Kryefjala Logo

Parashikimet e 16 shtatorit me astrologun Paolo Fox

16 Shtator, 2023 | 10:28 am

Dashi-Hëna është e kundërt ndaj kini kujdes në dashuri sepse mund të ketë zënka. Ju duhet të gjeni pak qetësi. Në punë, megjithatë, ne duhet të ripërcaktojmë marrëdhëniet dhe të bëjmë zgjedhje të rëndësishme.

Demi-Kjo është një e shtunë më e mirë nga pikëpamja e ndjenjave dhe sa më shumë t’i afrohemi tetorit, aq më mirë do të bëhet. Në anën e punës do të arrini marrëveshje. Jupiteri në shenjë sjell sukses.

Binjakët-Ky është një muaj i veçantë për ndjenjat. Puna, në fakt, ka përparësi mbi gjithçka, veçanërisht dashurinë. Saturni është disonant dhe sjell vonesa dhe ngjarje të papritura, por mos u dekurajoni.

Gaforrja-Ki kujdes sepse qielli është pak i vrazhdë. Ndiheni të trullosur dhe të lodhur dhe jeta juaj private nuk po ecën në mënyrën më të mirë. Mos u trembni në punë sepse konfirmimet e mira janë në rrugë e sipër.

Luani-Javët e fundit ju është dashur të përballeni me njëfarë padurimi dhe agjitacioni. Ju keni një nevojë të madhe për dashuri dhe të ndiheni të mbrojtur. Kujdes nga ndonjë konflikt në familje.

Virgjëresha-Keni shumë nevojë t’i kushtoni më shumë kohë vetes, por ka shumë gjëra për të bërë në punë. Kujdes nga disa probleme në familje dhe në dashuri.Nëse një histori nuk funksionon, më mirë ta shkurtoni menjëherë sesa ta zvarritni.

Peshorja-Marsi po kalon tranzit në shenjën tuaj dhe ju bën veçanërisht nervoz. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të shmangni debatet. Përdorni fundjavën për të gjetur pak qetësi.

Akrepi-Keni një dëshirë të madhe për të fituar një sfidë në këtë periudhë dhe do të ketë një mënyrë për ta bërë atë. Në dashuri mund të ketë disa polemika por ankthet më të mëdha rrjedhin nga puna.

Shigjetari-Jeni njerëz shumë optimistë por në këtë moment do keni një rënie të vogël fizike dhe humori. Pasditja do jetë më e mirë se mëngjesi, ndaj mos u dëshpëroni. Problemet e dashurisë dhe punës mund të gjejnë zgjidhje nga java e ardhshme.

Bricjapi-Kjo është një periudhë e bukur që ju sheh si fitues. Pas kaq shumë pune keni nevojë për pak relaksim dhe gjithashtu për t’u qartësuar brenda vetes si nga pikëpamja sentimentale ashtu edhe nga ajo punë.

Ujori-Yjet janë në anën tuaj këtë fundjavë. Më në fund gjeni një qetësi të brendshme dhe gjithashtu filloni të hiqni qafe disa pesha. Me Venusin përballë ekziston rreziku për t’u dashuruar me njerëz të pamundur.

Peshqit-Ju keni disa planetë kundërshtarë dhe kjo ndikon tek ju, veçanërisht në humor. Në punë është një periudhë ngecjeje dhe lajmet do të vijnë vetëm në nëntor. Pas 48 orësh të vështira, fundjava mund të ofrojë disa emocione të bukura.

Të ngjashme