Kryefjala Logo

Parashikimet e datës 19 shtator me astrologun Paolo Fox

19 Shtator, 2023 | 10:27 am

Dashi-Ditë të rëndësishme po vijnë dhe nga nesër qielli do të jetë i dobishëm për ata që kanë çështje pune për të zgjidhur dhe ata që duan të sqarojnë çështjet e zemrës. Favorizohen projekte të reja dhe ka një dëshirë të madhe për të kompensuar kohën e humbur, por kujdes të mos bëheni të padurueshëm.

Demi-Një fazë e bukur rikuperimi po vjen dhe më në fund do të ndiheni të lirë nga ngarkesat e së shkuarës. Jupiteri në aspektin e shkëlqyer dhe Saturni interesant i japin një shtysë të këndshme kësaj dite. Kujdes vetëm në dashuri.

Binjakët-Ju ndjeni shumë presion tani dhe nuk dini si të përballeni me problemet. Saturni disonant solli ngadalësime dhe vonesa. Dashuria është më e mirë, por rikuperimi do të jetë i ngadaltë.

Gaforrja-Kjo është periudha ideale për t’u rikthyer në lojë dhe për t’u fokusuar në projekte të reja pune. Jupiteri dhe Saturni janë në aspekt të mirë dhe ndihmojnë. Dashuria kthehet e gjallë dhe e pasionuar, përfitoni nga ky qiell.

Luani-Këto janë ditë delikate, kini kujdes me çdo gjë që bëni dhe energjia juaj duhet të dozohet sa më mirë. Kujdes nga vonesat apo ngjarjet e papritura në punë dhe përpiquni të reagoni sa më qetë. Afërdita në shenjën tuaj i jep dorën në dashuri.

Virgjëresha-Saturnit e kundërshton pranvera dhe të shumtë janë të lindurit e kësaj shenje që kanë përjetuar ndryshime të mëdha. Tani, megjithatë, ne po biem në këmbë dhe po vijnë mundësi të reja. Beqarët duhet të dalin dhe të ekspozohen ndaj njohjeve të reja.

Peshorja-Keni një dëshirë të madhe për të kompensuar kohën e humbur, por rreziku është të vraponi shumë. Jini të matur dhe të kujdesshëm sepse kënaqësitë do të vijnë. Dashuria është në një fazë rishikimi.

Akrepi-Hëna në shenjën tuaj sjell intuita të bukura edhe nëse kjo periudhë mbetet ende mjaft e rëndë për ju. Jupiteri disonant dhe Venusi i kundërt flasin për pritje të gjata, veçanërisht për ata që fillojnë projekte të reja. Në dashuri duhet të gjeni qetësinë.

Shigjetari-Ky qiell i bukur që shpërblen dashurinë. Ndiheni të kënaqur dhe plot energji, vazhdoni. Pati një ngadalësim të vogël në punë, por mos u shqetësoni. Ajo që mungon është lajmi, për të gjithë fajin e Saturnit disonant.

Bricjapi-Jeni duke përjetuar një moment ngjitjeje ndaj shijoni këtë fitore. Keni gjithnjë e më shumë përgjegjësi dhe mundësi pune, thjesht bëni kujdes që të mos kapeni nga ankthi i performancës. Dashuria fillon sërish në tetor.

Ujori-Ka vonesa, ka lodhje të fortë. Nuk është një kohë shumë e qetë për ju. Duhet të filloni të kuptoni se çfarë të bëni me jetën tuaj, duke bërë plane nga të gjitha këndvështrimet. Në dashuri ka tension.

Peshqit-Ky shtator është paksa i shqetësuar, e gjitha për shkak të Merkurit të kundërt. Ka situata për të sqaruar dhe projekte të reja për të provuar. Ka shumë stres por së shpejti do të ketë një situatë më të qartë. Në dashuri duhet të jeni më prezent dhe konstant.

Të ngjashme