Kryefjala Logo

Parashikimet e datës 4 nëntor me astrologun Paolo Fox

4 muaj më parë

Dashi-Së fundi, edhe shenja e planetëve do të ketë një pamje vërtet të lakmueshme astrale, veçanërisht për sa i përket marrëdhënieve ndërpersonale. Ju gjithashtu mund të merrni një ftesë të veçantë të cilës nuk do të jeni në gjendje t’i thoni jo. Kjo është koha e duhur për të rizgjuar pasionin tuaj. Është një periudhë shumë e favorshme jo vetëm për çiftet që kanë planifikuar të kenë një fëmijë, por edhe për ato çifte që duan të jetojnë bashkë ose të blejnë një shtëpi të re.

Demi-Dita e sotme do ju sjellë shumë shqetësime në punë. Punëdhënësi juaj mund t’ju imponojë një ritëm të furishëm, i cili vetëm do t’ju bëjë edhe më të tensionuar dhe të stresuar. Kohët e fundit klima rreth jush është bërë vërtet polemike dhe e paqëndrueshme. Edhe në nivel familjar, mund të lindin debate ose keqkuptime që mund të çojnë në një ndarje. Mundohuni të veproni me kujdes dhe peshoni fjalët tuaja me kujdes.

Binjakët-Ekziston një farë tensioni dhe nervozizmi që po ju bën shumë të ndërlikuar jetën. Ndoshta diçka nuk ju shkon mirë ose jeni detyruar të pranoni zgjidhje që nuk ju pëlqejnë. Në marrëdhënien tuaj në çift ka edhe elementë të ftohtësisë. Për këtë arsye nevojitet një sqarim i menjëhershëm për të mos vijuar më tej kjo situatë. Ju gjithashtu do të duhet të jeni të mirë për të ditur se si të dëgjoni nevojat e partnerit tuaj.

Gaforrja-Kjo e shtunë do të jetë shumë pozitive dhe do t’ju shohë veçanërisht të buzëqeshur dhe konstruktiv në mënyrën tuaj të të bërit të gjërave. Kushdo që po përjeton një periudhë të karakterizuar nga dyshime dhe hutime, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale, do të duhet të përpiqet të mendojë me kujdes se çfarë të bëjë në të ardhmen. Është një periudhë e favorshme për ata që duan të jetojnë bashkë ose për ato që duan të mbeten shtatzënë.

Luani-Dita e sotme do jetë ende plot konflikte dhe keqkuptime në familje. Edhe për arsye të parëndësishme, mund të lindin debate ose grindje që mund të çojnë edhe në një ndarje të pariparueshme. Tani për tani po i shihni gjërat nga këndvështrimi i gabuar, prandaj shpesh përfundoni në konflikt me njerëzit e tjerë. Mundohuni të mendoni mirë dhe të mos merrni vendime të diktuara vetëm nga instinkti i pastër!

Virgjëresha-Dita e sotme do jetë shumë premtuese. Ju jeni shumë pozitivë dhe konstruktivë dhe kjo do t’ju lejojë gjithashtu të përjetoni marrëdhëniet me të tjerët në një mënyrë shumë më pajtuese dhe qetësuese. Ata që kanë qenë të dashuruar për një kohë të gjatë mund të kënaqen edhe me disa shkelje të vogla. Keni një dëshirë të madhe për t’u rebeluar ndaj gjërave të imponuara ose rutinës së përditshme.

Peshorja-Është një periudhë e rilindjes së vërtetë për të gjithë ata njerëz të etur për të përjetuar histori të reja dhe aventura të reja. Po vijnë situata të reja, sigurisht më stimuluese, qoftë edhe në nivel profesional. Edhe për ata që studiojnë, një lajm shumë interesant vjen. Në dashuri, dëshira për të jetuar një aventurë tërheqëse po rritet.

Akrepi-Sot do të jetë e lehtë të përplasesh me të tjerët edhe thjesht për shkak të një fraze të thënë keq. Nuk do të duhet shumë për të vënë në provë një lidhje ose për të hyrë në konflikt me partnerin ose familjen tuaj. Mundohuni të peshoni fjalët tuaja me kujdes!

Shigjetari-Falë Hënës së favorshme do të ketë të gjitha kushtet për të rizbuluar dëshirën dhe dëshirën për të qenë me të tjerët. Do të ketë gjithashtu një mënyrë për të gjetur miqtë e vjetër dhe për të jetuar jetën me më shumë përfshirje dhe pasion. Historitë që do të lindin tani ose në javët e ardhshme do të kenë perspektiva të bukura rritjeje dhe zhvillimi përpara.

Bricjapi-Nëse kohët e fundit ka pasur një krizë, tani ekzistojnë të gjitha kushtet për të rikuperuar dhe rizbuluar atë frymë pajtuese që nevojitet për të gjetur harmoninë në marrëdhëniet shoqërore. Më në fund jeni më të buzëqeshur dhe më pak të zymtë dhe kjo do t’ju ndihmojë të përjetoni marrëdhënie me më shumë përfshirje. Kjo është një kohë e mirë për dashuri.

Ujori-Jeni mjaft të shqetësuar për një projekt që nuk është duke u nisur. Keni ndjesinë e ecjes në një udhë të vdekur. Aftësia juaj për të bindur do të jetë edhe një herë arma juaj fituese për të dalë nga kjo situatë. Ju keni vullnetin dhe dëshirën për të vepruar lirisht dhe pa kufizime.

Peshqit-Nga dita e 8-të nuk do të keni më kundërshtimin e Venusit dhe ky do të jetë një avantazh i madh. Sipas horoskopit të ditës do të jenë të gjitha kushtet për të përjetuar një fazë harmonie mes trupit dhe mendjes. Do të ndjeni një ndjenjë të caktuar mirëqenieje pasi jeni shumë krenarë për atë që po bëni dhe për veten tuaj. Mundohuni të mos mbeteni të burgosur të së shkuarës dhe të mos ndaleni në situata që ishin një dështim për ju. Shikoni të ardhmen me sy të rinj.

Të ngjashme