnë për ata që përjetuan periudha kritike vitin e kaluar.

Virgjëresha-Nga Jupiteri i favorshëm në Saturnin e kundërt: disa siguri janë vënë në pikëpyetje, por programet tuaja mbeten të mira. Ju mbani pak shumë tension: duhet të kuptoni se jo gjithçka ka një shpjegim dhe, veçanërisht në dashuri, ndjekja e instinkteve tuaja mund të jetë një opsion i shkëlqyer.

Peshorja-Pas tensioneve të fundit këto ditë po e përgatisin shtetin për shpengimin e pritur. Dëshirat dalëngadalë rishfaqen: në disa raste duket sikur nisi nga e para, ndërsa të tjerat mund të rifillojnë projektet e braktisura më parë.

Akrepi-Situata e përgjithshme mbetet e veçantë, paksa e tensionuar. Disa kanë ndryshuar vendet e punës, të tjerë projekte dhe programe; edhe në raste të tjera pasiguritë nisin nga bërthama familjare. Duhet të sqarohemi dhe të mos vendosim më shumë mish për të gatuar.

Shigjetari-Periudha është e përshtatshme për t’u rikthyer në lojë: instinkti tani është më i frytshëm se shumë pyetje. Disa veprime apo aktivitete në zhvillim janë më pak bindëse se në të kaluarën: megjithatë është e rëndësishme të mos i lëshoni, sepse nga shtatori do të ketë stimuj dhe mundësi të reja.

Bricjapi-Qetësia e lakmuar nuk vjen, por përgjegjësia është e një personi që është vendosur në jetën tuaj. Megjithatë, situata e përgjithshme është e favorshme: mundësitë për dashuri janë interesante dhe, nëse ecim me kujdes, lajmet dhe projektet e ardhshme do të marrin rrugën e duhur.

Ujori-Jeni të lodhur nga rutina e përditshme, por lënia e rrugës së vjetër për një të re është gjithmonë e rrezikshme. Sigurisht që duhet të analizojmë gjërat që janë të gabuara, por gjatë fundjavës do të jemi ende në gjendje të gjejmë pak qetësi.

Peshwit-Në këtë periudhë keni zgjedhje të rëndësishme për të bërë, në gjendje të zbusni konfuzionin aktual. Ju ndoshta jeni aktualisht i pezulluar mes dy personave ose dy vendimeve. Partneri juaj mund të presë përgjigje nga ju.

Të ngjashme