Kryefjala Logo

Parashikimet e astrologut Paolo Fox për 23 majin janë gati!

23 Maj, 2024 | 8:43 am

Dashi-Fillon një periudhë fuqie dhe fati të madh për ju, Mërkuri i çon në maksimum idetë e mira, ndaj nëse keni një projekt në të cilin besoni, përkushtohuni që ta realizoni. Kjo Venus jep shumë fat për zemrat e vetmuara

Demi-Në këtë moment takimet janë të rëndësishme për ju, veçanërisht ato të punës. Mërkuri dëshiron që të fokusoheni te financat, marrëveshjet, bashkëpunimet, investimet, gjithçka që ka të bëjë me paratë. Edhe energjia e Marsit po vjen për ju

Binjakët-Nga sot në shenjën tuaj vjen një Venus madhështore e cila ju dhuron dashuri, si në çift, ashtu edhe për ata që duan të kufizohen në përjetimin e një bashkëfajësie të veçantë, apo një aventurë mbrëmjeje, Jupiteri që vjen për t’u shfrytëzuar.

Gaforrja-Thjesht shiko të kaluarën dhe ne do t’ju tregojmë, veçanërisht në lidhje me dashurinë. Tani është koha kur yjet thonë se duhet të shoqëroheni, duhet të dilni dhe të takoni njerëz, qoftë edhe për punë.

Luani-Më në fund një qiell që nuk është më konfliktual: yjet kanë ndryshuar drejtim dhe ju mund të jeni të lumtur për këtë. Mjaft komplikime, vonesa dhe shqetësime fizike, më në fund mund të fillojmë të punojmë përsëri dhe t’i rikthehemi stabilitetit ekonomik, dashuria është gjithashtu e shkëlqyer.

Virgjëresha-Shumë disonanca planetare sjellin shqetësime, për punën, shtëpinë, fëmijët. Rreziku i konflikteve është shumë i madh këto ditë, përpiquni të planifikoni gjithçka që duhet të bëni që është më e rëndësishmja dhe përpiquni të rrethoheni me njerëz të besueshëm sepse dikush mund të komplotojë në hije.

Peshorja-Ky është një qiell i bukur për ju, më në fund! Ndaloni të bini përsëri në gabimet e së shkuarës, ekziston edhe mundësia për të rifilluar në nivel ekonomik, nëse jeni të zhgënjyer në dashuri, dijeni që Afërdita do t’ju kthejë atë që keni vjedhur, hakmarrja juaj është e arritshme.

Akrepi-Ndjen se atmosfera ka ndryshuar dhe je gati të rizbulosh stimujt, dëshirat dhe pasionet. Konfliktet e javëve të fundit duhen anuluar dhe harruar, ecni përpara: do të gjeni stabilitet në punë dhe para të humbura.

Shigjetari-Shumë kundërshtime të planetëve në këtë qiell sjellin vështirësi të reja për t’u përballur, ka nga ata që po luftojnë me hidhërimin në dashuri ose me zhgënjime të tjera në lidhje me marrëdhëniet. Ekziston rreziku i polemikave që duhet shmangur, në këtë moment mirëkuptimi i ndërsjellë në çift është i vështirë.

Bricjapi-Jeni ende shumë të zënë me punë, gjë që nuk është asgjë e re për ju, pak tension në fundjavë, flisni tani sepse të shtunën dhe të dielën do të jetë më mirë për ju të mbani një profil të ulët. Shumë mundësi do të ushqehen nga kontakte të reja.

Ujori-Gjërat janë më në fund më mirë. Afërdita dhe Mërkuri janë në një aspekt intrigues dhe ju sjellin një dashuri të re, ose mund të rigjallëroni një lidhje të gjatë. Lajme të mira po vijnë, edhe nëse dëshironi të ndryshoni punë.

Peshqit-Kujdes me shumë fjalë. Jeni të tunduar për t’i dhënë fund një lidhjeje, për t’u përplasur në punë, qielli juaj është konfliktual por qëndroni të qetë, tregohuni të matur dhe mos derdhni problemet e punës dhe tensionet në marrëdhëniet në çift.

Të ngjashme